Najsłynniejszy morderca w historii Wielkiej Brytanii to Żyd! Testy DNA to potwierdzają. Kuba Rozpruwacz pochodził z Polski

Aaron Kosminski czyli żydowski Kuba Rozpruwacz. Foto: pixabay/wikimedia
Aaron Kosminski czyli żydowski Kuba Rozpruwacz. Foto: pixabay/wikimedia

Największy złoczyńca Wielkiej Brytanii, Kuba Rozpruwacz był Żydem! Nazywał się Aaron Kosminski, był fryzjerem i przyjechał do Londynu z terenów ówczesnego Królestwa Polskiego. Naukowcy z Liverpoolu są przekonani, że ich badania rozwiązały tą tajemnicza zagadkę. Tą sprawą żyją brytyjskie media. 

Jak twierdzą naukowcy z Liverpoolu Aaron Kosminski, urodzony 11 września 1865 jako Aron Mordke Koźmiński, mieszkał w Londynie na Greenfield Street. Imigrant z Polski zajmował mieszkanie wraz z dwoma braćmi i siostrą.

Już wcześniej padły podejrzenia, że to on jest Kubą Rozpruwaczem. Nie było jednak pewnych dowodów.

Jak podaje „Daily Mail” tym razem badacze z Liverpool John Moores University są pewni swoich rezultatów. Mieli oni poddać analizie szal poplamiony krwią znaleziony w jednym miejsc zbrodni Kuby Rozpruwacza.

Zakupił go w 2007 roku na aukcji biznesmen Russel Edwards. Kilka lat temu skontaktował się z naukowcami.

„Po raz pierwszy opisujemy systematyczną analizę poziomu molekularnego jedynych ocalałych dowodów fizycznych związanych z morderstwami Kuba Rozpruwacza” – opisali swoją pracę w „Journal of Forensic Sciences”.

Szal znaleziono w miejscu morderstwa Catherine Eddowes, jednej ofiary Kuby Rozpruwacza. Naukowcy znaleźli na nim ślady DNA pasujące zarówno do Kosminskiego jak i do Eddowes.

Sam poplamiony krwią szal miał leżeć obok zwłok kobiety zamordowanej w nocy 30 września 1888 roku na Mitre Square. Jak podkreślają naukowcy, Kuba Rozpruwacz potraktował wtedy jej zwłoki z niezwykłą brutalnością.

Zwłoki ofiary Kuby Rozpruwacza znalezione na Mitre Square w Londynie

„Znalezienie obu dopasowanych profili w tym samym dowodzie zwiększa statystyczne prawdopodobieństwo identyfikacji i potwierdza twierdzenie, że szal jest autentyczny” – piszą badacze.

Jak podaje „Daily Mail”, Catherine Eddowes była drugą ofiarą Kuby Rozpruwacza tej samej nocy. Wcześniej Kosminski zabił Elizabeth Stride. Jej zwłoki leżały zaledwie 200 metrów od mieszkania imigranta z Polski.

Kuba Rozpruwacz był seryjnym mordercą działającym w Whitechapel. Zwykle na ofiary wybierał prostytutki. Podrzynał im gardła. Często porzucał okropnie okaleczone ciała.

Według policji Aaron Kosminski miał zabić co najmniej pięć kobiet, choć media przypisują mu znacznie więcej ofiar.

Seria morderstw przerwała się w 1889 roku, a mordercy nigdy nie złapano.

Źródło: Daily Mail/ Journal of Forensic Sciences/ o2.pl

Comments are closed.