Gwiazda „Dzień Dobry TVN” znów niespokojna. Rusin wrzuca stare zdjęcie i apeluje do młodych. „Żyjecie w kraju, w którym przez ostatnie lata rząd…” [FOTO]

Kinga Rusin. / foto: Instagram
Kinga Rusin. / foto: Instagram

Jakże tu ulżyć Kindze Rusin w codziennej egzystencji, zastanawiają się filozofowie wszystkich krajów. Dziennikarka „Dzień Dobry TVN” co i raz wrzuca zdjęcia, w których apeluje o ochronę przyrody, a nikt nie słyszy jej próśb i środowisko niszczeje coraz bardziej.

W piątek w ramach indoktrynacji młodzieży odbył się „Młodzieżowy Strajk Klimatyczny”, w którym to lewacy wykorzystują dzieci i młodzież do forsowania swoich przekonań, że tym razem to już na pewno czeka nas zagłada.

Warto przypomnieć, że w tym roku mija właśnie 30 rocznica od czasu, kiedy to „eksperci ONZ ogłosili, że za 30 lat całe narody wyginą z powodu zmian klimatycznych. Wyspy zatoną a ludzie będą umierali z głodu na ulicach”.

No ale to teraz to co innego, tym razem to już zmiany klimatu zniszczą nas na pewno, wszak tak rzekła nawet nowa nadzieja światowego lewactwa kongresmenka Ocasio-Cortez, według której następna zagłada nastąpi za 12 lat, no chyba że się zrzucimy i zapłacimy, to wtedy mamy szansę ocalić świat.

W Polsce z kolei w takich wystąpieniach przoduje gwiazda TVN-u i okolicznych galaktyk – Kinga Rusin. Dziennikarka prowadząca „Dzień Dobry TVN” po raz kolejny już zamieściła na Instagramie wpis, w którym to żali się na stan środowiska i solidaryzuje z uczniami biorącymi udział w strajku klimatycznym.

Rusin we wpisie, do którego załączyła swoje zdjęcie z czasów szkolnych, pisze że wzięłaby udział w strajku, aby protestować przeciwko całkowitej ignorancji rządu w kwestii globalnego ocieplenia i ochrony naszego środowiska!.

Moje pokolenie pamięta jeszcze z dzieciństwa czyste rzeki, dziewicze lasy i przejrzyste powietrze. Wy możecie, co najwyżej poczytać o tym w naszych pamiętnikach – pisze z nostalgią gwiazda TVN-u.

Rusin kreśli też niezwykle czarną wizję. – Jak tak dalej pójdzie, za chwilę będziemy chodzić po ulicach wyłącznie w maskach antysmogowych, a lasy oglądać na filmach dokumentalnych – dodaje.

Kochani młodzi ludzie, żyjecie w kraju, w którym przez ostatnie lata rząd, w bezprecedensowy sposób, niszczy nasze dziedzictwo przyrodnicze, które przez lata było powodem do dumy i budziło zazdrość innych krajów – pisze Rusin.

Gwiazda TVN powtarza także kłamstwa m.in. o odstrzale „całej” populacji dzików. – Wycina się na potęgę pomnikowe drzewa, które powinny być pod ścisłą ochroną Państwa, unicestwia, w celu zdobycia głosów wyborczych rolników, prawie całą populację dzików, wyznacza odstrzały zwierząt, które są na liście gatunków ściśle chronionych, buduje się kolejne elektrownie węglowe – pisze Rusin.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Gdybym była uczniem na pewno nie poszłabym dziś do szkoły! Gdybym była nauczycielem na pewno usprawiedliwiłabym dziś nieobecność każdego ucznia. Gdybym była dyrektorem szkoły, razem z moimi uczniami poszłabym dziś na Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, protestować przeciwko całkowitej ignorancji rządu w kwestii globalnego ocieplenia i ochrony naszego środowiska! Moje pokolenie pamięta jeszcze z dzieciństwa czyste rzeki, dziewicze lasy i przejrzyste powietrze. Wy możecie, co najwyżej poczytać o tym w naszych pamiętnikach. Macie prawo do zdrowego życia, macie prawo, jako młodzi obywatele, żądać od tych, którzy rządzą krajem, żeby w końcu zadbali o przyszłość Waszą i Waszych dzieci. Bo, jak tak dalej pójdzie, za chwilę będziemy chodzić po ulicach wyłącznie w maskach antysmogowych, a lasy oglądać na filmach dokumentalnych. Kochani młodzi ludzie, żyjecie w kraju, w którym przez ostatnie lata rząd, w bezprecedensowy sposób, niszczy nasze dziedzictwo przyrodnicze, które przez lata było powodem do dumy i budziło zazdrość innych krajów. Wycina się na potęgę pomnikowe drzewa, które powinny być pod ścisłą ochroną Państwa, unicestwia, w celu zdobycia głosów wyborczych rolników, prawie całą populację dzików, wyznacza odstrzały zwierząt, które są na liście gatunków ściśle chronionych (np. żubrów), buduje się kolejne elektrownie węglowe, chociaż Polacy nie mają już czym oddychać, a spalanie kopalin jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Z ochroną środowiska nigdy nie było u nas tak źle! Jeżeli to się natychmiast nie zmieni nie da się tu żyć. Akcję strajkową w obronie środowiska zaczęła młoda Szwedka Greta Thunberg, chociaż w Szwecji dba się o środowisko jak nigdzie indziej (Szwedzi przetwarzają ponad 90% swoich śmieci, my nie więcej niż… 11%, oni mają energię ze źródeł odnawialnych my prawie wyłącznie z węgla). W Polsce, która jest ekologiczną czarną plamą na mapie Europy, Greta powinna mieć miliony naśladowców. Wierzę w Was! Młodzież w tym kraju nie raz pokazywała, że jak jej na czymś zależy, to jest nie do zatrzymania. Oby zależało Wam na … życiu!

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Comments are closed.