Jacek Wilk zszokował wszystkich w Polsat News. „Pan jest dowodem na niski poziom szkolnictwa w Polsce”

Jacek Wilk. / foto: Prt Sc Polsat News
Jacek Wilk. / foto: Prt Sc Polsat News

Jacek Wilk, poseł partii KORWiN, był gościem programu Polsat News, w którym oprócz niego zasiedli między innymi Piotr Zgorzelski oraz Andrzej Rozenek. Dyskusja dotyczyła edukacji.

Jacek Wilk jako propozycję rozwiązania problemu w polskim szkolnictwie przedstawił koncepcję „bonu edukacyjnego”, w którym to pieniądze idą za uczniem, a rodzice wybierają do jakiej szkoły posłać dziecko. Jednocześnie jest to finansowane ze środków budżetowych.

Poseł partii KORWiN przypomniał, że obecnie wydajemy około 100 tysięcy złotych na jednego nauczyciela (średnio) i koszty szkolnictwa, biurokracji i związków, są tak duże, że nauczyciele zarabiają marne grosze.

Koncepcja bonu edukacyjnego sformułowana przez Miltona Friedmana nie spodobała się siedzącym w studio socjalistom, którzy uważają zdaje się, że politycy muszą decydować o tym czego i jak uczą się dzieci.

Zdaniem lewaka Rozenka bon edukacyjny to powrót do średniowiecza, podobno w każdym średniowiecznym kraju obowiązywał bon edukacyjny, a Friedman to tylko od nich przerżnął tę koncepcję.

Rozenek uznał, że bon edukacyjny zakłada, że zlikwidujemy szkoły i towarzyszącą im infrastrukturę, a do wsi będzie przyjeżdżał bakałarz, który będzie uczył dzieci.

Pan jest dowodem na niski poziom szkolnictwa w Polsce. Ja kompletnie nie o tym mówiłem – odpowiedział Jacek Wilk. Poseł partii KORWiN stwierdził, że gdyby polityk chodził do lepszej szkoły, to może nauczyłby się słuchać ze zrozumieniem.

Z drugiej strony poseł Zgorzelski z PSL-u nie był w stanie przyswoić informacji, że szkoły mogą mieć różne, programy i regulaminy. Powoływał się też na przykłady socjalnych państw skandynawskich, które wg jakichś tam rankingów są najlepsze – dla kogo i na jakiej podstawie to już tajemnica.

Czytaj więcej na temat koncepcji bonu edukacyjnego: Wolnościowa propozycja edukacyjna. Zmieńmy 500plus na bon edukacyjny! Zobacz, o co chodzi [VIDEO]

13 KOMENTARZE

 1. o tak już widzę jak prawica curwica pozwala by w szkole prywatnej nie było lekcji historii i religii

  • Korwin od zawsze jest za tym żeby każda szkoła miała inny program, niezależnie od tego jaki

   • Korwin popiera nawet prawo do samobójstwa i co z tego jak 99% korwinistów ma inne niż on poglądy praktycznie na każdym kroku

    • Powinieneś zostać natychmiastowo hospitalizowany PiSdo, bo urojenia.

    • Następna obłąkana PiSda z urojeniami – jak ten Stefcio W który chciał żeby karakan był dyktatorem.

 2. Socjalistyczne lewactwo jak typowy sowiecki beton, chce dalej tkwić przy prymitywnej koncepcji państwowej edukacji ewidentnie nie wydolnej i na coraz niższym poziomie.

 3. Co za idiota… Debil się skompromitował – gdzie w średniowieczu obowiązywał pomysł Miltona Friedmana? Następny debil powołuje się na kraje skandynawskie nie wiedząc, że w Szwecji właśnie wprowadzono bon edukacyjny. Po co w ogóle takich idiotów jak ten cały Rodzynek i Ziotr Pgorzelski wpuszczają do telewizji?

 4. 60% uczniów nie ma źadnych potrzeb edukacyjnych.Jak nauczycielowi będzie dane pracować w tym przedziale to naharuje się , naszarpie i nie będzie mieć żadnych sukcesów dydaktycznych i pedagogicznych.Jak ocenić nauczycielską pracę w bezgranicznym upadku uczniowskiej dyscypliny i odebraniu nauczycielom władzy wychowawczej?Jak ocenić pracę nauczyciela gdy uczeń jest w szkole nie z potrzeby serca i rozumu tylko z obowiązku administracyjnego?Takiego upadku uczniowskiej karności jak obecnie nie było w całej historii edukacji.Poseł Wilk też chyba o tym mało wie nie mówiąc o tych lewackich przyśnicielach.

Comments are closed.