Imigrant chciał żywcem spalić dzieci we Włoszech! Kierowca autokaru planował pomścić przybyszów [WSTRZĄSAJĄCE VIDEO]

Podpalenie autokaru przez imigranta z Włoch. / foto: Twitter/YouTube
Podpalenie autokaru przez imigranta z Włoch. / foto: Twitter/YouTube

W Mediolanie 47-letni kierowca autobusu szkolnego, Senegalczyk Ousseynou Sy, karany wcześniej m.in. za jazdę pod wpływem alkoholu, uprowadził autokar z dziećmi. Następnie poprzywiązywał uczniów i nauczycieli do siedzeń kablami, grożąc im przy tym nożem. Wreszcie rozlał przygotowaną wcześniej benzynę i podpalił.

Tragedii uniknięto cudem. Jedno z dzieci zdołało zadzwonić z komórki do rodziców, którzy wezwali karabinierów. Ci zablokowali autokar i wyciągnęli 25 pasażerów z pożaru. Nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca tłumaczył policji, że „chciał pomścić imigrantów którzy utopili się w Morzu śródziemnym”.

Dzieci otrzymały wsparcie psychologa. Ousseynou Sy mieszka w Italii od 2004 roku. Był zatrudniony jako kierowca szkolnego autobusu. W czasie swojej szalonej akcji usiłował staranować barykadę ustawioną przez karabinierów.

Na szczęście pojazd tylko zwolnił, a później zatrzymał się na ogrodzeniu. Ousseynou Sy podpalił rozlaną benzynę, ale funkcjonariusze dostali się do autokaru przez tylne drzwi i okna i pasażerów uwolnili.

Źródło: A. Gwiazda (Twitter)/Giornalettismo.com