Komedia! Kuchciński wraca do swojej dawnej pasji? Marszałek Sejmu wydał rozporządzenie o…obowiązujących kolorach kwiatów w sejmie

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. / fot. PAP/Piotr Polak
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. / fot. PAP/Piotr Polak

Niewielu dziś pamięta, że Marek Kuchciński jest absolwentem Studium Ogrodniczego, które ukończył w 1978 roku. Marszałek postanowił odpocząć nieco od polityki i zwrócić się w stronę swojej dawnej pasji.

Marszałek Sejmu wydał niedawno rozporządzenie dotyczące obowiązujących w Sejmie odcieni kwiatów. W trakcie posiedzeń kwiaty zdobiące sejmowe budynki mają być w kolorach bieli i czerwieni. W pozostałe dni obowiązują tzw. kolory stonowane. Nowe przepisy obowiązywać będą również w gabinetach wicemarszałkowów i szefów klubów.

To naturalne i klarowne nawiązanie do polskich barw narodowych, co ma szczególne znaczenie w roku 100-lecia Sejmu Ustawodawczego. W ocenie Kancelarii, która jest stroną umowy, taki wystrój dobrze koresponduje z zabytkowym charakterem sejmowych wnętrz – tłumaczy w Centrum Informacyjnym Sejmu.

Dobrze, że marszałek wreszcie zajął się czymś, co jest na miarę jego kompetencji…  – komentują uszczypliwie politycy nawiązując do wykształcenia Kuchcińskiego.

źródło:se.pl

Comments are closed.