Ziemkiewicz masakruje młodą lewaczkę z partii Razem. „To uprzedmiotowianie kobiet”

Rafał Ziemkiewicz. / źródło: YouTube/wSensie
Rafał Ziemkiewicz. / źródło: YouTube/wSensie

Rafał Ziemkiewicz błyskawicznie ustawił lewaczkę, działaczkę partii Razem, gdy ta na swoim koncie na Twitterze, przekonywała, że w Polsce tak jak na nowoczesnym, światłym zachodzie zawody powinno się odmieniać przez przypadki męskie i żeński.

Paulina Matysiak na swoim koncie na Twitterze poruszyła kwestię równouprawnienia kobiet. Według niej jest w Polsce źle bo nie odmieniamy zawodów na żeńskie formy.

Filolożka, doktorka, reżyserka, ministra, polityczka, prezydentka, filozofka, posłanka… Tak, są takie wyrazy. Tak, można ich używać. A nawet trzeba, bo będzie to świadczyć o równouprawnieniu kobiet w zakresie wykonywania zawodów i piastowania funkcji – napisała Pola Matysiak.

Do tej kwestii odniósł się popularny publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Ja bym nawet rzekł, że nazywanie kobiet oficerkami, kierownicami, kosiarkami, dyplomatkami etc. to ich uprzedmiotowianie – odpowiedział działce partii Razem.

Źródło: Twitter

28 KOMENTARZE

 1. Do niej najlepiej pasuje określenie nazi-bolszewicka lewaczka z mikroskopijnym móżdżkiem.

  • ” lewaczka z mikroskopijnym móżdżkiem”
   „Słowa o emancypacji kobiet są jedynie wymysłem żydowskiego umysłu, a ich treść jest przepojona tym samym duchem”. Adolf Hitler, 1934
   Zdaniem ideologów katolickiego narodowego socjalizmu, powołaniem kobiety ustanowionym przez Boga było macierzyństwo. Emancypacja to wyzwolenie kobiety od życia zawodowego. Kobieta może wypełnić swe naturalne przeznaczenie dopiero wtedy, kiedy nie jest już narażona na szkodliwe wpływy świata pracy. Każde inne znaczenie emancypacji uchodziło w oczach władzy za „żydowskie podjudzanie narodu”. Dla władzy kobiety miały być wierzące, kultywujące i pielęgnujące wartości, czyste i praktyczne. W systemie ról przypisanym obu płciom w nazistowskim państwie myślenie nie należało do zadań kobiety. Jej wkład polegał na podporządkowaniu się mężczyźnie i wspieraniu go. Najważniejszym wyznacznikiem kobiecości była zdolność rodzenia dzieci. Poczęcie i urodzenie dziecka uważano za heroiczne punkty kulminacyjne życia kobiety.
   Podstawą głównych ograniczeń przy zawieraniu małżeństwa była zasada czystości rasy. Ustawa małżeńska 6 lipca 1938 roku w 4 paragrafie odsyła bezpośrednio do ustawy o ochronie krwi niemieckiej. Zakazano w ten sposób zawierania związków małżeńskich pomiędzy osobami krwi obcej. Chodziło tu nie tylko o Żydów lecz o wszelkie osoby uznane za obywateli rasy niższej”.
   Stefan Majwald, Gerd Mischler, „Seksualność w cieniu swastyk,.” Świat intymny człowieka w polityce Trzeciej Rzeszy”

   • Nie ma większych wielbicieli demokracji niż socjaliści.

    „Czy istnieje wspanialszy, piękniejszy socjalizm i prawdziwsza demokracja niż narodowy socjalizm?”

    Adolf Hitler z okazji czwartej rocznicy przejęcia władzy, 30 stycznia 1937 roku

   • Czy ten cytat dowodzi że ta osoba nie jest lewaczką i że nie ma mikroskopijnego móżdżku?

   • Co to jest katolicki narodowy socjalizm? To chyba nie cytat z Hitlera, bo miejsce kleru katolickiego widział on w Dachau.

  • Uważaj, bo będziesz zamiatał w czynie społecznym ulice, jak M. Rola za podobne wypowiedzi.

 2. „masakruje” młodą lewaczkę …one nawet nie wiedzą o pana istnieniu i mają w tyle pana „masakry” panie Ziemkiewicz. Pocieszacie staruszka , boki zrywać.

 3. Jak na zachodzie??!! Cóż za bzdurne uogólnienie I’m driver. She is a driverin :)

  • Na Bliskim Zachodzie próbują to ujednolicić, czyli towarzyszka jest mocno zacofana. Lehrer und Lehrerin na coś z końcówką Ihnen.

 4. i analogicznie odmieniajmy typowe kobiece zawody w rodzaju męskim na pewno będzie śmisznie a więc mamy przedszkolak sprzątacz kosmetyk stewardes zapraszam dalej martwi mnie tylko jak odmieniać gender i lgbtabecadło ale pewnie przyjdzie natchnienie od tęczowego oj sorry zapędziłem się będzie larum no to może od tęczowej bóstwy a dla abecadła można tak tęczowayje boginiabógje no może ktoś pomoże bo się nam abecadło zbiesi i znowu rodzaj męski aż k…a mać no wreszcie po damsku

  • Jeżeli już to przedszkolanek.
   Co śmiesznego jest w sprzątaczu?
   Kosmetyk i kosmetyczka. Oba śmieszne.
   Steward – nie stewardes. Jeszcze mniej śmieszne niż sprzątacz.

 5. Od lat to zaleca prof. Miodek, że to ładniejsze jest i współgra z innymi językami słowiańskimi, szczególnie czeskim.
  Korwin też mówi prezydentka, ambasadoressa, posłanka…

 6. mloda,glupia suka, ktora jest zerem i chcialaby kariere zrobic, nie glowa, bo jej to nie wyszlo,tylko pi zda.

 7. @eizel: no akurat „stewardes” niekoniecznie pasuje skoro już istnieje steward?
  Za to specjalnie dla feministek wprowadźmy, idąc za myślą Pana Rafała: tokarkę, marynarkę, saperkę i pilotkę (bo knurówka, jajcarka, szczylówa albo przydupini niestety cosik nie pasują do zbioru) oraz na deser, dla zielonych feministek: córkę żubra, czyli żubrówkę – i oto mamy uprzedmiotowianie w całej krasie.

 8. Do Teodor. Już one dobrze wiedzą kim on jest. A tak na marginesie-lubię Ziemkiewicza, ale tym razem się z nim nie zgadzam. Już mi się słuchać nie chce, jak słyszę o tym uprzedmiotowieniu kobiet. Co to w ogóle znaczy? Niestety w tym przypadku pan Ziemkiewicz dał sobie narzucić lewacką terminologię.

 9. Tirowiec-Tirówka? Chirurg-Chirurożka? Motorniczy-Motorniczka? Kafelkarz-Kafelka?

Comments are closed.