Szok! Belgijski ZUS szuka oszczędności. Chcą przestać leczyć osoby po 85 roku życia!

Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Prawdziwe motywy tzw. prawa do „godnej śmierci”, czyli mówiąc wprost wprowadzania eutanazji, w rzeczywistości nigdy nie miały żadnych przesłanek humanitarnych, a wyłącznie ekonomiczne. Różnego typu lobby ( w tym opiniotwórcze loże masońskie) uważają takie postępowanie za racjonalne. Opieka nad seniorami w fazie termalnej ich życia i koszty leczenia „kosztują” często państwo więcej, niż wypłacana im wcześniej latami emerytura. Właśnie taka przyczyna leży za bajdurzeniem o „prawie do godnej śmierci” i cynicznym wykorzystywaniu w propagandzie ludzkich nieszczęść.

Zresztą niektórzy zaczynają już mówić o tym wprost. TV BFM donosi, że „Belgowie ze względów oszczędności ekonomicznych są skłonni zaprzestać leczenia osób, które kończą 85 rok życia”.

Belgijski ZUS poszukuje pomysłów na zmniejszanie wydatków i konsultuje społeczeństwo jak to zrobić. Zdaje się, że pierwszą ofiarą będą palacze papierosów i właśnie seniorzy. Wg ankiety ubezpieczeń społecznych już tylko 46% Belgów sprzeciwia się zaprzestaniu refinansowania kosztów leczenia chorób powstałych z „powodu złego stylu życia”, jak np. palenie (swoją drogą jak będą to sprawdzać?).

Jeszcze gorsze wieści z tego sondażu płyną jednak dla osób w podeszłym wieku. Tutaj już 40% Belgów uważa, że można przerwać opiekę medyczną nad osobami starszymi. Eutanazja robi w Belgii straszliwe spustoszenie i likwiduje wrażliwość i empatię.

Na razie są to tylko sondaże, ale państwo szuka drastycznych oszczędności w ubezpieczeniach zdrowotnych, zwłaszcza przy starzejącym się społeczeństwie, w którym koszty leczenia szybko rosną. Badania prowadzone przez Federalne Centrum Wiedzy o Opiece Zdrowotnej (KCE), Fundację Króla Baudouina i Narodowy Instytutu Chorób i Niepełnosprawności dotyczą zakresu oszczędności, jakie zaakceptowałoby społeczeństwo.

40% Belgów poważnie myśli o utrzymaniu równowagi budżetu kosztem zaprzestania opieki medycznej nad staruszkami powyżej 85 roku życia. To już pełne zdziczenie tego kraju. Tylko 30% chce podtrzymywania życia seniorów, którzy zapadną w śpiączkę.

Jeszcze gorsze wyniki mają dotyczyć sąsiedniej Holandii, gdzie eutanazja jest praktykowana dłużej i odcisnęła jeszcze większe piętno. Stąd już zresztą nieduży krok do eutanazji przymusowej…

29 KOMENTARZE

 1. Socjalizm od samego początku został oparty na pogardzie do człowieka i ludobójstwie.

  „Klasy i rasy, za słabe by opanować nowe warunki życia muszą zniknąć […] Muszą zginąć w rewolucyjnym holokauście”
  Karol Marks, New York Daily Tribune, 22 marca 1853

  • U nas też to wprowadzą.
   pisoBOLSZEWIA już teraz zapowiada, że emerytur nie będzie, więc i leczenia nie będzie.
   A tak śmiali się z Kononowicza!

   • Socjalizm doprowadza do sytuacji w której ludzie umierają z powodu braku wszystkiego.

    „Gdyby socjaliści rządzili na Saharze to by nawet tam piasku zabrakło”

  • Nie na swój koszt ale z prywatnych polis medycznych które będą o wiele mniej kosztować niż obecna danina na rzecz służby zdrowia

   • nawet jak beda prywatne polisy, to pracownicy tych ubezpieczalni i tak sie z czasem rozbestwia, ze dla siebie beda przelewac coraz wiecej pieniedzy, a dla klientow/pacjentow beda coraz czesciej skreslac medyczne uslugi, dla rownowagi.

    • Rynek to ureguluje.
     Nieuczciwi i najdrożsi odpadną.
     Tak działa prawo rynku gdzie wszystko jest prywatne.
     To o czym piszesz taro to jest możliwe tylko w państwowych firmach.
     Prywatny nie będzie mógł sobie pozwolić na kant bo odpadnie z rynku

     • Zanim się ureguluje, to może okazać się na starość, że to ty źle wybrałeś polisę, super sprawa?

   • Twój sposób zastępuje kryterium wiekowe zamożnością. Efektem będzie jeszcze większa śmiertelność, bo mało kogo stać na pełne leczenie.

  • Misiaczku, dzisiaj „służba zdrowia” finansowana przez molocha NFZ jest kompletnie niewydolna, niewydajna i koszmarnie droga.
   Poza tym starannie pielęgnuje PATOLOGIĘ, w której każdy lekarz ze specjalizacją zarabia w prywatnej przychodni, pobierając opłaty od UBEZPIECZONYCH pacjentów, po czym kieruje tych pacjentów na swój oddział w szpitalu na leczenie. Różnica w tym, że wyposażenie gabinetu kosztuje grosze, wyposażenie i utrzymanie szpitali – miliardy. Do szpitali podobno dokładamy, ale bez prywatnej wizyty za pieniądze, na skierowanie do szpitala czeka się czasem latami. Wiem co piszę, i niech mnie któryś konował pozwie za kłamstwo!

  • Dla mnie to nie nowość. Raz dostałem się do lekarza z NFZ i dostałem poradę, że samo ukąszenia kleszcza to jeszcze nie powód, żeby cokolwiek leczyć. Najpierw trzeba poczekać na objawy. No to sobie poczekaliśmy i dalszy ciąg nastąpił już tradycyjnie, za własne pieniądze.

   • Bo z lekarzami trzeba rozmawiać ich własnym językiem. Kiedy np. skaleczysz się w rękę zardzewiałym żelastwem, nie mów tego lekarzowi, bo to nie podziała. Powiedz mu raczej, że zaciąłeś się w rękę, krojąc, jako wolontariusz, mięso dla psów. Wówczas zapala im się w głowach czerwona lampka z napisem tężec, jad kiełbasiany, włośnica itd.

 2. No i mamy zadanie dla wojujacych o rownosc, lewaczek i lewakow z Parlamentu Europejskiego.
  Tu ich na pewno nie bedzie, tu ich ideologia nie siege, tu demokracji i rownego dostepu nie ma.

 3. Holandia, Belgia to sa obozy doswiadczalne, nie podlegajace koncentracyjnym, ale na ktorych terytoriach wdrazane sa pewne przepisy i testy do unicestwiania ludzi, ktore maja byc potem rozszerzone na cala rzesze europejska.

 4. Dobrze, ale zbyt nieśmiało. Ja bym w przypadku każdego obywatela nie zależnie od wieku ocenił finansowo koszty leczenia w zestawieniu z jego przydatnością (jako płatnika podatków) dla państwa. Tych, których saię nie opłaca leczyć nie leczymy. Proste!

 5. Tutaj akurat pozwolę się nie zgodzić, o ile służba zdrowia powinna być prywatna i takie problemy rozwiązały by się same. Wór z kasą na leczenie jest skończony, społeczeństwa się starzeją, pytanie czy należy leczyć uporczywie gościa w wieku 85lat, wydając przy tym kupę kasy i przedłużając mu życie może o parę lat, bo przypominam że starości wyleczyć się nie da. A potem powiedzieć takiemu 30 latkowi że sorry ale musisz umrzeć bo dla ciebie zabrakło, taka osoba przeżyła swoje 85lat i tak dłużej niż inni w przeszłości dzięki medycynie, jak chce się bawić to proszę bardzo ale za prywatną kasę, jak cię stać to możesz jak Rdschild nawet 7 przeszczepów serca sobie robić.

  • Społeczeństwa się starzeją z powodu debilnego ludobójczego socjalizmu ograniczającego rozwój i chęci do posiadania dzieci.

   • Oczywiście, że tak, tylko że winę za to ponoszą, w ogromnej większości właśnie tacy emeryci głosujący całe swoje życie za socjalem. I na stare lata posmakują tego co całe życie budowali.

 6. To jeszcze wcale nie jest zdziczenie.

  O zdziczeniu będzie można mówić, gdy leczenie osób starszych zostanie zakazane.
  Czyli, gdy Belgowie uchwalą prawo, zgodnie z którym leczenie osób powyżej wieku, ustalanego przez kompetentne ministerstwo, będzie traktowane jak przestępstwo ścigane z mocy prawa.

Comments are closed.