Niemcy udaremnili atak terrorystyczny. „Celem islamistów miało być zabicie jak największej liczby osób”

10 islamistów planujących zamach terrorystyczny zostało zatrzymanych w Niemczech. Prokuratura poinformowała, że podejrzani dżihadyści mieli przygotowywać atak z bronią w ręku oraz z wykorzystaniem samochodów. Planowali zabić jak najwięcej osób.

Podejrzani to osoby w wieku od 20 do 42 lat. Zostali zatrzymani w okolicach Frankfurtu nad Menem. Prokuratura nie ujawniła ich narodowości.

Podano natomiast, że główni podejrzani to 21-latek z położonego w okolicach Frankfurtu Offenbach i dwaj 31-letni bracia z Wiesbaden, którzy byli związani ze społecznością islamskich salafitów.

Islamski terroryzm stanowi w Niemczech poważny problem. 19 grudnia 2016 roku podczas jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie, mieszkający w Niemczech Tunezyjczyk wjechał w tłum ludzi 40-tonową ciężarówką. Zginęło 12 osób, w tym jeden Polak – Łukasz Urban – kierowca ciężarówki porwanej przez terrorystę.

Zamachowiec uciekł z miejsca zbrodni, zostawiając w ciężarówce dokumenty. Do zamachu na drugi dzień przyznało się Państwo Islamskie. Dwa dni później wydano list gończy za terrorystą. Mężczyzna został zastrzelony przez włoską policję 23 grudnia 2016 roku pod Mediolanem.

Źródło: telewizjarepublika.pl