PiS klęczy, my płacimy. Za ten cyrk zapłaciła tylko Polska. USA nie dołożyły ani grosza do konferencji bliskowschodniej, którą nam narzuciły

Mateusz Morawiecki oraz Benjamin Netanyahu. / foto: Twitter/Kancelaria Premiera
Mateusz Morawiecki oraz Benjamin Netanyahu. / foto: Twitter/Kancelaria Premiera

W lutym w Polsce odbył się zapowiedziany przez Amerykanów szczyt bliskowschodni. Koszty tego przedsięwzięcia w całości pokrył nasz kraj. Polska wydała ponad 2 mln zł.

Podczas tego wydarzenia nie zabrakło antypolskich akcentów, nawet mimo tego że szczyt odbywał się… w Warszawie.

Netanyahu postanowił wykorzystać Warszawie jako scenerię do kampanii wyborczej, wysuwając kolejne, miłe uchu żydowskiego lobby i izraelskich wyborców oskarżenia pod adresem Polaków. I trudno mu się dziwić, bo to twardy, idący po trupach gracz, dla którego lokajska postawa polskiego rządu to tylko zachęta do kolejnych prowokacji.

Najgorsze jest jednak to, że po opluciu Polski ze wszystkich stron rząd Morawieckiego dalej robi dobrą minę do złej gry – pisaliśmy tuż po szczycie.

Andrea Mitchell, żydowska dziennikarka z NBC News, powiedziała w trakcie relacji z Warszawy, że Żydzi z Warszawskiego Getta walczyli z „polskim i nazistowskim reżimem”.

Co więcej, dziennik „Jerusalem Post” informował, że podczas pobytu w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Informację tę zdementowały później ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz kancelaria premiera Izraela. Według przedstawionych przez stronę izraelską wyjaśnień, w rzeczywistości szef izraelskiego rządu podczas rozmowy z dziennikarzami mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie i odnosił się jedynie do tych Polaków, którzy współpracowali z nazistami.

Israel Katz, p.o. szefa izraelskiego MSZ, odnosząc się w niedzielę do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu stwierdził: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca – +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+”.

Teraz wychodzi na jaw, że jeszcze musieliśmy pokryć wszystkie koszty związane z tym festiwalem antypolonizmu.

Szacunkowe koszty ze strony MSZ związane z organizacją globalnego spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie wyniosły 2 233 491,32 złotych – oświadczyła Katarzyna Sobiecka, dyrektor biura rzecznika prasowego ministerstwa spraw zagranicznych.

Jak dodała, koszty mogą ulec zmianie. – Zostały pokryte w całości przez stronę polską – przyznała.

Udział w konferencji bliskowschodniej w Warszawie wzięli przedstawiciele 62 państw, w tym m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, sekretarz stanu USA Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu oraz przedstawiciele niektórych krajów Zatoki Perskiej.

Źródła: Radio ZET/wp.pl/nczas.com

18 KOMENTARZE

 1. Mprawiecki to nie jest zaden „polski rzad” Zreszta Polska nie istnieje od 1939 roku

   • Nikt ich tu nie zapraszał.Jesteś źle poinformowany.Chciałbym aby mi te „grosze” przelali na konto.

  • Przeciez jest realizowany plan eksterminacji polakow i rozbior Polski pomiedzy zydostwo i niemcy.

   • Wojny nie bedzie,bo nie da sie jej wygrac. Podczas prowokacji kilka dni temu na stolice ISreala polecialy dwa pociski. Kopula przechwycila z nich 50 %. W Libanie,Syrii sa tysiace rakiet gotowych na samoobrone. Ile z nich przechwyci? Israel moze uzyc atomowki,ale tu enten- eller,jesli zrobi to tylko kilkoma,a zostanie kilku Persow przy zyciu to ich odpowiedz pozegna na zawsze starszych braci. Opcja samsona tez nie wchodzi w rachube,zakladnikami sa Zydzi rozproszeni na calym swiecie. Szkoda tej garstki. W Netania zyl Rabin,ktory w czasie holocaust stracil kilkanascioro dzieci i zone,ale on przezyl. Potem zalozyl druga rodzine i splodzil kolejnych kilkunastu potomkow. Wojna nic nie zmieni.

 2. No przecież mądrzy Polacy pisali i ostrzegali, że tak to się skończy… „Goście” przyjadą, pożrą, kąty poprzeglądają i „zapaskudzą” i będą jeszcze niezadowoleni, że im śmierdzi… Żydzi zawsze walczyli u nas ale tylko z…Gospodarzami-Polakami…Z innymi sumiennie współpracowali na co są dowody…A Polacy!? Polacy ratowali, nawet przodków tego dyżurnego opluwacza, o którym wspomniano w art. Może tylko biedak „zapomniał” wspomnieć, że to Niemcy uratowali jego przodków i to Niemcom zawdzięcza swoje nędzne istnienie?…Tak, tak…Ale też i się „odwdzięczyli”, bo posadzili Sprawiedliwym drzewka w swoim państwie, które też tylko im służą… Czy warto było!?…Czy warto!? Zawsze nurtuje mnie takie pytanie, gdy dostajemy tego rodzaju „podziękowanie”… A ja się pytam tych ocalonych i innych genetycznych Polanofobówi nienawistników wszystkiego co polskie: jaki obowiązek nasi przodkowie mieli wobec was (tym bardziej, że ciągle prowadziliście przed wojną też swoje wojenki przeciwko nim, w NASZYM! kraju). Pokażcie choć jednego Żyda albo żyda, który uratował Polaka…

  • 100/100 plemie zmijowe tego nie zrobi trzeba nie wpuszczac do NASZEJ POLSKI!

 3. Polacy mieli haniebne mazlzenstwo Ulmow ktorzy dppuscili ze cala rodzina [siedmioro malych dzieci] zostala zamordowana by uratowac jakiegos Goldberga , czosnkowa gnide co po wojnie poszla pracowac do UB !!!!

 4. Dwie bańki to grosze dla państwa. Nie chce mi się wierzyć, że to było tak tanio.

 5. krzywousty będzie głosił „sukces” dojnej zmiany. A kłamliwe czosnki śmieją się do rozpuku.

 6. Niema na świecie gorszego, najbardziej śmierdzącego gowna na świecie aniezeli zyd i rusek

 7. I tak się to wszystko wyreguluje, dlatego że żydzi mają do spłacenia Polsce 300 bilionów złotych, niespłaconego jeszcze długu kahalnego, którego to długu żydom nie podarujemy.

Comments are closed.