Cejrowski celnie o problemach w edukacji. „Szkoły to ja bym wszystkie sprywatyzował, a nie zostawił żadnej państwowej” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski. / foto: YouTube
Wojciech Cejrowski. / foto: YouTube

Wojciech Cejrowski w najnowszym Radiowym Przeglądzie Prasy na kanale YouTube odniósł się do kwestii szkolnictwa. W ostatnim czasie nauczyciele grożą strajkiem generalnym, a wszyscy zastanawiają się, jak sprawić by zarabiali oni więcej.

Szkoły to ja bym wszystkie sprywatyzował, a nie zostawił żadnej państwowej szkoły, no może jakieś tam Akademia Wojskowa, czy coś takiego byśmy chcieli mieć państwowe – zaczął Cejrowski.

Natomiast generalnie bym szkoły wszystkie sprywatyzował i wtedy rodzice sobie wybierają szkołę, w której na przykład jest taki regulamin, że nauczyciel może chlasnąć linijką w łapę – dodaje.

Z komitetu rodzicielskiego dostają nauczyciele zezwolenie, rodzice instalują sobie na wszelki wypadek kamerki, żeby mogli sobie na komórkach swoich śledzić czy dziecko prosto siedzi, czy nie i nauczyciel w czasie lekcji może wysłać SMS czy coś takiego: popatrz na swojego ancymona.

Ojciec wtedy z korporacji pisze: niech pan podejdzie do niego strzelili go schowanego, bo rozmawiałem z nim już 10 razy, że ma prosto siedzieć i odrabiać lekcje – kontynuuje.

Współprowadzący audycje Andrzej Rudnik powiedział, że to co Cejrowski mówi jest strasznie niepoprawne politycznie. – Ja się nie oglądam na poprawnie politycznie, tylko na to, co jest dobre, zdrowe. Co przez całe stulecia było – odparł Cejrowski.

Idiotyzmy wprowadza się w Unii Europejskiej, tak że klapsa rodzic nie może przyłożyć. Rodzice kochają swoje dzieci, jeżeli dla kogoś rodzice to bydlaki, które nienawidzą swoich dzieci, to od takich przypadków są sądy i inne służby.

Natomiast wprowadzanie generalnej zasady, że porządny rodzic który kocha swoje dziecko i wyczerpał inne możliwości w ramach miłości wobec swojego dziecka, uważa że teraz się należy klaps, taki rodzic jest ubezwłasnowolniony ze względu na jakiś mikroskopijny procent przypadków bydlaków.

Nie powinno się wiązać rąk normalnym ludziom ze względu na mikroskopijny procent bydlaków w społeczeństwie. Normalni rodzice nie powinni mieć rąk związanych i odebranych praw wychowawczych – podsumował znany podróżnik.

43 KOMENTARZE

 1. Wg mnie wystarczy znieść obowiązek szkolny.Szkoła redaguje regulamin , w którym jest napisane , że za złe zachowanie uczeń moźe być usunięty ze szkoły.Nie ma obowiązku jest porządek i praca.A tak reforma goni reformę , a burdel w szkołach jak był tak jest.Szkoda pieniędzy podatnika.

 2. OK. Zabrać dziaciaka do prywatnej i odliczyć od podatku skladkę na szkolnictwo państwowe. I rzeczywiście rodzice mieli by wpływ na wybór szkoły, pedagogów i PROGRAM. Żeby nam tu nie serwowało min. „szkolnictwa” uroczytości w szkołach takich jak Pesach czy Sukkot. Jak wyjść z miasta i postawić namiot mogli by uczyć z Beara Gryllsa.

 3. Całkowita prywatyzacja szkolnictwa państwowego wraz z obniżką podatków.

  • Niskie podatki = bieda. Pensja minimalna w Rosji – 600 zł miesięcznie. Pensja minimalna w Chinach – 1000 zł miesięcznie.

 4. Obserwuję prywatne szkoły średnie i wyższe. Jest nacisk kierownictwa, żeby nie oblewć, żeby nie przemęczyć trudnymi tematami….. . Nie tędy droga.

  • Szkoły prywatne są regulowane przez państwo. Najlepsze uczelnie na świecie są prywatne, a Polskie szkolnictwo jest na skandalicznie niskim poziomie.

   • Na niskim poziomie? Pracuje w szkole, ostatnio przyszedł do nach chłopiec który mieszkał i uczył się w UK ma ogromne braki w wiedzy w porównaniu do swoich rówieśników.

    • To nie jest żaden dowód – fałszywa powszechność.

   • Tak, polskie, nie:Polskie. Przymiotnik. Niski poziom, rzeczywiście. Ale większość uczniów ogarnia.

    • Ale nie pomyślałeś o tym, że celowo piszę z dużej? Prawda?

 5. Problem nie jest w tym, że szkoły są państwowe i jest obowiązek szkolny dla dzieci i młodzieży. Problem jest w tym, że dla Polaków na nic nie ma pieniędzy. Nie brakuje za to pieniędzy na jakieś obce muzea i inne przybytki nie mające nic z Polakami wspólnego. Nie brakuje pieniędzy dla Ukraińców i na Ukrainę, nie brakuje pieniędzy na obce plemiona z obcego lądu, które nic z nami nie mają wspólnego etc. Dla wszystkich są pieniądze i wszędzie są pompowane, nie ma pieniędzy tylko dla Polaków w NASZYM! kraju. Na nic nie ma. Szkolnictwo to tylko jeden z wielu podmiotów na który nie ma. A czy są pieniądze na służbę zdrowia, godziwe życie rencistów i emerytów, na pomoc ubogim Polakom żeby mogli wyjść z ubóstwa itd. itd. Nie zapominajmy też o ludziach, którzy nic nie powinni mieć do powiedzenia w sprawach szkolnictwa (choćby ci zaburzeni z lgbt i w-uj wie kto!? itd. itd.

  Teraz macie następny temat, właśnie się dowiedziałam, że jako osoba hetero jestem skrajnością. Tak, tak!…Na to już sobie pozwalają niszczyciele NASZEGO! lądu, cywilizacji i wszystkiego co nasze. Kto nie wierzy niech sam posłucha na yt. filmik pt. „Heteroseksualizm to Skrajność według Gazety Wyborczej – Analiza Komentator”

  • Pan Cejrowski, stracil rozum… a skad biedni i srednio zarabiajacy rodacy wzieliby fundusz na zaplacenie szkoy prywatnej?! Jedyna opcja isc do zyda po pozyczke lub zostac analfabeta czy ?!?!?!

   • Nie jest powiedziane, że system fiskalny terroryzm III PRLbis będzie wieczny.
    Wraz z prywatyzacją szkół państwowych musi iść radykalna obniżka podatków.

    • lewak to ścierwo,
     Odnoszę wrażenie, że jesteś mądrym człowiekiem. Mam nadzieję, że to nie tylko moje wrażenie… Jak zmusisz rząd urzędujący na terenie NASZEGO! kraju do obniżki podatków, skoro wszyscy widzą, że solidnie nad tym „pracują” żeby było odwrotnie… Właśnie oglądam wstrząsający filmik na yt. przedstawiający dramatyczną sytuację polskich rolników! Ten dramat nie dotyczy tylko polskich rolników, ten dramat przekłada się na wszystkich (albo prawie wszystkich) Polaków i dotyczy każdej dziedziny naszej gospodarki i wszystkiego, mimo że wielu Polaków tego jeszcze nie dostrzega, bo JESZCZE! osobiście go nie dotyczy (i oby nie dotyczył). Obejrzyjcie uważnie jak się NISZCZY! wszystko co polskie. Na szczęście rolnicy potrafią się zorganizować i jeszcze jako tako walczyć o swoje, ale czy wywalczą?… A czy inni potrafią? Czy potrafią się zorganizować i walczyć o swoje być albo nie być jak i swoich rodzin!?
     Każdy kto obejrzy ten film to myślę, że nawet mało rozgarnięty powinien zrozumieć jaka jest sytuacja w NASZYM! kraju i jak nas wrogowie niszczą…
     yt. film pt. „Warszawa w ogniu! AGROunia”

     • 100/100
      Walczmy- bo nasza Ojczyzne Polske zniszczy *zmijowe plemie, broomy POLSKI! Glosujmy rodacy na RUCH NARODOWY / KONFEDERACJE…

    • Ale tam gdzie są niskie podatki ludzie są biedni – np. w Rosji i Chinach.

   • Żyd ostatnie pieniądze przeznaczał na kształcenie dzieci.
    Nie masz pieniędzy, to idź do roboty i zarób. Głosuj na tych co zredukują podatki. I jeszcze żeby nasze kochane państwo nie wtrącało się ustalając płacę minimalną to łatwiej można znaleźć robotę.

   • Średnio zarabiający wzięliby te pieniądze z własnych portfeli. Co z najbiedniejszymi? Dobre pytanie. Być może bon edukacyjny byłby jakimś rozwiązaniem?

  • I tak są, tyle tylko ,że po ośmioletnim pobycie w szkole.Gdyby ktoś z komentujących zobaczył jak zachowują się współcześni uczniowie na lekcjach przeżyłby wstrząs psychiczny.Byłby pełen podziwu dla nauczycieli za ich cierpliwość i jako takie chęci do pracy.Po wpisach wnoszę ,że wielu komentujących nie ma na ten temat bladego pojęcia.

   • Ciekawe co by było z JKM gdyby jego ojciec zabronił mu chodzenia do szkoły i zmuszał np. do zelowania butów.

  • A dlaczego uczniowie ze szkol w Polsce nie wracaja same pieszo do domu jak dawniej?! Idac do szkoly mogly obserwowac przyrode, rozmyslac a ruch dla ucznia byl najwazniejszy idac do szkoly i ze szkoly! Dlaczego pozwoliliśmy wladzy okragly stol POPIS aby dzieci dowozono w autobusach jak inwalidow do szkoly i z powrotem… lub musza odbierac je rodzice?!?! To jest niezdrowe prawo, ktore wymyślili zlodzieje po 1990 toku!!

   • Choćby dlatego żeby było mniej dzieci zabitych na drogach
    bankier.pl/wiadomosc/Korwin-Mikke-szybka-jazda-jest-bezpieczniejsza-1982173.html

    • Wszyscy pieszo chhodzilismy do szkoly to bylo madre I zdrowe – a nie przewozenie kazdego jak wieznia. Idac do szkoly pieszo to zdrowe I madre!! A nie przewozeniew ikubatorze I pranie muzgow I lenistwo nadwaga itd

 6. Cejroski to palant nad palantami. A wydawało się że ma we łbie poukładane

 7. Cejrowski niech się nie wypowiada. Nie jest obywatelem Polski w wyboru, to wara mu od polskich problemów. Wstyd.

 8. Cejrowski na starość ośmiesza się coraz bardziej. Oby tak dalej

 9. Ja jeszcze niestety chodzę do szkoły mimo że mam prawie 20 lat. 3 lata przedszkola, zerówka, 6 lat szkoły, 3 lata gimnazjum i 3 lata liceum nauczyły mnie tego, że nauczyciele to już przeżytek, teraz są maszyny do wyciskania wyników, albo do posiadania w czterech literach. Rozumiem że chcą zarabiać więcej, ale co jeśli w ten sposób wcale nie poprawi się sytuacja z konkurencyjnością tego zawodu? Jak dyrektor ma sprawdzić, czy dobrze zrobił że kogoś zatrudnił, skoro nie od dziś wiadomo, że nauczycielowi mianowanemu można naskiczyć

  • Przecież masz prawo wyboru szkoły nie ma rejonizacji na poziomie liceum. Ktoś broni iść do lepszej?

 10. Cejrowski tyle się chyba najeździł, że zdążył zapomnieć, jak wygląda nasza, polska rzeczywistość.
  Po pierwsze dlatego, że nie wszystkich stać na prywatne nauczanie – które, jak sam się przekonałem, do państwowego nie zawsze się umywa. Po transferze z prywatnej podstawówki do publicznego gimnazjum widzę, jak to dobrze, że udało mi się stamtąd w porę wyrwać.
  Po drugie, akurat to nie państwowość szkół jest według mnie ich problemem – co najwyżej państwowe dofinansowanie. Choć, pewnie na oświatę też znalazłyby się środki, gdyby zamiast np. 5-ki Kaczyńskiego przeznaczyć je na rzeczy na prawdę potrzebne i ważne.
  Poza tym sam tekst nie nadaje się przy europejskich (unijnych), pacyfistycznych standardach. Wróci Pan czasem do Polski, Panie Cejrowski, bo to nie Afryka – tutaj się nie mówi, że dzieci powinno się karać siłą – nawet uczniów na gimnazjalnym wos-ie tego uczą😂

 11. Państwowe szkolnictwo jest dobre, umożliwia równy dostęp do edukacji dziecią z różnych klas społecznych, a te „niewinne” klapsy to po prostu przemoc fizyczna wobec drugiego człowieka i należy to piętnować.

Comments are closed.