Tak PiS „walczy” z genderyzmem! Obłudnicy poparli feministyczną rezolucję Parlamentu Europejskiego

Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożog i Jadwiga Wiśniewska/fot. PAP/Wojciech Pacewicz/Darek Delmanowicz/Waldemar Deska (kolaż)
Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożog i Jadwiga Wiśniewska/fot. PAP/Wojciech Pacewicz/Darek Delmanowicz/Waldemar Deska (kolaż)

„Równowaga płci przy obsadzaniu stanowisk w obszarze polityki gospodarczej i monetarnej UE” – tak brzmi tytuł rezolucji, którą wczoraj w Parlamencie Europejskim poparła cała delegacja Prawa i Sprawiedliwości.

O sprawie na swoim Twitterze napisał europoseł Dobromir Sośnierz. Polityk wymienił we wpisie eurodeputowanych PiS, którzy opowiedzieli się za równościowym dokumentem.

W rezolucji czytamy m.in., że „wskaźnik równouprawnienia płci za 2017 r. sporządzony przez EIGE wykazał, że proces podejmowania decyzji gospodarczych nadal jest obszarem, w którym UE plasuje się na najniższym poziomie pod względem równouprawnienia płci i reprezentacji kobiet” oraz „tylko jedna z sześciu osób zasiadających w Zarządzie EBC jest kobietą”, a „tylko dwie z 25 osób zasiadających w Radzie Prezesów EBC to kobiety”. PE „podkreśla, że równowaga płci w zarządach i rządach zapewnia bardziej zróżnicowane kompetencje i szersze perspektywy, a brak równowagi płci naraża instytucje na niebezpieczeństwo pominięcia potencjalnie znakomitych kandydatów”.

„Parlament zobowiązuje się nie uwzględniać w przyszłości list kandydatów, w przypadku których zasada równowagi płci nie została zachowana, oprócz wymogów dotyczących kwalifikacji i doświadczenia w procesie selekcji” – czytamy w dokumencie.

Jak podał Sośnierz, za rezolucją opowiedzieli się Edward Czesak, Ryszard Czarnecki, Anna Fotyga, Beata Gosiewska, Marek Jurek, Karol Karski, Sławomir Kłosowski, Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożóg, Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba, Jadwiga Wiśniewska i Kosma Złotowski.

Źródła: Twitter/europarl.europa.eu

20 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że PIS – nie dostanie się do Eurokołchozu. Tylko Narodowcy…

 2. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 3. PiS to zbiór najgorszych antypolskich szumowin, które przypełzły na terytorium RP razem z wszami, banderowcami, litwakami i sowieckimi sołdatami – to wiadomo nie od dzisiaj. Ale że za feminazistowską rezolucją łapę podniesie moherowy Petru – Mirek Piotrowski – który ma klecić razem z pajacem od Jaruzelskiego Jurkiem Markiem nowy ruch rydzykowy na eurowybory…

 4. Koalicja antypostępowa

  Faszysta Korwin oraz Braun nazista
  I narodowcy antysemitnicy;
  Godek, co prawa kobiet – oczywista! –
  Depcze plus Liroy i inni muzycy,
  Co nie chcą śpiewać do radości Ody;
  Do niepokoju dają nam powody.

  Jeśli odniosą sukces tylko taki,
  Że próg przekroczą i do parlamentu
  W Brukseli wejdą… nie pójdą do paki!
  (Ach, trudno o tym nie myśleć bez wstrętu:
  Euta-aborcja, gender, dotowane
  Lumpiarstwo… wszystko będzie opluwane!)

  Unio-postępie, co Polskę katoli
  Przerabiasz zwolna w orgietkę teczową;
  Co wmawiasz „przecież socjalizm nie boli!”,
  Aby podatki podkręcić na nowo;
  Ratuj!… Nie pozwól Koalicji słuchać
  I Polskę obcym znowu daj wyruchać!

 5. Marek Jurek koncesjonowany katolik okrągłostołowy – znany z tego od lat i żyjący z tego że niby jest porządnym katolikiem. Ilu jeszcze takich kretów antypolskich jest na prawicy. ??

  • Tatuś tak klasycznie do mamusi, to i chłopaczkowi pozostało zostać biednym incelkiem. Takich bab już nie ma sieroto, to jest wasz cały problem z „feminizmem”

 6. „feministyczna rezolucja Parlamentu Europejskiego” straszna !!!!!!!!!!!!!!!!
  Wasza jest piękna, HITLEROWSKA chłopaki :
  „Słowa o emancypacji kobiet są jedynie wymysłem żydowskiego umysłu, a ich treść jest przepojona tym samym duchem”. Adolf Hitler, 1934
  „Zdaniem ideologów narodowego socjalizmu powołaniem kobiety ustanowionym przez Boga było macierzyństwo. Emancypacja to wyzwolenie kobiety od życia zawodowego. Kobieta może wypełnić swe naturalne przeznaczenie dopiero wtedy, kiedy nie jest już narażona na szkodliwe wpływy świata pracy. Każde inne znaczenie emancypacji uchodziło w oczach władzy za „żydowskie podjudzanie narodu”. Dla władzy kobiety miały być wierzące, kultywujące i pielęgnujące wartości, czyste i praktyczne. W systemie ról przypisanym obu płciom w nazistowskim państwie myślenie nie należało do zadań kobiety. Jej wkład polegał na podporządkowaniu się mężczyźnie i wspieraniu go. Najważniejszym wyznacznikiem kobiecości była zdolność rodzenia dzieci. Poczęcie i urodzenie dziecka uważano za heroiczne punkty kulminacyjne życia kobiety.
  Podstawą głównych ograniczeń przy zawieraniu małżeństwa była zasada czystości rasy. Ustawa małżeńska 6 lipca 1938 roku w 4 paragrafie odsyła bezpośrednio do ustawy o ochronie krwi niemieckiej. Zakazano w ten sposób zawierania związków małżeńskich pomiędzy osobami krwi obcej. Chodziło tu nie tylko o Żydów lecz o wszelkie osoby uznane za obywateli rasy niższej”.
  Stefan Majwald, Gerd Mischler, „Seksualność w cieniu swastyk,.” Świat intymny człowieka w polityce Trzeciej Rzeszy”
  Cooo?? Zgadza się co do joty :)))) Zadowoleni…idioci ?

 7. john, te 56 płci w twojej chorej głowie,dyskryminuje twój rozum, całkowicie.

 8. „brak równowagi płci naraża instytucje na niebezpieczeństwo pominięcia potencjalnie znakomitych kandydatów” – hehe… co za niewyslowione glaby.

Comments are closed.