Dziki Zachód na Śląsku? Policja szuka sprawców napadu na bank w Katowicach! [VIDEO]

Napad na bank w Katowicach. Foto: policja.pl
Napad na bank w Katowicach. Foto: policja.pl

Akcja jak w amerykańskim westernie! Funkcjonariusze poszukują dwóch mężczyzn, którzy napadli na bank w Katowicach i sterroryzowali personel żądając wydania gotówki. Po kradzieży napastnicy uciekli. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Na swojej oficjalnej stronie Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości złodziei.

Jak relacjonują policjanci, do napadu na bank w Katowicach doszło we wtorek, kilka minut po godzinie 9.00. Wtedy dwóch mężczyzn weszło do lokalu i przedmiotem przypominającym broń sterroryzowało pracowników placówki i zażądało wydania pieniędzy.

Przestraszony personel wydał im gotówkę, po czym napastnicy uciekli. W momencie zdarzenia w budynku przebywało kilku klientów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Gdy informacja o napadzie na bank dotarła do policji natychmiast rozpoczęli ściganie sprawców. Na miejsce zdarzenia skierowano również przewodnika z psem.

Funkcjonariusze przesłuchali też świadków napadu i zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Mundurowi publikują wideo i proszą o pomoc.

Sprawcom kradzieży grozi 12 lat więzienia. Policja prosi o pomoc:

Osoby, które mogą mieć informacje na temat wydarzenia lub napastników proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji. Wiadomość można również przekazać pod numerem alarmowym 112 lub 32 200 20 00 i 32 200 25 55. Wskazówki można także przesłać na adres mailowy: [email protected] lub [email protected]

Źródło: policja.pl

7 KOMENTARZE

  1. Urzędnicy państwowi codziennie kradną więcej i nikt ich nie ściga policyjnymi psami.

    • Racja ! Poruszali się jak między ławkami w szkole. Dwa ptysie o ciekawej przyszłości :-)

  2. To znowu pewnie ci w państwowych spółkach i pensji 15 tysięcy miesięcznie, zawsze im mało!

Comments are closed.