Kandydatka do unioparlamentu Róża Thun znów pluje na Polskę. „Jesteśmy krajem, który Unię osłabia”

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein. Foto: PAP
Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein. Foto: PAP

Euro posłanka, znana ze swoich dużych umiejętności kablowania na Polskę, znów pluje na nasz kraj. Na Twitterze zamieszczono nagranie z niedawnego spotkania z eurodeputowaną PO Różą Thun. Polityk wprost mówi, że Polska jest obciążeniem dla całej Unii Europejskiej.

Różą Thun parę dni temu miał spotkanie zatytułowane „Na czym polega ta robota w Brukseli?”.

Polityk PO po raz kolejny atakował nasz kraj i co rusz podkreślała, że Polska jest dla Unii „problemem”, który osłabia UE jako całość. Jej zdaniem Polska chce jedynie brać pieniądze, ale nic od siebie nie dawać.

Oto co Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein powiedziała: – Mieliśmy tę Unię ożywiać i wzmacniać, ale jesteśmy krajem, który Unię osłabia. Bo to jest jeden organizm i tak to musimy widzieć. Jeśli jeden kraj niszczy praworządność, niszczy prawo, jeżeli sędziowie nie są niezawiśli i niezależni a ten element choruje to trzeba dać mu antybiotyk, bo on musi wyzdrowieć.

Eurodeputowana zapewnia, że Koalicja Europejska jest ewenementem, którego zazdroszczą w całej Europy. – To robi na ludziach bardzo duże wrażenie, że nam się udało w takim szerokim wachlarzu dogadać – mówiła Thun.

Źródło: Twitter

Comments are closed.