Co sądzi Cejrowski o Michalkiewiczu? Wielu będzie zaskoczonych. „Taka szeroka wiedza, a nie doczytał…” [VIDEO]

Stanisław Michalkiewicz, Wojciech Cejrowski. Fot. youtube
Stanisław Michalkiewicz, Wojciech Cejrowski. Fot. youtube

Wojciech Cejrowski odpowiadał na pytania internautów w najnowszym odcinku Q&A#7 opublikowanym na swoim kanale na You Tube.

Jedno z pytań dotyczyło Stanisława Michalkiewicza. Wojciech Cejrowski ujawnił, że Stanisław Michalkiewicz jest przyjacielem rodziny. Znał się bardzo dobrze z jego nieżyjącym już ojcem.

Cejrowski powiedział, że od lat szanuje Michalkiewicza. Wspomina, że za czasów pracy przy realizacji programu WC Kwadrans chcieli go wraz z ojcem zatrudnić jako konsultanta. Współpraca nie trwała długo, gdyż Cejrowski rozstał się wkrótce z TVP.

Cejrowski skomentował także poglądy Michalkiewicza. – Niezwykle bystry umysł, błyskotliwy. Wiedza na tyle szeroka, na przykład historyczna, żeby powiązać pewne rzeczy, których ja bym nie powiązał – powiedział.

Dobrze sobie radzi w obserwowaniu procesów historycznych, wyciąganiu wniosków, ekstrapolacji trendów – komplementował Cejrowski.

Wspominał także zamiłowanie Michalkiewicza do jazzu i bycie bywalcem na Jazz Jamboree. Przypomniał, że to dzięki jego ojcu, który był jednym z organizatorów festiwalu, w Sali Kongresowej ówczesnego Pałacu Stalina pojawiały się gwiazdy jazzu takie jak orkiestra Duka Ellingtona, a on sam uczestniczył w nich jako niemowlak.

Stwierdził też, że notowania Michalkiewicza wzrosły gdy dowiedział się, że handlował winem. Wspomniał, że ucieszył się gdy dowiedział się, że Michalkiewicz ceni ciemny rum. Zwrócił jednak uwagę, że wymieniany przez niego Captain Morgan jako rum francuski nie należy do najlepszych. Zdecydowanie wyżej stoją rumy angielskie.

Taka szeroka wiedza, a nie doczytał, że Morgan to jest taka francuska perfuma – ubolewał Cejrowski.

16 KOMENTARZE

 1. Przecież Duke Ellington był Czarny a prawica nienawidzi ludzi innych ras.

  • Jaka prawica? Nie znam takiej partii, ani ideologii. Rasizm wywodzi się z głębokiej myśli postępowej i socjalistycznej – Marksa, Egelsa, Lassie. W kręgach niemieckich socjaldemokratów Żyd był utożsamiany z kapitalistą, bankierem i wyzyskiwaczem co później odziedziczyli po nich narodowi socjaliści, a z czasem komuniści. W książce Lenin i Leninizm zawarte są informacje o czystkach rasowych, których dokonał Lenin i Stalin. Według socjalistów likwidacja zbyt mało rozwiniętych narodów jest nieodłącznym elementem postępu.

  • Nie tylko rum. Chociaż jeśli chodzi o rum to Cejrowski ma akurat rację. Co do zasady, że francuski rum to perfuma. Jednakże z drugiej strony naturalne procesy dojrzewania napojów alkoholowych nie zawsze dają najlepsze rezultaty. Przez co większość „bourbon whiskeys” ma smak politury czy jakiegoś rozcieńczalnika do lakierów.
   Ale ja nie o tym. „Sala Kongresowa ówczesnego Pałacu Stalina”? Dlaczego ówczesnego? Czy oficjalna nazwa Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina została kiedykolwiek zmieniona? A tablica nad wejściem tym na ścianie równoległej do Marszałkowskiej, czyli po stronie przeciwnej tej od której jest wejście do Sali Kongresowej usunięta?

 2. Żeby wszyscy tacy jak Michałkiewicz tacy jak Żebrowski tacy jak Gadowski byli dopuszczanie do telewizji publicznej to już dawno byśmy wiedzieli od wielu wielu sprawach albo mieli poszerzony przynajmniej horyzont i historyczne i patriotyczne a szczególnie społeczne bo to jest najważniejsze. Nie wspomnę tutaj już o wiele o wiele tańszy w umysłach z tytułami doktorskiej mi lub profesorskimi. Nie wiem czemu dobra zmiana nie dopuszcza do siebie tych ludzi Nie wiem czemu zmiana blokuje ich publiczne wypowiedzi w telewizji publicznej skoro już do tego stworzona. Bo przecież bardzo wiele rzeczy mają oni sami zbieżne z tymi które wypowiadają ci ludzie jak wyżej wymieniłem. Kolejna sprawa przecież dobrej zmianie zależy na tym żebyśmy byli państwem wolnym niepodległym żebyśmy byli po prostu polską Dlaczego nie może się wreszcie nikt dogadać z narodowcami przecież oni też chcą tego samego co dobra zmiana przecież nawet jeśli są różnice między nimi to co jest ważne kłótnia na prawicy czy żeby w ogóle tej prawicy nie było? Sam jestem prawicowcem i ubolewam nad tym faktem ale nie mogę się zgodzić z jednym że prawica z prawicą nie może się dogadać.

  • Nie wiem ile masz lat ale jesteś bardzo naiwna(y), pis nie jest żadną prawicą, ta ich bogoojczyźniana retoryka jest tylko na pokaz!

  • Właśnie dlatego żebyśmy nie wiedzieli o wielu, wielu sprawach, ani nie mieli poszerzonego horyzontu na sprawy historyczne i patriotyczne a szczególnie społeczne wszyscy tacy jak Michałkiewicz, tacy jak Żebrowski, tacy jak Gadowski nie są dopuszczani do telewizji publicznej przez tych którzy będąc na lewo od centrum czyli po etatystycznej, a w porywach socjalistycznej stronie nazywają sami siebie Zjednoczoną Prawicą.

 3. Dwóch świetnych nietuzinkowych ludzi.
  Słuchać ich i wyciągać wnioski a nie ślepić oczy w TVN czy GW.
  Zachęcam do regularnego odwiedzania autorskiej strony p. Michalkiewicza.
  Zobaczycie na jakim świecie żyjecie.

  • Zrozumiałe że Lucyfera z dowolnym numerem na pewno nie. Ale wszystkich innych może jednak tak.

 4. Z opinią Cejrowskiego zgadzam się w 100%. Michałkiewicz nie jest już młodziutki ale pamięcią i bystrością umysłu niejednego młodzieniaszka by pobił.

Comments are closed.