Tak wygląda życie w polskich więzieniach. Afera w „skorumpowanym zakładzie karnym w Chełmie”. Osadzony koks opublikował zdjęcia [GALERIA ZDJĘĆ]

Więzień z kolegami i masą odżywek w Zakładzie Karnym w Chełmie/fot. screeny z Fb (kolaż)

W Chełmie wybuchł skandal. Jak poinformował „Dziennik Wschodni”, do mediów społecznościowych trafiały nielegalnie pozyskane zdjęcia jednego z osadzonych. Widzimy na nich, jak na nasz koszt solidnej budowy więzień trenuje i ma półki pełne suplementów diety. Jego żona wprost nazwała zakład „skorumpowanym”, zaś służby nie odnoszą się do sprawy zbyt chętnie.

Fotografie w sieci zamieszczała żona osadzonego mężczyzny. Pisała w opisie zdjęć m.in. „mój wojownik” czy „skorumpowany Zakład Karny w Chełmie”.

Zdjęcia wykonane zostały najpewniej telefonem. Więźniowie mają zakaz korzystania z tych urządzeń. Nie wiadomo na razie kto i w jaki sposób wykonał i wyniósł te fotografie.

Rzecznik prasowy zakładu karnego w Chełmie, kpt. Łukasz Bielak, poinformował że więźniom nie wolno korzystać z Internetu poza konkretnymi przypadkami i wyłącznie poza celą. – Dostęp jest możliwy w wyznaczonym miejscu, poza celami. Ogranicza się jedynie do biuletynów informacji publicznej, w tym strony Rzecznika Praw Obywatelskich. Aktywność na portalach społecznościowych jest wykluczona – powiedział kpt. Bielak.

Z kolei por. Edyta Radczuk ze Służby Więziennej powiedziała, że w związku z informacjami DW wszczęto śledztwo.

Zdjęcia zostały pozyskane i umieszczone na Facebooku drogą nielegalną – mówi i dodaje, że „jeśli były jakiekolwiek nieprawidłowości, to służba podejmie odpowiednie czynności”. Nie precyzuje jednak, o jakie chodzi.

Na opublikowanych zdjęciach widzimy także odżywki i suplementy diety. Kto ćwiczy ten wie, że nie są to tanie rzeczy. Przestępca zaś ma to – jak widać – zapewnione za nasze pieniądze. Przedstawiciel więzienia nie chciał odnieść się do tego wątku, przekazał jedynie, że to osobista decyzja lekarza zakładowego.

Więzień pozuje do zdjęć w więzieniu/fot. screen z facebook.com
Więzień pozuje do zdjęć w więzieniu/fot. screen z facebook.com
Więzień pozuje do zdjęć w więzieniu/fot. screen z facebook.com
Więzień pozuje do zdjęć w więzieniu/fot. screen z facebook.com
Więzień pozuje do zdjęć w więzieniu/fot. screen z facebook.com

Źródła: dziennikwschodni.pl/nczas.com

31 KOMENTARZE

 1. A w karze więzienia przypadkiem nie chodzi o odizolowanie skazanych od reszty społeczeństwa?
  Czy JKM nie postulował uczynienie stadionów otwartymi strefami bez udzlału policji w celu samoistnego rozwiązania problemu?

 2. suple, jogurciki, pomarańczki, nawet elegancki parkiecik jest, a chłopaki rosną, nabierają sił, fajna ta resocjalizacja, nie ma co

 3. U mnie w więzieniu jest zakaz ćwiczeń fizycznych. Poza spacerem w kółko po spacerniaku przez 30 min. dziennie, każda aktywność fizyczna jest karana karcerem. Na czas odbywania karceru, odsiadywanie wyroku jest zawieszone, to znaczy czas w karcerze nie liczy się do odsiadki. To jest więzienie, a nie szkoła dla bandyterki. Osadzeni mają zakaz kontaktowania się między sobą. Kontakt mają tylko i wyłącznie z Opiekunami. Opiekunem jest na ogół psycholog, terapeuta, ksiądz lub tzw. obserwator. Zero internetu, zero TV, zero radia. Tylko i wyłącznie biblioteka, video i radiowęzeł. Oczywiście na video nie ma żadnych filmów akcji lub karate, wyłącznie obyczajowe, familijne, dokumentalne. Podobnie z książkami.

 4. DO KAMIENIOLOMOW OD RANA DO WIECZORA,TO BY IM SIE ODECHCIALO CWICZYC I TATUWAC SZATANSKIMI PIECZECIAMI…MARGINES SPOLECZNY!!!!

  • Tak jest, jak chcą ćwiczyć i się rzeźbić to tylko przy kilofie albo łopacie w czasie pracy w kamieniołomie albo przy budowie autostrad

 5. [url=https://prednisolone40.com/]prednisolone[/url] [url=https://acyclovir800.com/]buy acyclovir[/url] [url=https://lisinopril40.com/]lisinopril[/url] [url=https://ventolingeneric.com/]generic ventolin[/url] [url=https://seroquel50.com/]seroquel[/url]

 6. I wstawiła to żona typa który siedział za gwałt NA NIEJ haha jakie to jest wszystko żałosne.

 7. A podobno więźniowie są teraz zatrudniani do różnych prac na rzecz społeczeństwa… marnuje się tyle kilokalorii…

 8. Na wolności tylko gardzą innymi ludzie np.dużo jedzą tyją a on w więzieniu nawet opgarnięty

 9. skad wiadoma ze odrzywki i pieniadz nie kupiła za własne pieniadze? lub ie dostał w legalnych pczkach?

 10. dodatkowo podchodzi sprawa nielegalnych srodkow dopingujacych bo nie ma bata zeby sie tak zrobil na suplemencikach

 11. Osadzeni nie maja prawa cwiczyc? Nie moga tez sobie kupic odzywek za wlasne pieniadze? Skad sie wziela teza, ze to wiezienie kupuje te odzywki?

 12. Siedzi sobie taki w pace, nie spłaci krzywd nikomu, kogo skrzywdził .mało tego pokrzywdzony loży na jego utrzymanie, leczenie, wynagrodzenie dla klawisza. Jaka to jest kara a raczej dla kogo ta kara?

  • A powinno byc tak. Wiezin trafia do wiezienia, tam sie o niego dba, daje mu dobre jedzenie, nie meczy, nie stresuje, zapewnia ekstra opieke medyczna, itp. Jednym slowem dba sie o niego, zeby byl zdrowy i silny. A jak sie skonczy okres kary, to sie sprzedaje na czesci, zeby zaklad karny zarobil i zeby poszkodowanym zostalo.

 13. Podobno tak mają źle w więzieniach, nie jedna polska rodzina nie może sobie pozwolić na takie „rarytasy” jak pomarańcze czy jogurty na codzień, a wieźniom się wszystko należy i to za pieniądze podatników.
  Do roboty ich na wysypiskach śmieci niech pracują itp., a jak nie zechcą pracować suchy chleb niech jedzą, popijając wodą

 14. No i ja zwykle – będą ścigać tego kto wyniósł zdjęcia a nie odpowiedzialnych za to co się dzieje w placówce!

 15. Ładnie żeście uwalili chłopakom na puszce. Teraz nawet herbaty nie dostaną ponad program. Walka z więziennictwem to jedno, ale to że padły inne telefony i kipisz niemiłosierny to już frajerska akcja.
  Pogratulować tej zonce glonojadowi z ustami od słoika naciągniętymi i wieziennemu celebrycie z parciem na szkło

Comments are closed.