AgroUnia dołączy do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy? Kołodziejczak: „Kibicujemy im” [VIDEO]

Michał Kołodziejczak (lider AgroUnii). / foto: YouTube/wRealu24
Michał Kołodziejczak (lider AgroUnii). / foto: YouTube/wRealu24

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się wspólne zdjęcia lidera AgroUnii Michała Kołodziejczaka wraz z Januszem Korwin-Mikkem i Piotrem Liroy-Marcem. To wzmogło spekulacje dotyczące tego, czy AgroUnia dołączy do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Michał Kołodziejczak odniósł się do tych kwestii w rozmowie na antenie wRealu24. – Ja po pierwsze tak: ani się nie do nikogo nie przymilamy, ani od nikogo się nie dystansujemy i jeżeli ktoś chce żeby rolnicy na niego zagłosowali, niech robi i przedstawia odpowiednie rzeczy i wtedy rolnicy na pewno zagłosują.

My na tą chwilę do nikogo nie dołączamy, robimy swoje – budujemy swoją strukturę, mamy już większości kraju tą strukturę zbudowaną. Idzie nam to bardzo dobrze, chociaż wymaga to bardzo dużego nakładu czasowego i pochłania to bardzo dużo energii – dodał.

Konfederacji, jak i każdej innej partii, która dobrze mówi kibicujemy i chcemy żeby dobrze rządzili. Jeżeli się dostaną do europarlamentu proszę tam też robić i proszę też tych wszystkich którzy działają, żeby nie zapomnieli o wspieraniu AgroUnii – mówił.

Do AgroUnii szczególnie pozytywnie jest nastawiony poseł Jacek Wilk, który dziś wspólnie z Michałem Kołodziejczakiem rozdawał jabłka na warszawskiej patelni. – Dzisiaj poseł Jacek Wilk rozdawał z nami jabłka i nie mieszkam też powiedzieć, że był też z ruchów miejskich Jan śpiewak który też rozdawał – dodawał Kołodziejczak.

Jak podkreślił lider AgroUnii wsparcie mają z mniejszych formacji zarówno lewej i prawej strony, a partie głównego ścieku się od nich zdystansowały. Szczególnie krytycznie wypowiedział się on o PSL-u, który miał „zrobić wszystko co najgorsze i zniszczyć Polską wieś”.

26 KOMENTARZE

  • Rolnictwo to ostatni bastion polskiego kapitału w gospodarce.

   Siłą naszego rolnictwa są bowiem gospodarstwa rodzinne, które produkują zdrową i wysoką jakościowo żywność.

   Naszym celem jest obrona rynku krajowego i ochrona naszych rodzin. Nasze dzieci zasługują na to, abyśmy zapewnili im bezpieczną przyszłość.

   • Gdyby chcieć realizować postulaty Agrounii Michała Kołodziejczaka, Polska powinna przywrócić cła na granicach, zakazać importu żywności i jeszcze w jakiś magiczny sposób przekonać partnerów zagranicznych, żeby oni kupowali od nas drogo i zawsze. Nawet Kołodziejczak musi wiedzieć, że tak sformułowane postulaty nie mają racji bytu.
    O to samo co zawsze, czyli o politykę. Na prawej stronie sceny politycznej, w niewielkiej przestrzeni pomiędzy ścianą a PiS zaczyna się bowiem kotłować. Zbierają się tam środowiska, które nie są do końca zadowolone z miękkiej postawy partii rządzącej. Nie kto inny jak politycy PiS krzyczeli bowiem o zrównaniu dopłat dla polskich rolników i deklaratywnie bronili życia. Łatwo się mówiło w opozycji, ale politycy PiS muszą jednak przyznać, że nie wszystko jest takie łatwe, jak się wydawało. Dziś Kołodziejczak nie jest więc wbrew temu, co mówią, „nowym Lepperem”, ale raczej „nowym Jurgielem”, który na wsi celuje w dokładnie ten sam elektorat co PiS trzy lata temu. Jeśli dołączy do Ruchu Narodowego, Radia Maryja, ruchów pro-life, to ten ruch sfrustrowanych może odegrać znaczącą rolę. No chyba że król Korwin jak zwykle wszystko popsuje.

    • No nie wiem. Pracuje w firmie, która pakuje ziemniaki i cebulę dla lidla, Kauflandu, biedronki. I znakomita większość tego surowca nie pochodzi z Polski, a np. z Egiptu, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Francji, Danii, Portugalii, Rumunii, Anglii, Azerbejdżanu, Ukrainy a nawet Chile. Mimo, iż 1/3 tego towaru i tak idzie na odpad. A nasi rolnicy jak przywożą towar to dostają grosze, czyli ok. 20-50gr/kg (nie mają gdzie sprzedać), a odpadu jest MOŻE ze 100kg na 20 ton! I co Ty na to?

  • „pseudonarodowym socjalistom” to ty jestes wow…
   DO PIEKŁA Z tobą ! ! ! ! !

 1. przecież rolnicy żyją z dopłat z UE, więc raczej nie zagłosują na Korwina, który chce tę Unię zniszczyć / wyjść z niej

  • Korwin w całej tej socjalistycznej koalicji staje się tylko liberalnym dodatkiem.

   • oczywiście, a nieopłacający czynszu za wynajem mieszkania których bronił Liroy marzą o eksmisji na bruk

    „dwudziestokilkuletnia Laura wynajęła mieszkanie w nowym bloku na Służewcu dwa lata temu. Była wtedy w ciąży, dziś ma 19-miesięcznego syna. Niedługo po podpisaniu umowy z właścicielami mieszkania przestała płacić czynsz i odstępne. – Sytuacja finansowa jej i jej byłego już partnera, ojca dziecka, pogorszyła się. Oboje nie pracują. Pani Laura nie była w stanie płacić czynszu, ale nie miała też gdzie pójść – opowiada prawnik Paweł Dulski. Pracuje w biurze poselskim Piotra Liroya-Marca, do którego Laura zwróciła się z prośbą o pomoc.”

 2. Żeby pomóc rolnikom wystarczy radykalnie obniżyć podatki, zlikwidować dotacje i zdjąć z rolnictwa setki biurokratycznych często debilnych regulacji.

  • tylko korwinowi socjaliści sa w stanie dowieść że półdarmowe jabłka gdy będa jeszcze tańsze staną się opłacalne dla producenta

    • kiedyś dostaniesz nobla z ekonomii za korwinowską teorie że najlepiej jest wtedy gdy wszystko jest za darmo tylko trzeba zmienić lewacki skład ją przyznający

     • Hong Kong – pierwsze miejsce w rankingu wolności gospodarczej co przekłada się na PKB 59 tys USD na mieszkańca.

      Standardowa stawka podatku dochodowego wynosi 15 procent, a najwyższa stawka podatku od przedsiębiorstw wynosi 16,5 procent. System podatkowy jest prosty i skuteczny. Całkowite obciążenie podatkowe wynosi 13,9 procent całkowitego dochodu krajowego. W ciągu ostatnich trzech lat wydatki rządowe wyniosły 18,0% całkowitej produkcji (PKB), a nadwyżki budżetowe wynosiły średnio 2,9% PKB. Dług publiczny odpowiada równowartości 0,1 proc. PKB.

      heritage.org/index/country/hongkong

     • skoncz pajacu ciagle zachwalac lewackie kraje z prawem do aborcji i chwal swoich prawdziwie prawicowych buszmenow

     • Dzięki niskim podatkom i minimalnej biurokracji powstaje dobrobyt równy kapitalistycznemu Hong Kongowi.
      Oczywistości trudne do pojęcia dla debilnego lewactwa.

     • i tak wyjedziesz na zachód bo wy kurwinisci tylko tyle potraficie
      smieciu bez honoru ja do twojej libertarianskiej i religijnoprawicowej Somalii nie wyjade

     • aha, i pozdrowienia dla wolnosciowcow kolodziejczaka, godek, winnickiego, liroya i tysicecy innych libertarian haha

     • śmieciem zostajesz gdy wierzysz w debilny antyludzki socjalizm

      Kapitalistyczny Hong Kong od dawna staje ością w gardle wszelkiej lewackiej patologii.

     • na twoim miejscy lepiej podal bym przyklad watykanu
      tam to dopiero jest kapitalizm i dochod w przeliczeniu na mieszkanca!!

      i nie skrobia sie jak w lewackim hong kongu haha

     • tak na zakonczenie
      w .uju mam twoje antywolnorynkową antyliberalną i antywolnościową narodowo-socjalistyczna konfederacje

     • ekonomia nie polega na debilnym bredzeniu o problemach okołoodbytniczych lewacki przygłupie

      Faktem jest że kapitalistyczny Hong Kong osiągnął dobrobyt dzięki wolnorynkowej liberalnej gospodarce, niskim podatkom i minimalnej biurokracji, z tego powodu jest na pierwszym miejscu w Rankingu Wolności Gospodarczej.

 3. Szanowny Panie Kolodziejczyk Bog zaplac za ciezka prace, rodacy /Polacy Was Rolników popieraja.. prosze nie ustawac w walce –szczesc Boze. ZWYCIĘŻYMY

Comments are closed.