Ta suma szokuje. Gest marszałka. Kuchciński organizuje „podwózki” znajomym rządowym samolotem…

fot: facebook.com

W sieci wybuchła burza po tym, jak posłanka Wróblewska opublikowała na Facebooku zdjęcie, na którym pochwaliła się podróżą rządowym samolotem z marszałkiem Kuchcińskim. Miła wycieczka kosztowała podatników 40 tysięcy złotych. Nim posłanka usunęła niefortunne zdjęcie, było już za późno.

Do 2016 roku, kiedy to prawo i sprawiedliwość zdecydowało się zakupić nowe samoloty rządowe, politycy wyższego szczebla odbywali podróże służbowe samolotami rejsowymi lub wyczarterowanymi od PLL LOT Embraerami 175. Teraz członkowie rządu podróżują samolotem typu Gulfstream 550 za 500 milionów złotych, z którego korzystają takie sławy jak Beyonce, emir Kuwejtu i król Szwecji. Do tego szacownego grona dołączył ostatnio Marek Kuchciński.

według doniesień Faktu, marszałek lata rządowym samolotem na weekend do domu, a przy okazji postanowił podrzucić do Rzeszowa znajomych z partii: posła Stanisława Piotrowicza i posłankę Krystynę Wróblewską. Koszt lotu oszacowano na 40 tysięcy złotych.

Sprawa wyszła na jaw dzięki samej posłance Wróblewskiej, która umieściła fotki z luksusowego samolotu na Facebooku. Ostatecznie postanowiła je usunąć, ale było już za późno, a sprawa wywołała oburzenie opinii publicznej.

Zrobiła to, żeby uniknąć niepotrzebnego hejtu – tłumaczył decyzję asystent posłanki.

Centrum Informacyjne Sejmu natychmiast zareagowało przekonując, że podróż miała charakter służbowy. Niestety, nie zdradzono w jakim celu marszałek udał się do Rzeszowa, ana oficjalnej stronie internetowej brak jakichkolwiek informacji na temat odbywającego się wydarzenia z udziałem Kuchcińskiego w tamtym regionie.

11 KOMENTARZE

 1. Tanie państwo. Teraz wiecie po co są te naloty skarbówki – nie chodzi o żaden VAT tylko o to, że paliwo lotnicze kosztuje.

 2. To nieistotne, czy ona leciała, bo to nie zwiększa kosztów przelotu, istotne jest po co on potrzebował pustego samolotu, żeby polecieć do Rzeszowa.

 3. Panisko się wozi, bo może. Oni już dawno nie mają kontaktu z rzeczywistością. Ta polityka każdemu rozum odbiera.

 4. dziwie się że wy się dziwicie. Do polityki pchają się wieśniaki którzy nawet na wsi nie umieli gospodarzyć, więc żeby nie zdechnąc z głogu czy przepicia w gumofilcach ze słomą pchają się na salony.

 5. Rząd ma 505 limuzyn, czyli na każde ministerstwo przypada po ok. 25 samochodów. Mamy największy rząd w Europie: 120 ministrów i wiceministrów, spośród których wielu ma ochronę BOR nie wiadomo dlaczego. W Wielkiej Brytanii służbowe auto przysługuje tylko szefowi brytyjskiego MSZ, a w Szwecji nie ma służbowej limuzyny żaden z ministrów. Pisokomuchy szly po wladze pod haslem ukrócenia ośmiorniczek itd oplacalo sie rzucic suwerenowi ochlap z panskiego stolu w postaci 500+ dzieki temu mozna teraz zyc w luksusach.

 6. Jak tUSEK LATAŁ GRAĆ W GAŁE TO WAM NIE PRZESZKADZAŁO , TE SAMOLOTY MAJĄ STAĆ I RDZEWIEĆ , A POLOTCI SIEDZIEĆ I WYCHODZIĆ Z WPRAWY .Złośliwe komentarze małych ludzi.

  • PiSdo pięknie pokazujesz, że niczym nie różnisz się od hołoty z PO.
   PISPO jedno zło!

 7. A jak nazywał się ten polityk PiS który sam jeden leciał samolotem na 100 osób z Warszawy do Wrocławia w sprawie partii a nie sprawach służbowych

Comments are closed.