Koniec cywilizacji? W całej Francji dochodzi do aktów dewastowania i profanowania kościołów katolickich. To może być skoordynowano akcja

Zdewastowany i sprofanowany kościół Houilles. Źródło: Twitter
Zdewastowany i sprofanowany kościół Houilles. Źródło: Twitter

Tylko w ciągu jednego tygodnia we Francji doszło do 5 ataków na kościoły. Od poczatku lutego zdewastowano i sprofanowano co najmniej 10 świątyń.

Francuski dziennik „La Croix International” informuje o prawdziwej pladze ataków na kościoły w całym kraju. Od poczatku roku doszło do kilkunastu zdarzeń, ale od lutego przyjmują one coraz bardziej ekstremalny charakter.

4 Lutego zdewastowano Kościół St. Nicholas w Houilles. Zniszczono tam rzeźbę Św. Marii rozbijając ją o posadzkę świątyni. Obalono też krzyż.

Następnego dnia w Lavaur zdewastowano i sprofanowano Katedrę Saint-Alain. Po włamaniu się do niej spalono szaty liturgiczne i rozbito figury świętych. Próbowano podpalić probostwo, ale ogień się nie rozprzestrzenił.

Bernard Canyon mer miasta w rozmowie z lokalną gazetą powiedział: – Bóg wybaczy, ale ja nie.

W kolejne dni włamano się do Kościoła Notre-Dame des Enfants w Nimes, a później do tabernakulum i zniszczono kielichy. Zniszczono także krzyż i inne przedmioty, a ściany wymazano ludzkimi odchodami.

Do kolejnego ataku na kościół doszło w Dijon. Tam również włamano się do tabernakulum, sprofanowano eucharystię, zniszczono i wybrudzono szaty liturgiczne, rozbito mszał.

Po kilku dniach doszło do ponownego ataku na kościół w Huilles.W tym przypadku udało się jednak schwytać sprawcę – 35-letniego mężczyznę. Jego tożsamości jednak nie podano.

Policja bada wszystkie przypadki i sprawdza, czy choć mają miejsce w całej Francji, to są skoordynowane. Do podobnych aktów zniszczenia i wandalizmu dochodziło w 2016 roku w północnej Francji i Belgii. Wtedy dokonywali tego islamscy ekstremiści z ISIS.

16 KOMENTARZE

 1. Lewactwo realizuje ludobójczy marksistowski plan budowy socjalistycznego terroru.

  „Klasy i rasy, za słabe by opanować nowe warunki życia muszą zniknąć […] Muszą zginąć w rewolucyjnym holokauście”
  Karol Marks, New York Daily Tribune, 22 marca 1853

  • Zamist się cieszyć, że cywilizaja umiera we wrogich krajach to jeszcze żałujecie róże gdy płoną lasy.

   • Lewacka patologia gdy bezapelacyjnie wygra na zachodzie, będzie przenikała również do nas.

    • W Polsce zawsze będą rządzić ludzie których nadżędnym celem będzie narodowy licznik 100 mln jak ty debili.
     Prawica pisowska czy korwinowska to wszystko jeden ..j bo mają wspólny patologiczny cel.

    • @konkret
     Jesteś tylko patologicznym lewackim debilem ze skłonnościami ludobójczymi.

     • @konkret
      Jesteś typową ofiarą niskiego poziomu edukacji w socjalistycznych szkołach państwowych.

 2. 1789 – pierwsza rewolucja francuska, zburzono Bastylię sprofanowano kościoły.
  2019 – druga rewolucja francuska, Bastylii już nie ma , sprofanowano kościoły.
  Co dalej?

  • Najwyższy czas. Potem kolej na chazarskie Niemcy. Tak kończą kraje które opanowała zaraza.

  • Chcialbym, zeby Polska kiedys tak upadala jak Francja. Oczywiscie pod warunkiem, ze najpierw zostaniemy 6. gospodarka swiata i wygramy Mundial.

 3. czego oczekujecie, to jest tak samo jakby za czasow lenina czesc bolszewikow sie zbuntowala, i przede wszystkim palilaby i niszczylaby swiatynie chrzescijanskie, nie majac odwagi nabic zydowska kanalie ideologiczna wolodie na pal.

 4. I kto się temu dziwić misterny realizowany co do milimetrów plan lewackie rewolucji kulturowej Spinelli gdzie i my.mamy w UE
  swoich Przedstawicieli np. Danka Chibner i Róża Von Thun ,Boni warto poczytać o co chodzi a Francja ,- pomyślnych wiatrów Makaronów i…. myślimy już ich prostują a to dopiero początek końca………
  ….

  .

 5. A w odpowiedzi tylko jeden meczet spłynął krwią…. Biali to sa jednak bardziej tolerancyjni od dzikusów spod znaku półksiężyca. Tylko czy tej toleracji nam wystarczy na dłużej? Nie sądzę… Dlatego plugawe kozie syny, strzeżcie się bo odpowiedź może być sroga…

Comments are closed.