SONDAŻ ULICZNY: Koalicja Europejska wygrywa z PiS-em. Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy nad progiem wyborczym

Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke i Piotr Liroy-Marzec. / foto: Twitter/PAP/YouTube
Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński oraz Janusz Korwin-Mikke i Piotr Liroy-Marzec. / foto: Twitter/PAP/YouTube

Portal ewybory.eu przeprowadził sondaże uliczne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Spłynęły już wyniki ze wszystkich województw. Zwycięzcą została Koalicja Europejska, a próg wyborczy przekraczają cztery ugrupowania.

Sondy uliczne przeprowadzono w okresie od 25.01 do 25.02.2019. Ostateczne wyniki zostały opublikowane dzisiaj. Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrałaby Koalicja Europejska z wynikiem 38,94 %. Poważnym minusem wpływającym na ten wynik wpływa jednak fakt, jak policzono poparcie dla Koalicji.

Respondenci nie wskazywali Koalicji Europejskiej jako samodzielnego bytu, a wynik obliczono sumując głosy oddane na partie, które ją tworzą. W praktyce część wyborców, zwłaszcza przy koalicji ugrupowań tak bardzo odległych do siebie programowo, może zrezygnować z udania się do urn.

Na drugim miejscu plasuje się PiS z wynikiem 35,5 %. Ostatnie miejsce na podium zajmuje nowy twór na politycznej scenie, czyli Wiosna, którą chce poprzeć 10,44 % respondentów.

Sondaż ewybory.eu wskazuje na sukces Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Zamierza ją poprzeć 6,09 % wyborców. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Gdyby takie były wyniki przy urnach rozkład mandatów wyglądałby następująco:
Koalicja Europejska – 23 mandaty
PiS – 20 mandatów
Wiosna – 6 mandatów
Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy – 3 mandaty

Źródło: ewybory.eu

10 KOMENTARZE

 1. O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

 2. Gdyby sie okazalo, ze nawet po skandalach z programami LGBT Koalicji Europejskiej (czyli zapowiedziach molestowania malych dzieci, slubow/adopcji pederastow, rozpowszehnienia aborcji, etc.) Polacy nadal chca na nia glosowac, to bylby to jasny sygnal, ze demoralizacja narodu polskiego nie ustepuje demoralizacji zachodnich spoleczenstw. Przed takim narodem nie ma przyszlosci i zapewne wyginie do konca tego wieku, w konwulsjach hedonizmu, zboczen i materializmu. I moze bardzo dobrze, bo moze kiedys na gruzach tej europejskiej neo-Sodomy powstanie cos dobrego. Nie ma wiec co plakac i czego ratowac – niech grzesznicy, rozpustnicy i durnie dostana to czego chca i na co zasluzyli.

  • Janie, Janie… troche wiecej luzu i dystansu.
   Czy wiesz dlaczego Pan Bog nie zeslal na ziemie drugiego potopu?
   Bo przekonal sie o nieskutecznosci pierwszego.

  • Jedz do Arabii Saudyjskiej. Tam nie ma hedonizmu i ‚zboczen’. Tam sie poczujesz dobrze.

   • Nigdzie nie musze jechac – Arabia jedzie juz do nas i trzeba byc slepym, zeby nie widziec tego co sie dzieje.

 3. Ważna wiadomość dla fanów liberalnego komunisty 0% Gwiazdowskiego:
  do dzisiaj trwa łapanka na miejsca na listy, którą firmuje wybudzony weksel razem z Bezpartyjnymi Aferzystami i pasożytami związkowymi z ZPP.
  Bezpartyjni Aferzyści i pasożyty związkowe z ZPP taką wiarę pokładają w robiony ad hoc projekt liberalnego komunisty, że nie są w stanie zapchać list swoimi rodzinami, pociotkami i znajomymi.
  Tak więc jeżeli jesteś fanem wprowadzenia wolnego rynku (ironia…) za pomocą podatku przychodowego rodem z PRL, utrzymania socjału (m.in. 500+) i zamordyzmu podatkowego na tym samym poziomie co obecnie + miewasz orgazmy na myśl o sprowadzeniu do Polski 10-15 mln inżynierów i specjalistów high tech z Bangladeszu, Pakistanu, Tadżykistanu, Burkina Faso i Ukrainy nie marnuj czasu na wypisywaniu dyrdymałów o protokole 1% tylko składaj aplikację do doradcy podatkowego. Masz czas do końca dzisiejszego dnia.
  Bo jak Robert tych list nie wypełni to skończy się FAIR PLAY i w zębach będzie musiał przynieść te $ które zarobił przez lata, podobnie jak jego dobry kolega Rysiek Petru, po różnych radach nadzorczych…

 4. Niestety wydaje się że pierwsze miejsce będzie miał PiS. Najważniejsze jest żeby twory podobne PO odsunąć w niebyt jak kiedyś SLD. Dla tego trzeba głosować na Konfederację. Drugie miejsce przewiduję dla Kukiza a szkoda bo wszystko wygląda na to że to taka Stalinowska alternatywa, trzecie miejsce chyba będzie Konfederacji. Reszta odegra małą rolę. Myślę że tegoroczne wybory mogą się skończyć druzgocącą klęską Targowicy, czego nam życzę. Mam nadzieję że do sejmu zostanie wprowadzona rozsądna partia żeby trochę przypilnować PiS.

 5. Czy PIS czy Po to nie ma różnicy. Obydwie te partie nie działają w interesie Polski, tylko realizują wytyczne obcych krajów. A reszta to jakieś przystawki.

Comments are closed.