„Krytyka Polityczna” na skraju upadku? Lewacy płaczą, że nie dostają naszych pieniędzy i żebrzą o datki na kolejny numer

Kłamca i oszczerca Jan Gross lansowany przez
Kłamca i oszczerca Jan Gross lansowany przez "Krytykę Polityczną" Zdjęcie: Tomasz Obara (PAP)

Redakcja „Krytyki Politycznej” ma kłopoty z wydaniem kolejnego numeru swego pisma. Lewakom brakuje pieniędzy na kolejne numery odkąd przestali być finansowani z naszych podatków. Przyzwyczaili się do naszych pieniędzy, za które promowali m.in. takie indywidua jak kłamca jedwabieński Jan Tomasz Gross.

Redaktor naczelny Krytyki Politycznej” Julian Kutyła udał się na żebry i zwrócił się do czytelników by wpłacali pieniądze na 48 wydanie pisma. Bez pieniędzy podatników redakcja nie jest w stanie sobie poradzić. Kutyła narzeka, że od 3 lat lewacy nie dostają naszych pieniędzy.

Winą za to obciążają wicepremiera Glińskiego.

„Od trzech lat nie dostajemy praktycznie żadnych dotacji od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uznaniem ministerstwa od pewnego czasu nie cieszą się już ani nasze projekty działań kulturalnych, ani projekty książkowe, ani też wydawanie czasopisma. Dziwnym trafem zbiegło się to z wygraną w wyborach 2015 roku Zjednoczonej Prawicy i przejęciem Ministerstwa Kultury przez jej nominata” – wyżala się Kutyła.

„Gdy tylko istnieje taka możliwość, staramy się odwoływać od decyzji ministerstwa, sprawa ląduje wówczas na biurku ministra Glińskiego (zapewne się domyślacie, jaką decyzję podejmuje pan minister)”.

Lewacy z „Krytyki Politycznej” przyzwyczaili się do życia na cudzy koszt. Przez lata byli hojnie wspierani przez władzę, ale brali także pieniądze od tych, z którymi walczą – „wstrętnych kapitalistów”. Pieniądz od korporacji też im nie śmierdział. Jak dawały, to brali. Od władz Warszawy niemal darmo dostali lokal w najlepszym punkcie miasta, gdzie mogli zarabiać na prowadzeniu wyszynku.

Zaprzestanie finansowania „Krytyki Politycznej” to jedna z nielicznych odważnych, mądrych i słusznych decyzji wicepremiera Glińskiego.

23 KOMENTARZE

 1. Z tego powodu nazi-bolszewickie roszczeniowe lewactwo krytykuje kapitalizm podobnie jak przed laty ich mentalny socjalistyczny wódz Adolf Hitler.

  Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:
  „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”

  W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
  „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

  Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

  • Podpowiadam „krytyce politycznej”:
   Idźcie do „towarzyszki panienki” Jaruzelskiej. To MILIONERKA, która po tatusiu z pewnością ma serce po LEWEJ STRONIE, i nie odmówi dotacji. Z pewnościę nie odmówi!

 2. Zdychać na wolnym rynku lewaczki, macie wypić swoje piwko. Nikt normalny nie chce czytać tej gadzinówki oszczerczej.

   • Na takim – oceniam że jest rynek na czasopismo o np hodowli reniferów. Wykładam swoje/pożyczone pieniążki na rozruch – i wydaję „Głos hodowcy reniferów”.
    Jeśli dobrze oceniłem – hodowcy reniferów biją się o moją gazetę i zarabiam, jeśli źle oceniłem bankrutuję.

    Tak to mniej więcej wygląda.

 3. Niech was żydy finansują. Ale do czasu, bo was wyrzucimy z Polski.

 4. Jeszcze powinni dostać kopniaka w sempiterenę – oczywiście na szczęście – ale nie ich lecz nasze

 5. niech idą do normalnej pracy poznać prozę życia…
  swoją drogą jak widzę w tv jak jakiś gościu ma rączkę jak mała dziewczynka to od razu wiem że nic dla Polski w życiu nie zrobił (pełno jest takich a jakie gadane mają jak to sie na wszystkim znają)

 6. Jak tak zwani „lewacy” przestaną płacić na wasze „prawackie” „wartości”, to się okaże, kto kogo finansuje w tym śmiesznym kraju.

  • Niedługo piszemy razem, gimbusie, a tak zwani „lewacy” jeszcze nigdy nikomu nic nie zapłacili, oni potrafią tylko ssać kasę.

Comments are closed.