Nie milkną spekulacje w sprawie śmierci Jana Kulczyka. ABW wciąż sprawdza doniesienia. Nie chce skompromitować się jak ukraińskie służby w podobnej sprawie

Jan Kulczyk. fot. Wikipedia (CC BY 2.0)
Jan Kulczyk. fot. Wikipedia (CC BY 2.0)

ABW wciąż sprawdza doniesienia dotyczące tego, iż Jan Kulczyk żyje i ukrywa się. W bardzo podobnej sprawie skompromitowały się ukraińskie służby.

Polski miliarder zmarł pod koniec lipca 2015 roku w szpitalu Wiedniu po rutynowym zabiegu. Tymczasem nie ustają spekulacje, iż tak naprawdę śmierć była sfingowana. Wiele osób miało widywać przedsiębiorcę m.in na Cyprze.

ABW skwapliwie sprawdza wszystkie informacje i tropy, nawet jeśli wydają się nieprawdopodobne.

Polskie służby chcą za wszelką cenę uniknąć międzynarodowej kompromitacji jaka była udziałem Ukraińców. Tak jak Kulczyka w 2015 roku pochowano ukraińskiego miliardera Dymitra Malinowskiego. Wcześniej prowadzono przeciwko niemu śledztwa w sprawie korupcji, fałszerstw i prania brudnych pieniędzy na ogromną skalę. Po domniemanej śmierci przerwano je.

Z dochodzeń nie zrezygnował jednak Europol. Pod koniec 2018 roku Malinowski został aresztowany we Francji. Jak się okazało ukrywał się na zamku Chateau de la Rochepot w Burgundii. W czasie akcji policja zabezpieczyła w poczet ewentualnych kar biżuterię i samą posiadłość, która została kupiona na podstawione nazwisko za blisko 4 miliony euro. W jej skład wchodzi m.in winnica Côte d’Or, która wcześniej należała do spadkobierców prezydenta Francji Sadi Carnota.

Wraz z Ukraińcem zatrzymano trzy inne osoby w tym obywatela Mołdawii.

Jan Kulczyk tuż przed śmiercią był szantażowany. W kwietniu 2015 roku miliarder był przesłuchiwany przez śledczych w sprawie szantażu, o którym była mowa na słynnych taśmach „Sowy”.

Jan Kulczyk zmarł w 2015 roku trzy miesiące po wspomnianym przesłuchaniu. To jedynie wzmaga spekulacje i znów pojawiają się pytania: czy Jan Kulczyk sfingował swoją śmierć i ukrywa się w egzotycznych krajach? Jego rodzina – spadkobiercy dysponują wieloma posiadłościami w kilku miejscach świata.

25 KOMENTARZE

  • Co tam znajda? Popiol z cygara pana Kulczyka? Cialo ktorego nikt nie widzial zostalo poddane kremacji, najprosciej wysledzic go poprzez podroze jego „asystentki”

   • Po co w ogóle go śledzić? Macie na jego punkcie obsesję. Człowiek dużo i ciężko pracował, już odszedł, a wy nawet po jego śmierci, plujecie jadem..

 1. Ja żyję i daję żyć innym,
  Ty żyj i daj innym żyć,
  Janek żyje i też daje innym żyć.
  Nie znając prawdy nie osądzajmy .

 2. Zanim pojadą sprawdzić miejsce gdzie może przebywać Kulczyk to najpierw dzwonią ,żeby zmienił miejsce pobytu.

 3. Ale sensacja. ABW , CIA, FBA i naszą skromna Straż Miejska. Wszyscy spekulują. Rozkopcie grób i po krzyku. Skończy się tania historia o końcu świata. I wreszcie NASA odpocznie

  • W grobie nic nie ma bo jestvurna z orochami po to aby nie było ekshumacji. Dziwne no nie, taki bogacz to powinien leżeć w grobowcu jak faraon zabalsamowany , a tu podobno tulko popiół ze spalonego kominka

 4. Czy najwyższy czas w końcu przestanie żerować na śmierci? Co drugi dzień taki artykuł żeby były wyświetlenia, reklamy i pieniądze.

 5. Po pierwsze Kulczyk nie był skremowany wiec można zrobić ekshumację podobnie jak w przypadku kremacji. Jeżeli żyje w co wątpię ponieważ służby wiedzą jak uciszyć figuranta, to poszedł bym śladem jego córki Dominiki która cały czas lata po świecie nie tylko z TVNem.

 6. Ja uważam, ze ten oszołom żyje i zrobił sobie operacje plastyczna i nigdy go już nie znajda. Ciekawy jestem, czy adamowic faktycznie nie żyje.

  • Operacje? Przeciez po pierwsze to bardzo bolesne po drugie mozna sie nie wybudzic z narkozy nikt go nie szuka wiece nie musi sie ukrywac.

 7. Ja uważam, ze ten oszołom żyje i zrobił sobie operacje plastyczna i nigdy go już nie znajda. Ciekawy jestem, czy adamowic faktycznie nie żyje.

 8. Ja uważam, ze ten on żyje i zrobił sobie operacje plastyczna i nigdy go już nie znajda. Ciekawy jestem, czy adamowic faktycznie nie żyje.

 9. Kulczyk nie zyje,kon by sie usmial. Te rzady tego nie wyjasnia. Musi nastac rzad nie majacy nic wspolnego z okraglym stolem z 89 roku. Taki rzad zrobi porzadek z tymi co od 89 roku okradali Polske i Polakow.

 10. Zrobili 96 niepotrzebnych ekshumacji a jednej prostej nie mogą zrobić???? :) wszystko by się od razu wyjaśniło po dna…

 11. Jakiej kremacji?
  Kulczyk został pochowany normalnie.
  Nie było żadnej kremacji.

Comments are closed.