Szaleństwo Unii Europejskiej. Komisja Europejska chce ograniczyć wolny handel z Chinami. Wyrzucą chińskie firmy z Europy?

Chiny. / foto: Pixabay
Chiny. / foto: Pixabay

Komisja Europejska zaapelowała do szefów państw i rządów Unii Europejskiej o stanowcze kroki w ograniczeniu udziału Chin w zamówieniach publicznych jako nierzetelnej konkurencji.

UE powstrzymuje się od brania którejkolwiek strony w sporze handlowym między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, ale zaczyna być coraz bardziej krytyczna wobec interwencjonizmu państwowego Chin. Komisja skrytykowała też powolność zmian w dostosowywaniu się Pekinu do zasad rynkowych.

Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący KE, stwierdził, że „skończył się czas, w którym Chiny, drugi co do wielkości partner handlowy UE, mogą wysuwać argument dotyczący ochrony swojej rozwijającej się gospodarki”. Najwyraźniej uznano Chiny za gospodarkę już rozwiniętą.

Stanowisko KE ma związek z rozpoczynającym się w czwartek szczytem UE – Chiny i zapewne chęcią uzyskania mocniejszej pozycji negocjacyjnej. UE starszy, że może ograniczyć dostęp krajów trzecich do swojego rynku zamówień publicznych, który jest wart 2,4 biliona euro. Restrykcje mają dotknąć firmy tych krajów, które stosują dyskryminujące praktyki wobec przedsiębiorstw UE w ramach własnych zamówień publicznych.

33 KOMENTARZE

 1. NIEchodzi o CHINY, ALE o runek zbytu dla niemieckiej gospodarki i to germańce chcą zabezpieczyć, ALE NIEżebym „był po stronie Chin” tylko NIEcierpię niemców i tyle…
  O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

  • Kiedyś kupiłem niemiecki czajnik elektryczny, po 3 miesiącach przestał działać a że był bez gwarancji musiałem wyrzucić ten szmelc do śmietnika zastępując go chińskim który działa już 2 lata. Niemcy produkują coraz gorszej jakości wyroby.

  • jak troche podleczysz się u psychiatry będziesz postulowal cła jakie nie śniły się komisji europejskiej

   prawicowy przyglupie od 500plus niedziela plus i debil plus

   • głupim przygłupem potrzebującym psychiatry to ty jesteś, i dowodem są twoje słowa, bo NIEzrozumiałeś MOICH SŁÓW i TO NA PEWNO połgłówku ! ! ! ! !
    pis = partia interesów syjonistycznych
    po = partia odniemiecka
    frühling (z germański’ego=niemieckiego) = wiosna
    jest jeszcze więcej jakichś parchówlewusów „nowoczesne czy jakieś inne”
    pis + po + frühling + parchylewusyWSZYSTKIEinne = JEDNO ZŁO !!!!!
    parchate i sku_wiałe kapo nad POLAKAMI ! ! ! ! !
    Ps.: A CO DO TYCH twoich „plus’ów” to NIE posądzaj KOGOŚ o „coś” z czym NIEma czegokolwiek wspólnego i bredzisz to tyko dlatego, że tobie się coś tak uroiło, tak jak na przykład JA NIEmam czegokolwiek wspólnego z tymi twoimi „plus’ami” ty lewicowy przygłupie, NIEchcę debili przy władzy, Moja sprawa czy idę w niedzielę do sklepu, a pięcetplusy powinni zlikwidować ! ! ! ! !
    i Tyle w temacie półgłówku…..

   • Ponad to co wcześniej napisałem, dopiszę, że niemców NIEinteresuje jakikolwiek powód poza jednym : „deutschland=germańce=niemcy”, a inne powody dla nich NIEistnieją, NIEchodzi o prawa europejczyków kiedy dociskają facebook, ALE o odcięcie jaknkesów od informacji lub przycięcie jankesom dostępu do informacji, WSZYSTKO INNE NIEliczy się dla niemców, bo inaczej NIEwprowadzali by acta2, które ma służyć ochronie germańskich korporacji medialnych czyli polityce informacyjnej „reich’u” dla NIEpoznaki nazywanego obecnie „unią europejską (narodu niemieckiego)”, odcięciu jankesów od kasy, zarabianiu kasy przez niemców, A PRZEDE WSZYSTKIM CHODZI O SPOSÓB NA WPROWADZENIE germańskiej=niemieckiej cenzury na inter’NET razem z likwidacją konkurencji ze strony „mniejszych” twórców…
    WIĘC MAM WYJE_ANE NA twoje „cła” debilu minus ! ! ! ! !
    O TYM i WŁAŚNIE DOKŁADNIE O TYM PISAŁEM, A NIE O twoich urojeniach pajacu minus ! ! ! ! !
    PROSTE JASNE ZROZUMIAŁE (NIEdla debili)…..

 2. Oj tam oj tam zaraz rozapaczać i dzięki hmmm Bogu??????
  Ja się cieszę, mniej chemii i wykorzystywania biednych mrówek robotniczek, w końcu Polscy konsumenci dostrzegą korzyści z czystej bawelny będące tylko afrodyzjakiem dla zdrowia nas Euro obywateli ??????

  • Wykorzystywania? Czyli lepiej wg ciebie żeby Chińczycy nic nie robili i zdechli z głodu?
   Poza tym unijne towary będą 100 razy droższe od Chińskich.

   • I tak zdychają. Z tych biednych ludzi żyją głównie chińscy komuniści. Żeby w chinach był wolny rynek ich pieniądz musi mieć realna cenę rynkową. A to spowodowałoby, że zwykły chińczyk zarobiłby w końcu uczciwe pieniądze.

    • Chińczycy już zarabiają więcej niż Polacy, poza tym w Chinach koszty życia są o polowe tańsze niż w Eurokołchozie.

     • Tak, ale niektórzy. Żeby powstała tam średnia klasa która zmiecie ten podły, antyludzki reżym yuan musi mieś realna wartość a nie wartość zgodną z linią partii i manipulacjami ludowego banku chin.

     • W Chinach mieszka ponad milion milionerów
      W USA mieszka ok 4,5 miliona milionerów

      Gdyby rząd chiński zliberalizował całe Chiny kontynentalne na wzór Hong Kongu wtedy rozwój tego kraju skoczyłby z 8% na 50% rocznie.

 3. najwyższy czas! co my z tego mamy że chiniole zarzucają nas swoimi śmieciami
  -tylko głupek obama się z tego cieszył

  • Może chodzi o to że sprzedają taniej a biedni korzystają na tym. Nie każdy biedak kupuje dzieciakowi obuwie za 200 czy 300zeta co kilka miesięcy. Kupią buty za 20-50zł chińczyka i na rok czy 2 pewnie wystarczy, nie raz widzę ludzi jak to takie obuwie zaniosą do szewca zrobi im za 15-30 zeta i są jak nowe. Nie raz się przepłaca za samą markę. Oczywiście Polski rynek powinien wziąć przykład z Chin by tanio robić a efektywnie i z zyskiem a skoro są u nas tak popier…. ograniczenia i podatków co nie miara by świnie w rządzie wykarmić to nie dziwota że stoimy w miejscu i skupuje się wszystko zza granicy.

 4. Z drugiej strony, to chinskie buble sa guzik warte. Rynek zalany towarem o niskiej wartosci, ktore ma niby byc uzupelnieniem potrzeb biednego czlowieka, ale tak naprawde to przez to dziadostwo tworzy sie „nowy standard” czlowieka na coraz ubozszym poziomie. Pewien medrzec stwierdzil, ze jest zbyt biedny, by kupowac tanie rzeczy. Jest w tym zawarta madra filozofia, ktora tez uznaje.

  • Tanie nie znaczy niskiej jakości lecz niskoopodatkowane w miejscu produkcji natomiast wszystko co unijne jest kilkadziesiąt razy droższe przez wyśrubowane podatki.

 5. Wskaz mi bodaj jeden przedmiot pochadzacy z Chin, ktory sie miesci w kategoriach Twoich kalkulacji.

  • Tutaj masz świetny sklep internetowy z towarami ciekawym asortymentem z Chin
   gearbest.com

   Ostatnio kupiłem świetnej jakości karty microSD 32GB w cenie 3.50 USD sztuka

   • Nie wierzac niczyim slowom, wstapilem na ich strone i dostrzeglem, ze musiales wykupic wszystkie, gdyz w tej cenie nie ma juz ani jednej. Te karty i tak sa pochodzenia pld. koreanskiego, zdominowane przez Samsunga. Twierdze raz jeszcze – nie stac mnie na kupno tanich rzeczy, bo te zwykle na koncu przerastaja koszty najlepszych.
    gearbest.com/micro-32-gb-card-_gear/

    • Wcale mnie to nie dziwi, była okazja więc szybko zeszły z rynku.
     W Eurokołchozowej cenie są kilka razy droższe.

 6. Eurokołchoz strzeli sobie w stopę gdy zabraknie chińskich towarów zastępując je unijną drożyzną.

 7. dlugo za późno.

  ten Adam Smith to był kompletny debil. kapitał nie może sobie latać kapitał należy akumulowac…w kieszeni… w rodzinie… w kraju.

  • debilem jesteś ty, a kapitał w kraju rozdrapuje i marnotrawi rozrośnięta do granic głupoty biurokracja coraz wyższymi podatkami.

 8. bardzo cenie sobie niemieckie i japońskie produkty made in china

  innego guwna zasadniczo nie tykam choć nie jestem prawicowym przygłupem co dorabia ideoleologie

 9. Bardzo dobrze – Chiny od dziesiecioleci zanizaja wartosc swojej waluty, i w ten sposob stosujac swoistego rodzaju doplate do calego swojego eksportu. Do tego zamykaja swoj rynek przed firmami z Europy i USA. Te nielegalne praktyki skutkuja wzrostem bezrobocia Zachodu, jego zadluzaniem sie i transferem produkcji/pieniedzy do Chin.

  • Racja ! Chińscy komuniści mordują swoich niewolników w fabrykach nie płacąc im za pracę tyle ile ona jest naprawdę warta.

 10. Mikkoluby jak zwykle po stronie chińskich komuchów.

  • Eurokołchozowi rządzonemu przez socjalistycznych potomków Stalina i Hitlera coraz dalej do Chińskiej gospodarki skoro potrafią skazywać ludzi za handel na ulicach nie wspominając o tysiącach debilnych euroregulacji tłamszących rozwód ekonomiczny.

   Hong Kong – pierwsze miejsce w Rankingu Wolności Gospodarczej, PKB 59 tys USD na mieszkańca.

   Standardowa stawka podatku dochodowego wynosi 15 procent, a najwyższa stawka podatku od przedsiębiorstw wynosi 16,5 procent. System podatkowy jest prosty i skuteczny. Całkowite obciążenie podatkowe wynosi 13,9 procent całkowitego dochodu krajowego. W ciągu ostatnich trzech lat wydatki rządowe wyniosły 18,0% całkowitej produkcji (PKB), a nadwyżki budżetowe wynosiły średnio 2,9% PKB. Dług publiczny odpowiada równowartości 0,1 proc. PKB.

   heritage.org/index/country/hongkong

   • Naucz się odróżniać ChRL od Hongkongu, iebnięty ścierwo-śmieciu na utrzymaniu mamusi.

    • Debilny lewaku
     Wszystkie specjalne strefy ekonomiczne w Chinach kontynentalnych zostały stworzone na wzór kapitalistycznego Hong Kongu

 11. Chiny powinny byc izolowane handlowo od Wolnego Świata. Dyktature nalezy tępić a nie wzmacniać !

Comments are closed.