Asteroida Bennu uderzy w Ziemię! Co do tego nie ma już wątpliwości. NASA ma zaskakujący plan, jak zapobiec katastrofie!

NASA ostrzega! Amerykańska agencja kosmiczna już po raz kolejny ostrzega przed wielką asteroidą, która jest na kursie kolizyjnym z Ziemią. Zazwyczaj asteroidy przelatują daleko od nas, ale nie tym razem. Prawdopodobieństwo uderzenia jest, jak twierdzi amerykańska instytucja, bardzo duże. Gdy asteroida uderzy w Ziemię zniszczy życie na naszym globie. Ma to się stać za 117 lat. Jednak jest nadzieja!

Chodzi tutaj o asteroidę Bennu, kosmiczną skałę, która ma 500 m średnicy i waży 77 mld ton. Jak podaje NASA ten obiekt okrąża Słońce w ciągu 436 dni i z każdym takim okrążeniem przybliża się do Ziemi o 300 tys. km. Naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie obliczyli, że prawdopodobieństwo uderzenia Bennu w Ziemię wynosi 1:2 700.

Asteroida Bennu leci w kierunku Ziemi. Niektórzy zapowiadają apokalipsę, a data końca świata wyznaczona jest na 25 września 2135 roku. Fala uderzeniowa natychmiast zabiłaby około 4,5 miliarda ludzi! Czyli ok. 60 % ludzkości i spowodowałaby m.in. gigantyczne tsunami. Tej tragedii NASA chce zapobiec za pomocą – farby!

NASA chce uratować świat. Początkowo Agencja Kosmiczna i Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Jądrowego stawiały na projekt HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response).

Asteroida zostałaby zniszczona przez energię z wybuchu atomowego. W stronę kosmicznego obiektu wysłano nawet sondę  OSIRIS-REx, by pobrała próbki gruntu z Bennu i sprowadziła je na Ziemię do badań.

Jednak teorii powstrzymania apokalipsy naszej planety jest kilka. Okazuje się, że naukowcy wpadli na mniej „wybuchowy” pomysł. Jak podaje portal Syfy.com  „kosmiczne graffiti” może być skutecznym sposobem na ocalenie ludzkości niż ładunki atomowe.

Okazuje się, że wystarczy pomalować połowę asteroidy innym kolorem, a zmieni się jej orbita – zapewnia Michael Moreau z NASA’s OSIRIS-REx Flight Dynamics System.

Co zaskakujące i nie oczywiste, według portalu techtimes.com, NASA ma bardzo oryginalny pomysł by ocalić Ziemię przed apokalipsa. Mianowicie ich plan to uratowanie świata za pomocą farby!

Otóż według jej planów na asteroidę Bennu ma przetransportować ją specjalny satelita, a następnie pomalowałby część jej powierzchni. Ta procedura spowodowałaby wówczas zmiany termiczne, które prawdopodobnie spowodowałyby zmianę trajektorii lotu Bennu i co za tym idzie za 117 lat Ziemia uniknęłaby zagłady.

Źródło: Planeta FM/ syfa.com/ techtimes.com

18 KOMENTARZE

 1. Ile razy można te bzdury czytać. Rzygać się chce jak otwieram internet a tam asteroida Benu ub Apophis. Może by was wysłać na te asteroidy po połowie – skład gazety Najwyższy Czas na Benu a na tę drugą reszta chętnych.

 2. Niech spada i będzie po ptakach.
  Ale żądam gwarancji, że z Izraela nawet popiół nie zostanie – no i po Rosji też.

 3. Nie ma wątpliwości 1:2700
  Nie ma wątpliwości że jak puszczę lotka to trafię czwórkę

  • Dokładnie to samo pomyślałem. Od 1:2700 do „nie ma wątpliwości” trochę daleka droga

 4. CZYLI czytaj: NASA chce szmalu na podwyżki dla pracowników. Zastrajkować nie mogą , bo ich wypociny to nie towar pierwszej potrzeby. Więc ta asteroida spadła im jak gwiazdka z nieba. Niestety, jest za daleko i te 117 lat , jednak nie przemówi do wyobraźni władzom USA. Trzeba czekać, może przyleci coś szybciej.

  • Demokraci w Kongresie twierdzą,że to spisek Trumpa,który w ten sposób chce wyłudzić kasę na swój płot.

 5. Jak jeszcze zobaczę te bzdury o apophis lub bennu to jak was dorwę je*ani sku****yni i wam pukne w wasze łby że nie będzie żadnego końca świata a może wasza ta cała NASA wyśle rakiety mocne które zniszczą apophis i będzie spokój i nie straszcie ludzi bo chcą żyć a wy straszcie

 6. Debilny artykuł.
  Asteroida na pewno uderzy…ale może nie uderzy.
  Bajeczki to Wy na portalach dla dzieci piszcie.
  zgłaszam stronę do wszelkich blokerów jako fałszywe wiadomości i pishing

 7. W ten dzień miałem:
  Wyleczyć raka prawegojądra
  Zakosić somsiadowi Juniorowi nowego passata 1.9 TDI
  Wydrzeć się na Pjotera
  Wkurzać Somsiada

 8. Objętość Bennu przy średnicy 500 metrów to około 66.5 MLN metrów^3. Wg artykułu masa to 77 MLD ton. Daje to około 1150 ton na metr sześcienny. Gęstość wody to około 1 tona na metr sześcienny. Najcięższy znany pierwiastek to osm o ciężarze około 22.3 tony na metr sześcienny. Średnia gęstość Ziemi to około 5,5 tony na metr sześcienny. Wnioski: 1. Albo się straszliwie rypnąłem w obliczeniach. 2. Albo odkryliscie niesamowicie ciężka substancje z której zbudowana jest Bennu. 3. Albo piszecie bez zastanowienia takie farmazony że aż chce się płakać. 4. Albo polonista wziął się za nauki ścisłe zamiast uczyć się Pana Tadeusza na pamięć.

Comments are closed.