Macron wyprowadzi wojsko na ulice. Ma pomóc w pacyfikacji protestów „Żółtych kamizelek”

Emanuel Macron. / foto: PAP
Emanuel Macron. / foto: PAP

Prezydent Francji,Emmanuel Macron ogłosił, że na terenie całego kraju zostaną rozmieszczeni żołnierze, którzy mają pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas planowanych na ten weekend protestów „Żółtych kamizelek”.

Macron powiedział, że wojsko zabezpieczy budynki rządowe i inne miejsca. Ma to umożliwić policji skupienie się na utrzymaniu porządku publicznego i skuteczne pacyfikowanie protestów.

Poczynając od najbliższej soboty, wychodzimy z założenia, że te manifestacje to manifestacje wichrzycieli. Będą one od razu rozpraszane. Jeśli będzie trzeba, to urządzimy masowe aresztowania – powiedział Laurent Nunez, dyrektor bezpieczeństwa publicznego w MSW.

Około 7000 żołnierzy uzbrojonych w broń automatyczną jest już rozmieszczonych w całym kraju w ramach operacji Sentinel, która została stworzona w celu ochrony wrażliwych miejsc po zamachach terrorystycznych przeprowadzonych przez islamistów w 2015 roku.

W poniedziałek francuski rząd ogłosił nowe środki bezpieczeństwa i zakaz protestów członków ruchu „Żółtych kamizelek” wzdłuż Pól Elizejskich w Paryżu oraz wyznaczonych strefach w dwóch innych miastach, Tuluzie i Bordeaux.

To efekt sobotnich zamieszek, w wyniku których zostały splądrowane luksusowe sklepy i doszło do podpaleń. Ubezpieczyciele oszacowali dotychczasowe straty na 170 mln euro, czyli około 720 mln zł.

15 KOMENTARZE

 1. O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

 2. Nie zdziwiłbym się gdyby wyszło na jaw świętowanie przez Makarona urodzin socjalisty Adolfa wszakże mają identyczne poglądy.

  Nie ma większych wielbicieli demokracji niż socjaliści.

  „Czy istnieje wspanialszy, piękniejszy socjalizm i prawdziwsza demokracja niż narodowy socjalizm?”

  Adolf Hitler z okazji czwartej rocznicy przejęcia władzy, 30 stycznia 1937 roku

 3. Wiosną jest cieplej,ludzie chętniej wylegną na ulice.Ciekawe że każdy satrapa przerabia ten sam scenariusz,miota się i sroży a na końcu i tak jest kaputt i odchodzi w niesławie.

  • ale na jego miejsce przychodzi teatralnie inny. masy się trochę poonanizują ale nie zmieni się nic. nic.

   tu oczywiście już na Macrona wydali wyrok, i go medialnie tworzą na zło nr 1, tak by go wywalić. ten wyrok padł kilka dni temu, dlatego narty itd. tworzą mu legende mr bad. potem poda się dymisji z powodów osobistych (taki typ to ma tysiące powodów osobistych, jak np że chce się zaopiekować żoną).

   macron to pajac. jego rola jest skończona. teraz przyjdzie jakaś laska. i ogarnie temat, bo demonstranci są podzieleni i nie mają jasności ideologicznej, co oczywiście jest reżyserowane centralnie, bo na logikę, jak jakiś parlament mowi ludowi, że wasze referenda są ch.ja warte, to ten lud powinien od razu ruszyć na ten parlament i go zdjąć.

 4. A w Polsce platforma zydo komunistyczno bolszewicka wraz z TVN pierdoła że nie ma demokracji ale kpina Panie Kaczyński do boju

 5. Czy to koniec demokracji? Francja coraz widocznie wprowadza autorytarzyzm. Od jakiegoś czasu ta cała „poprawność polityczna” czyli zwyczajne ograniczenie wolności słowa. To samo w mediach. Niby nie ma cenzury, ale jak dla odmiany poprze się prawicę zamiast tego zakichanego lewactwa, to się idzie do pierdla. Teraz do umocnienia swojej władzy zaczęli wykorzystywać wojsko i policję. Należy też dodać, że ten cały Macron nie odpowiada przed społeczeństwem za cały syf, jaki jest obecnie we Francji. Podsumowując, mamy garść dowód na to, że we Francji, a co za tym po części idzie w Unii, wcale nie ma demokracji, jak to się nią chwalą prounijni politycy. W Niemczech to samo, tylko może tam nie umacniają swojej władzy w taki sposób. Należy jednak podkreślić iż większość decyzji o Unii płynie prosto z Berlina, gdyż Niemcy mają właśnie w Unii spore znaczenie. Jeśli się tego nie zatrzyma, to oni będą robić coraz większy syf, bo umocnią swoją pozycję do tego stopnia, że nic im nie zagrozi. Doprowadzą do samobójstwa swoich państw, do setek, tysięcy ofiar zamachów i gwałtów, do całkowitego zdeprawowania społeczeństwa przez ruch LGBT, do zniszczenia gospodarki przez socjal dla bezrobotnych itp. Strach pomyśleć co może się stać nawet za 5 lat. Dla tego właśnie jestem za wyjściem z unii, żeby nie mogła nam dyktować takich chorych rozkazów typu: „Przyjmijcie imigrantów!” albo „Zlikwidujcie problem nienawiści do osób LGBT, deprawujcie wasze dzieci”. Jeśli wyjdziemy z unii i stworzymy sojusz państw „trójmorza” z Polską na czele, staniemy się nie lada potęgą i nawet Rosja będzie musiała się z nami liczyć. Nie wątpię, że wtedy (po niemal pewnym rozpadzie UE) wiele państw było by chętnych dołączyć do nas… Ale wtedy to my będziemy dyktować warunki. Jeśli to nastąpi, (utworzenie „trójmorza”) co jest bardzo pewne (poza wyjściem z UE, które niestety nie jest już tak pewne) Polska będzie potęga.. obroni Europę przed agresją ze wschodu i przed zachodu. Podsumowując:
  1. UE wcale nie jest demokratyczna jak to się tym chwali
  2. Nie możemy pozwolić na zachodnią nienormalność w Polsce
  3. Musimy wyjść z unii
  4. Koniecznie musimy stworzyć Sojusz Państw Trójmorza.
  Mam nadzieję, że nie jedyny tak myślę. Dziękuję za dotrwanie do końca i pozdrawiam. ??

 6. Pytanie : czy armia francuska składa się z żołnierzy zawodowych czy z poboru? ( jeśli są w niej też poborowi to w jakich proporcjach ).Będą jaja jak wojsko , lub jego część się zbuntują … Historia uczy , że mają to tego większe predylekcje niż policja…( ci buntują się właściwie tylko post factum- kiedy widzą , że ich chlebodawcy przegrywają konfrontację )

   • Powinni zatem stwierdzić, że z cywilami nie walczą, bo to nieprofesjonalne. Jak Macron jest taki tępy, że przez trzy miesiące nie dociera do niego, że ma się wynieść – niech sam sobie z tym radzi.
    Pozdrawiam.

 7. wielki błąd. oni aż proszę żółte kamizelki o zamienienie się w organizacje terrorystyczne. ogólnie… te francuzy to debile. na początku powinni olać temat, i pozwolić się żółtym kamizelkom wyszaleć, może nawet kilka razy splondrować trochę supermarketów. w 2011ad widziałem coś takiego w Londynie. też niby był koniec świata, a nagle się wszytko zmieniło, i kapitalizm poszedł w najlepsze. ale francuzi to pajace. dopuśccili do debaty nt demokracji bezpośredniej, i teraz jak debata ma schemat walk to nie da się jej wycofać.

  a z wojskiem na ulicy… są możliwe same złe scenariusze. pierwszy to ekstremizacja schowana. drugi to jakaś tragedia, czyli wyrzuty wojska, i przejęcie kraju za kilka lat. rewolucja październikowa zadziałała bo wojsko rosyjskie pamiętało rewolucję z łodzi, gdzie zabili 450 robotników, i w St Petersburgu nie mieli ochoty powtarzać tego błędu, mimo, że to się działo 12 lat później. teraz to będzie szybciej, ale efekt będzie tem sam… że jeśli użyją wojska to te wojsko starcą.

  • Racja ! Francuska republika bez ludu albo z ludową krwawą rebelią upadnie. Wojsko albo przejmie władzę albo będzie sabotować rozkazy tego pieska rothschildów. Chyba nie ma innego wyjścia. No chyba że, Etna zacznie pluć lawą. Ale to dopiero czerwiec – lipiec. :-)))

 8. We Francji i na Zchodzie Eurropy itp., wojsko/żołnierze (mniej lub bardziej demonstracyjnie) okresowo są/pojawiają się, w taki czy inny sposób, na ulicach. Chyba od „pierwszej wojny irackiej”

  Ważne, że „demokracja jest chroniona”:). Jak ujęto (o ile pamieta) w książce p „Zakonie Synów Przymierza” – czyli Bnai coś tam – ten Bnai podpisał w latach 70-ch porozumienie z „francuskimi partiami prawicowymi”, „gaullistowskimi”, że te nigdy nie wejdą w sojusz wyborczy z Frontem Narodowym.
  Jakkolwiek ów FN nie jest żadnym zagrożeniem dla establishmentu politycznego czy medialne-rozrywkowego, rotszyldowskiej banksterki itp, jest to piekny przykład jak już 40 lat temu (gdy poważniej ludzie trakotwali głoszenie haseł o wolności i demokracji) pilnowano, by „demokracja była broniona”….

 9. W końcu były pracownik czosnkowych musi dbać o ich interesy, to co się będzie przejmował jakimiś gojami.

Comments are closed.