Biedroń odpowiedział Kaczyńskiemu. Proponuje dewiacyjną tęczową piątkę. „Polacy są coraz bardziej gotowi”

Jarosław Kaczyński, Robert Biedroń. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński, Robert Biedroń. Foto: PAP

Była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, Sylwia Spurek, poinformowała, co wchodzi w skład tęczowych postulatów ugrupowania Roberta Biedronia. Kobieta dołączyła do Wiosny na początku marca i koordynuje prace doradców ds. polityki społecznej.

W rozmowie z PAP Spurek oznajmiła, że kierowany przez nią zespół pracuje obecnie nad szczegółami pięciu propozycji adresowanych do środowisk LGBTRTV. Wśród nich znalazły się homomałżeństwa, możliwość legalizacji związków partnerskich, nowelizacja Kodeksu karnego dot. przestępstw z nienawiści tak, by uwzględniał przestępstwa motywowane orientacją seksualną, nowe regulacje w zakresie „uzgodnienia płci” oraz „edukacja antydyskryminacyjna”.

Spurek oceniła, że Polacy są „coraz bardziej gotowi”, żeby zaakceptować te zmiany. – W naszej ocenie związki partnerskie dla par jednopłciowych powinny być wprowadzone już dawno – mówiła, zastrzegając, że prawo do zawierania związków partnerskich miałyby także osoby heteroseksualne, które „z jakichś powodów nie chcą” brać ślubu. Jak podkreślała, status tych związków różniłby się od małżeństw „pewnymi ograniczeniami w zakresie praw i obowiązków partnerów”.

Przedstawicielka Wiosny wskazała zarazem, że ugrupowaniu Biedronia zależy na wyraźnym oddzieleniu instytucji związków partnerskich od małżeństw osób tej samej płci.

My bardzo wyraźnie mówimy o równości małżeńskiej par heteroseksualnych i jednopłciowych. To jest jeden z najważniejszych postulatów związanych z realizacją praw człowieka osób LGBT. Tu nie chodzi o żadne przywileje, tu chodzi właśnie o równość – próbowała przekonywać Spurek.

Była zastępczyni RPO ubolewała, że obecnie osoby, które padły ofiarą przestępstw z nienawiści ze względu na swoją orientację seksualną – w przeciwieństwie m.in. do zaatakowanych ze względu na przynależność narodową, rasową czy wyznaniową – mogą dochodzić sprawiedliwości tylko na zasadach ogólnych.

Z kolei zapowiedziany przez nią projekt dotyczący uzgodnienia płci ma zapewnić, że zmiennopłciowcy nie będą musieli – jak ma to miejsce obecnie – pozywać swoich rodziców, aby usankcjonować prawnie swoją tożsamość płciową.

Działaczka partii Biedronia podkreśliła, że edukacja antydyskryminacyjna ma uświadamiać dzieciom, iż „orientacja seksualna to taka sama cecha, jak kolor oczu, płeć czy pochodzenie etniczne” i że „wszyscy, bez względu na cechy osobiste, jesteśmy równi”. – Dotyczy to nie tylko orientacji seksualnej, ale także rasy, pochodzenia etnicznego, płci, wieku, stanu majątkowego – mówiła Spurek.

Zaznaczyła, że nie została jeszcze doprecyzowana formuła prowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej.

Może ona być prowadzona poprzez odrębne zajęcia, ale można także jej elementy wprowadzać do poszczególnych istniejących przedmiotów – choćby biologii, historii czy wiedzy o społeczeństwie – powiedziała b. zastępczyni RPO.

Spurek opowiedziała się jednocześnie za tym, żeby edukacja antydyskryminacyjna była realizowana „na takich samych zasadach, jak zajęcia z matematyki, historii czy WOS”. – Jest to bowiem element edukacji o pewnych faktach, a nie jakaś kwestia światopoglądowa – twierdziła.

Dopytywana o obawy dotyczące narzucania dzieciom treści światopoglądowych formułowane przez środowiska konserwatywne, b. zastępczyni RPO wskazała, że obowiązek realizowania edukacji antydyskryminacyjnej wynika z obowiązujących już w Polsce przepisów.

Wynika on np. z konwencji w sprawie zwalczania dyskryminacji w dziedzinie oświaty czy z konwencji o prawach dziecka – to są akty prawne obowiązujące nas tak samo jak ustawy – wskazała.

Uczenie dzieci, że wszystkie powinny mieć takie same prawa i takie same szanse, i że nie można nikogo marginalizować ze względu na jakąś cechę osobistą powinno nas łączyć, a nie dzielić – dodała.

Szefowa zespołu doradców Wiosny ds. polityki społecznej zwróciła również uwagę, odnosząc się do formułowanego przez część środowisk LGBTNSDAP postulatu legalizacji adopcji dzieci dla par jednopłciowych, że w Polsce już teraz żyją dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe, urodzone np. w poprzednich związkach tych osób albo adoptowane za granicą, gdzie prawo to przysługuje także homoparom.

Według istniejących szacunków takich dzieci jest w Polsce 50 tys. One są dziś w bardzo niebezpiecznej dla siebie sytuacji, ponieważ w przypadku śmierci biologicznego rodzica partner czy partnerka biologicznego rodzica nie ma żadnej możliwości dalszego sprawowania opieki. Takie dziecko nie dość, że traci biologicznego rodzica, często traci więc także rodzinę, jest pozbawione przez państwo możliwości pozostania z osobą, którą ono często od wielu lat znało, która je wychowywała, która go kocha – mówiła Spurek.

Dopytywana, czy uregulowanie sytuacji takich osób może być kolejnym, „szóstym” postulatem partii Biedronia w przyszłym Sejmie, działaczka przyznała, że Wiosna zastanawia się nad tym. Brak takiej regulacji stawia te dzieciaki w dramatycznej sytuacji – oceniła Spurek. Zastrzegła, że dziś nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, kiedy jej ugrupowanie taką propozycję przedstawi.

B. zastępczyni RPO zapewniła również, że celem formułowanych przez Wiosnę propozycji dla osób LGBTRTV nie jest polaryzacja polityczna. Postulaty te wprost wynikają z naszego programu przedstawionego na konwencji na Torwarze, a Robert Biedroń walczy o te sprawy od 20 lat; to nie jest nic nowego. Traktujemy te kwestie jako jeden z problemów społecznych do rozwiązania, a nie jakąś kwestię obyczajową  powiedziała.

Źródło: PAP

32 KOMENTARZE

 1. Z Perdrylami nikt nic nie robi.
  PiS ma władzę ustawodawczą i wykonawczą i co? – – i tylko mówi.
  Korwin też wczoraj piał z zachwytu nad sobą ale konkretnie nie bąknął o niczym konkretnym.
  Marność nad marnościami.

  • Świetny program Biedronia. Oczywiście nic co ma związek z życiem ku##wa na ziemi. Tylko 5-10 lat lania wody o homosiach i stagnacji ekonomicznej , bo w mediach będzie 5-10 lat lania wody o homosiach zamiast czegokolwiek sensownego. Paranoja!

 2. Patologiczne lewactwo LGBTNSDAP w ramach „edukacji antydyskryminacyjnej” szykuje Socjalistyczne Obozy Koncentracyjne dla opornych.

  Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:
  „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”

  W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
  „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

  Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

  nczas.com/2018/10/14/sensacyjny-tajny-raport-amerykanskiego-wywiadu-hitler-byl-biseksualista-i-sadomosochista/

 3. NORMALNI! Polacy NIGDY nie byli i nie będą gotowi na popieranie żadnego przestępstwa i nienormalności! PRZECIWNIE! Dlaczego homo terrorystom i homo dyktatorom tak zależy na rozlewie krwi, demoralizacji, usłużnych pedofilskich działań, niszczeniu człowieka od najmłodszych lat, rozkładu i sabotażu państwa etc!? Dlaczego tak usilnie do tego dążą!? …

  • Bo jest za dużo hetero a dla nich to jest problem, od to jest przyczyna. Dążą do tego by Homo i innych dziwadeł było więcej niż hetero by faceci hetero byli wsadzani do więzień albo żyli jako niewolnicy seskualni innego pedała czy dziwadła a kobiety hetero lądowałyby w fabrykach do produkcji dzieci. Taki prawdopodobnie ich plan choć i tak nie wypali bo żydki dążą do zniszczenia wszystkich nie-żydów ew. mają 24/7 aż do śmierci być niewolnikiem.

 4. „Tu nie chodzi o żadne przywileje, tu chodzi właśnie o równość – próbowała przekonywać Spurek.”

  Szanowna Pani Spurek, nie istnieje coś takiego jak równość. Ja na przykład nigdy nie dorównam komuś takiem jak Pani. Gdyby to się jednak kiedyś wbrew mej woli stało – poczułbym do siebie odrazę.

  • Oni mają się za lepszych od nas, to wywyższenie przekręcając na „równość”. Spróbuj przejść się po Warszawie tak ubrany, jak oni na tej ich paradzie.

 5. „Wiosna” w gaciach? A co ze związkami międzygatunkowymi? Moja koza to pies? Żądamy równości.

 6. Biedroń będzie ruchał Jarka w kakao !! niestety odwrotnie nie da rady bo Jarek interes ma nieczynny

 7. Nie ma równości! Pederaści i inni odmieńcy nigdy nie będą równi względem hetero. Tacy odmieńcy na żadnym kontynencie nie powinni się liczyć, żadnego pożytku z nich nie ma. Dzieci nie urodzą, nie dają przykładu dla młodych pokoleń tylko je demoralizują i huc im w głowach. Nakazują traktować swoją odmienność i chorobe jako coś normalnego. Nic do nich nie miałam póki byli w swoich czterech ścianach, ale kiedy widzę jak wyciągają swoje sodomickie łapy po nasze dzieci, urządzają jakieś obrzydliwe parady z gołymi dupskami to rzygać się chce. Moje dzieci będę uczyła że oni są chorzy i wymagają intensywnej terapii.

 8. te swinie sie w ogole tym nie krepuja,sa tak jakby na prochach i tylko pieprza o zboczeniach i totalnej dewiacji. Ktos musi usunac ich z przestrzeni publicznej. Nie moze byc tak, ze dzien i noc bedzie poswiecona na pedalow lesby i inne cuchnace swinstwo.

 9. Zastanawiam sie dlaczego wykłady z tolerancji powinni prowadzić onaniści, sodomici I transwestyci. Nie mogą tego prowadzić osoby wyróżnione na podstawie innego kryterium ? Np kryterium dermatologicznego – łysi, albo naukowego – prawnicy, psychiatrzy. Ofiara rozboju również dochodzi swoich praw na zasadach ogólnych, pomimo iż została zaatakowana ze względu na swoją sytuację majątkową. Dlaczego na specjalnych zasadach mają być chronione osoby wyróżnione ze względu na niekonwencjonalne wykorzystywanie odbytu. Jeżeli chodzi o czyny przeciwko dewiantom seksualnym, powinni oni jeżeli czują sie ofiarami, podszkolić się z wiktymologii. Przyczynaniu się ofiary do zaistnienia przestepstwa.

 10. Kiedyś instytucja małżeństwa miała swoją powagę, prestiż. Teraz, gdy nawet zboczone dwunożne bydlę będzie mogło mienić się małżeństwem, jego ranga się obniży, zresztą zgodnie z antyrodzinną obsesją Karla Marksa, więc tym bardziej obniży się chęć zawierania małżeństw przez normalnych ludzi, nie mówiąc o tym, że perspektywa KONIECZNOŚCI wysyłania swojej pociechy do zboczonego indoktrynacyjnego kombinatu zwanego państwową szkołą, z unoszącym się wszędzie smrodem Rabiejów tym bardziej zniechęci zdroworozsądkowo myślących młodych do robienia dzieci.

 11. W podstawówce, w 4. klasie jeszcze się nie jest ani homo, ani hetero, ale może się być dzieckiem dwóch tatusiów, czy mamusi. Zatem, niech ta pani oraz Robercik nie pitolą o żadnej równości i walce z „dyskryminacją”, tylko o tresurę w tolerowaniu dzieciaków, które będą mogli sobie w przyszłości adoptować. Homo ueber Alles!
  Za 200 lat w muzeum będą wystawiane butelki, z których pan rozpijał swoich heteroseksualnych poddanych.

 12. Związki partnerskie nie są nielegalne! Żyj sobie z kim chcesz i jak chcesz, ale nie domagaj się praw małżeńskich jeśli nie masz odwagi wziąć ślubu i w nim trwać. W d…ach się poprzewracało, dosłownie i w przenośni.

 13. Pani Spurek kompletnie nie rozumie terminów których używa – w nauce (zwłaszcza tej ścisłej która operuje obiektywnymi kwantyfikatorami) homoseksualizm jest dewiacją, nie ma żadnego uzasadnienia z punktu widzenia biologicznego (podstawowym przeznaczeniem seksu jest przedłużanie gatunku a tego pary homoseksualne z czysto biologicznego punktu widzenia są w tej kwestii skazane na porażkę).

  • Niestety nie do końca. Biseksualista do około 30 roku życia bywa z kobietami. I tak swoje geny przekazuje dalej. A one objawiają sie w 2 pokoleniu: jako homo lub BI..lub przy odrobinie szczęścia zanikają

 14. Hej, tyle co cieszyliśmy się 11 Listopada i okrągłą setką; mnóstwo komentarzy, opinii i ogólnego utwierdzania się poczucia, że nie tak łatwo Nas Polaków wykończyć – wojny, zabory, mordy i nie dali nam rady… No to mamy teraz nowy pomysł – rozkład moralny, rodzinny, psychiczny, społeczny – za dzieci się …mać wzięli. Widać, że „naród przebrany” nie próżnuje, nie popuszczą, teraz inwestują w perwersje… Ciekawe jak się tym razem skończy, i jakie jeszcze mają pomysły przygotowane…

Comments are closed.