To była masakra! Wstrząsające relacje świadków strzelaniny w meczecie. „Modliłem się, by skończyły mu się kule”

Wczorajszy zamach w Nowej Zelandii wstrząsnął światem. W masakrze dokonanej przez 28-letniego mężczyznę zginęło 49 osób, a 20 zostało rannych. W rozmowie z CNN relacjonowali przebieg wydarzeń. Wciąż nie mogą uwierzyć, że to działo się naprawdę.

„To wszystko wydaje się nierealne” – mówiła matka 24-letniego Tariqa, która cały czas czeka na informacje o losie swojego syna. Jak mówi, podwiozła syna do meczetu a sama odjechała, żeby znaleźć miejsce parkingowe. Chwilę później usłyszała serię strzałów i wybiegających w panice ludzi, którzy krzyczeli i płakali.

„Słyszałem co najmniej 20 strzałów. (…) Najpierw usłyszałem około 8 strzałów. Trwało to około 30 sekund lub minutę. Potem znów się zaczęło. Słyszałem kolejne osiem strzałów, potem znów minuta przerwy i następne strzały” – wspominał kolejny świadek zbrodni.

„Modliłem się, by skończyły mu się kule” – opowiadał mężczyzna, który w trakcie ataku był w meczecie. Jak dodawał, ktoś obok niego powiedział, żeby był cicho, a potem widział, jak zamachowiec strzela mu prosto w klatkę piersiową.

 

Według relacji innego świadka, który przejeżdżał obok meczetu, karetki nie były w stanie dojechać w to miejsce. Pomógł mężczyźnie, którego kilkuletnia córka została postrzelona w plecy. Sam również był ranny w nogę.

Źródło: CNN

50 KOMENTARZE

 1. Kupa chu…twa walącego czoľem o glebę w godzinach pracy.
  Pracy BIAĽYCH LUDZI ,of course!
  Well done !

  • Well done że złapany został ten zwyrodnialec co dopuścił sie tych ataków! A kupa choojostwa to ludzie walacy czołem o glebe oddajac chołd takim zbrodniarzom!

  • jak ciapate morduja to jest incydenrt a jak ciapaty zginie to jest zbrodni. tak czy siak to bedzie sluzylo aby domknac kolejny etap rozwiazania kwestii bialej rasy.

 2. Wstrząsnął światem ? Chyba tylko światem lewaków i islamu, bo poczuli, że są jeszcze tacy, którzy nie boją się stawiać opór zbrojny.

  • Wstrząsnął nami wszystkimi bo zaatakował niewinnych ludzi! Zamordował bezbronnych jak najgorszego rodzaju terrorysta, w imie idei czystości rasowej jak jakiś hitlerowiec.

  • To teraz wiedzą jak się czuły np. ofiary islamskich zamachów z Paryża.

  • Zomp za zomp? Radzę sięgnąć po słownik a nie po kodeksy sprzed 4 tys. lat.

   • Nomen omen te kodeksy pochodzą z okolic Bliskiego Wschodu. Poczytaj sobie co na temat „praworządności” i traktowania niewiernych ma do powiedzenia Koran. To jest dopiero nowoczesne i humanitarne podejście.

 3. Biedni ludzie! Należy z całą stanowczością potępić ten atak dyktowany nienawiścią do inności! Tym się właśnie kończy szczucie na muzułmanów, mówienie że wszyscy muzułmanie to radykałowie.
  Musimy powiedzieć dośćbo inaczej zginie więcej niewinnych ludzi!

  • Co sie stalo y3bane arabuski ?
   Juz nie byliscie tacy twardzi jak wobec kobiet w Kolonii albo zwiazanych jencow na kolanach (:
   Pies was y3bal, znaczy wielki bog s.r.a.j.lach

   • Nie jestem arabem, nie wiem po co sie do mnie tak zwracasz.
    Muzułmanie to nie tylko arabowie z resztą, wiekszość ofiar w nowej zelandii była pochodzenia pakistańskiego i bengalskiego.

    • Co ma do rzeczy ich pochodzenie, kogo w ogóle obchodzi czy są z Pakistanu, Bengalu, czy jakiegoś innego miejsca świata opanowanego przez islam ? Sugerujesz, że pośród Pakistańczyków i Bengalczyków nie ma terrorystów ?

 4. Nie spłakałem przy lekturze powyższego artykułu. Europejczycy zaczynają się budzić i taka jest prawda . Nawet Nowozelandczyk, jeśli chce może dokopać się do prawdy i dowiedzieć się o istnieniu polskiego gromiciela muzułmanów , o którym pewnie 99.9 % interesujących sie historią nigdy nie słyszało

  • Wiedza o odsieczy wiedeńskiej nie jest jakaś tajemna, znajdziesz w niej informacje w każdym podręczniku o historii europy.

   • To było zwycięstwo , które dało oddech Europie na 300 lat . Dzięki temu nastąpił jej niewyobrażalny rozwój. Doniosłość tego zwycięstwa jest pieczołowicie ukrywana

    • To było zwycięstwo w walce 2 imperiów osmańskiego i habsburgów. Nawet jakby turcy wygrali to poza splądrowaniem wiednia niewiele by się zmieniło. A wiesz np że nasi odwieczni bracia węgrzy walczyli po stronie tureckiej?

     • Ty jesteś produktem trzeciego-ZSRR.
      Won ch..u prdly od mojego nicka!

     • No taką wiedzd można wyczytać z więksaości książek historycznych, chyba że ty jestes z tych od spisku i wg ciebie historyk kłamie dopóki nie zachwyca się polakami i nie masturbuje sie na myśl o husarii.

 5. Kto sieje wiatr zbiera burze. Spolecznosci takicj wlasnie „umiarkowanych” muzulmanow daja schronie przed wymiarem sprawiedliwosci terrorystom muzulmanskim w Belgii czy Francji

  • Nieprawda, terrorystow islamskich chronia najczesciej inni radykalowie lub rodziny.
   Ci ludzie nie siali wiatru, byli niewinnymi ofiarami zbrodniarza, ktory zabił ich w imie chorych idei.

   • Wooon ch…u prdly od mojego nicka!
    Pedofilski szczurze z Czerskiej !

    • Nie-e będe go używać XD
     A ty nic nie możesz zrobić tylko się pieklić hahahahahhahahahahahahahahahahahah

     • …i „umilać” ci to pisanie na każdym kroku ,ty ch…u prdly !

 6. Ten zamachowiec to nie żaden bohater. Fakty są takie, że zastrzelił 49 bezbronnych ludzi, a nie uzbrojonych żołnierzy. O ile był poczytalny powinno się go skazać na KŚ tak samo jak tych wszystkich terrorystów z islamskiego z Europy. Sama przyczyna zamachu tkwi zaś najpewniej w tym że ludzie czują się bezradni wobec napływu imigrantów których nie chcą i stąd biorą sprawy w swoje ręce. To oczywiście powinna być lekcja dla władzy żeby skończyła z polityka otwartych drzwi ale nie może być to usprawiedliwienie dla działań tego człowieka. Tylko choroba psychiczna przekreśla odpowiedzialność. Ideały nie mają takiej mocy.

   • Co zamknij morde? Dobrze koleś gada, ten cały zamachowiec to zbrodniarz i trzeba go tak traktować! A za wychwalnanie zbrodni powinno się iść siedzieć!

    • Wooon ch…u prdly od mojego nicka „rozsädny” ! Ile jeszcze nicków użyjesz ,pedale pedofilski ?

    • ilu ludzi zabili w Europie muzułmanie? Nie żołnierzy,tylko zwykłych ludzi.Miecz jest zawsze obosieczny.

     • Bardzo dużo. W związku z tym należy ich wieszać bo w 99% przypadków oni mogą odpowiadać. Jak już pisałem znam tylko 1 przypadek gdy muzułmańska morderczyni rzeczywiście nie mogła odpowiadać. Pozostali np. zamachowciec ze Sztokholmu powinien zostać stracony. To jest prawidłowe działanie.

 7. W Afryce praktycznie każdego dnia mordowani są katolicy. W większości przypadków nie giną od kul tylko od zardzewiałych maczet. A w Europie jak jakiś terrorysta muzłumanin dokona zamachu to lewicowe wszechobecne media tłumaczą ze to jakiś chory psychicznie czlowiek niewiadomo jakiego pochodzenia i wyznania. I jakoś świat i media milczą o tych tragediach lub pojawiają sie tylko krótkie wzmianki w nawale innych informacji. A tu giną muzułmanie i wielka tragedia, wszyscy nagle zaczynają ubolewać nad ich śmiercią i bronić biednych muzułmanów. Drogi Kierowniku Eko… jak byś trochę poczytał i zaczerpął troche informacji to byś wiedział że sami muzłumanie mówią że wszyscy muzłumanie to radykałowie i nie ma czegoś takiego jak umiarkowany muzłumanin( czytaj nieradykał).

 8. Na rzeź muzułmanów w Christchurch

  Oczom nie widzę, uszom nie słyszę:
  To nie „incydent”, to zbrodnia!… Wierzę:
  Winni są biali, nie Maorysze!
  Już jest wiadomo! I w równej mierze
  Jest też wiadomo, że to prawica!
  Ach, szybkość mediów czasem zachwyca…

  I są normalni, a nie psychiczni!
  To też wiadomo już, bez czekania…
  A islamiści? Są przecież śliczni,
  Nic nie zrobili… Jak błysk odsłania
  Prawdę ściek główny. Daje na tacy…
  (Kiedyś poznamy: winni Polacy!!!)

Comments are closed.