Londyn: Kolejny atak nożownika. To już epidemia. Scotland Yard zaostrza kontrolę na ulicach miast

Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.

Stołeczna policja oraz ratownicy medyczni otrzymali pilne wezwanie na Gowan Avenue o godzinie 12:27 w sobotę. 

Służby otrzymały zgłoszenie o bójce. Na miejscu znaleziono 29-letniego mężczyznę, który otrzymał śmiertelne ciosy nożem. Nim policja i ambulans przybyły na miejsce, poszkodowanym zajęli się przechodnie.

Rannego natychmiast przetransportowano do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł o godzinie 12:56 w wyniku odniesionych obrażeń. Policja usiłuje skontaktować się z rodziną zmarłego oraz ustalić w jakich okolicznościach doszło do zabójstwa.

Epidemia morderstw z użyciem noża, która opanowała Wielką Brytanię, skłoniła Scotland Yard do skorzystania z prawa do zatrzymania oraz przeszukania około 1000 podejrzanych osób dziennie.

W 2018 roku w Londynie zamordowano 100 osób przy użyciu noża. W ubiegłym roku wydano ponad 21 000 wyroków skazujących za posiadanie lub grożeniem nożem. To najwięcej tego typu wyroków od 10 lat. Do podobnych ataków dochodziło też w miastach, takich jak Manchester i Birmingham.

źródło:express.co.uk

 

8 KOMENTARZE

 1. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 2. pierwszy demokratyczny zakaz powinien byc prosty- zakaz posiadania przy sobie noza przez osobnikow pochodzenia arabskiego i wyznania islamskiego. Jesli chce cos pokroic to ma isc do bialego sasiada, zaplacic mu, a ten pomysli, czy moze mu w tym pomoc, uprzednio przekazujac pieniadze do swojego ,,skarbca,,.

 3. Coś mi się wydaje, że to niepewność jeśli chodzi o brexit tak na nich działa, chociaż innych pobudek które mają w swoim umyśle sięgając po nóż, też nie można wykluczyć. Jednak nożowników powinno się wytępić jak najszybciej, bo są jednym z najbardziej niewiadomych zagrożeń. Nigdy nie wiadomo, kiedy im znowu „odbije”.

 4. Emigranci z Kielc i krakowskiej Nowej Huty, czują się w UK jak u siebie w domu. Chyba wiecie co mam na myśli ? :D

  • eee tam, ci z kielc i nowej huty to juz emeryci, teraz sztyletuja w gdansku i to nie tylko zlodzieji z urzedu.

Comments are closed.