Walka o władzę w TVP. Kurski lobbuje na rzecz zawieszenia jednego z wiceprezesów. „Miałby pełną kontrolę”

Jacek Kurski. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski
Jacek Kurski. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W TVP trwa walka o władzę? Jak podaje gazeta.pl, prezes Jacek Kurski próbuje lobbować, aby rada nadzorcza Telewizji Publicznej zawiesiła Piotra Pałkę z powodu prywatnego procesu, jaki ten wytoczył TVP kilka miesięcy temu. Jest jeszcze Marzena Paczuska, którą razem z Pałką Rada Mediów Narodowych powołała jako nowych wiceprezesów.

Zawieszenie Pałki umożliwiłoby Kurskiemu samodzielne przejęcie sterów TVP. W obecnym układzie nowo powołani wiceprezesi mogą go przegłosować 2:1. W przypadku remisu, głos szefa TVP przeważa, więc zawieszenie Pałki dałoby władzę Kurskiemu.

Ponadto nowy wiceprezes TVP wcześniej był zastępcą dyrektora TVP1. W czerwcu 2018 roku został zwolniony, po tym jak do konkursu „Debiuty” na festiwalu w Opolu zakwalifikowano piosenkę „Siła kobiet” zespołu Girls on Fire. Klip do niej nawiązywał do „czarnych marszy”, czyli opozycyjnych manifestacji, sprzeciwiających się zawężeniu prawa do zabijania dzieci nienarodzonych. Pałka po zwolnieniu wytoczył proces TVP.

Jest pytanie, czy członek zarządu TVP, który procesuje się z TVP, nie jest w konflikcie interesów – zwracał uwagę rozmówca portalu gazeta.pl.

Jak podkreśla portal, Pałka trafił do zarządu telewizji jako człowiek związany z Kukiz’15 i jednocześnie współpracownik Andrzeja Dudy, wspierany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Prezydent miał też przeforsować powołanie Marzeny Paczuskiej. Kartą przetargową miał być podpis pod ustawą dającą mediom publicznym 1,26 mld zł refundacji z tytułu niedopłaty abonamentowej, związanej ze zwolnieniami z płacenia abonamentu dla podatników.

Rozmówcy gazety.pl przekonują, że scenariusz z zawieszeniem Pałki może być niebawem sfinalizowany.

Źródła: gazeta.pl/wp.pl

9 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem jakim prawem aparat państwa wymusza na podatnikach utrzymywanie propagandowej telewizji państwowej? Czasy socjalistycznych zakładów państwowych produkujących papier toaletowy powinny odejść w zapomnienie wraz z bankructwem PRLu.

  • Państwo, którego priorytetem jest zaspokojenie potrzeb seksualnych zboczeńców to twór istniejący tylko teoretycznie. Od kiedy ogon rządzi psem? Pies bez ogona może żyć tak jak społeczeństwo bez zboczeńców. Po co w Polsce takie ugrupowanie, które chce narzucić swoją wolę całemu narodowi?
   Pedalska cioto Biedroń, Rabieju, etc.. do tej pory ludziom to kompletnie zwisało co i jak robicie, ale jak zaczęliście ze swoich skłonności robić coś „normalnego” i obnosić się tym demonstracyjnie to pora powiedzieć: BASTA! Nikt tak jak Biedroń, Rabiej nie zaszkodził środowiskom LGBT w Polsce bo byli tolerowani, mieli prawa jak każdy a teraz … ? To szkodniki zarówno dla większości jak i mniejszości w społeczeństwie. Niech Biedroniu poda jakiś chociaż jeden przykład „przestępstwa z nienawiści”? Rabiej nie podał nic rzeczywistego, a innych brak? Przestępstwem z nienawiści jest natomiast bezustanny atak na katolików w wykonaniu Biedronia i Scheuring-Wielgus. Obydwoje są zdaje się z wykształcenia „managerami kultury”?

   • Promocja POstkomunistycznej pedofilii przez państwo jest tak samo złe jak utrzymywanie z pieniędzy podatników państwowych żerowisk dla PiSokomunistów w tym przypadku telewizji państwowej która w rękach komucha Kaczora i tak nie sprawiła wygranych wyborów w Wawie.

    POPiSokomunistyczny układ z Magdalenki wciąż aktualny.

  • Ale, że jeszcze nikt nie sprawdził (to zadanie dla służb) kto tego pedzia finansuje. Jeżeli zagranica (czytaj Rzesza Niemiecka) to sprawa jest jasna delegalizacja. Jest już skok na fundusze społeczne w postaci karty LGBT w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu. Promocja homoseksualizmu za PINIENDZE podatnika bez jego zgody.

  • Nie, mają zostać tylko gónwo portale typu nczas gdzie się dowiem co to za kometa pierdlonie a 100 lat albo co przewidzi jasnowidz w pianym widzie. Telewizja publiczna jest po to aby promować warotości. Która telewizja komercyjna promuje wartości, tylko pseudodokumenty, patoseriale, patokabarety, big bradery, reklamy robiące ludziom wode z mózgu działając na emocje. Zero promowania normalnego stylu życia, tylko patologia i głupota się przebije w komercji, im większe spierdoelnie tym szybciej obiega media głównego ścieku.
   Dlatego należy dotować telewizje gdzie są promowane wartości.

   • PiSokomuchy są do tego stopnia lewakami, że nawet Wojciecha Cejrowskiego usunęli z ramówki TVP.

 2. u Żydków Kurskich na Yom Kipur braciszkowie śmiali się w kułak z gojów że tak łatwo dają się szczuć na siebie.

Comments are closed.