Utrwala się niestety podział polityczny Polski na dwa obozy. PiS i KE zacierają ręce. Konfederacja mozolnie pnie się w górę…

Parlament Europejski - zdjęcie ilustracyjne. / foto: europarl.europa.eu
Parlament Europejski - zdjęcie ilustracyjne. / foto: europarl.europa.eu

Sondaż Estymatora na wybory do Parlamentu Europejskiego zdaje się potwierdzać tezę o coraz większej dwubiegunowości polityki w Polsce. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo dość ciężko na taką sytuację pracują prawie wszystkie mainstremowe media.

Wg Estymatora dla „DoRzeczy”, gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w ten weekend, PiS zdobyłoby 42,2 proc. głosów. Koalicja Europejska – 39,3 proc. głosów, a do parlamentu weszłaby jeszcze tylko z wynikiem 6,1 proc „Wiosna” Roberta Biedronia i Kukiz15 z wynikiem 5,2.

W przypadku „Wiosny” efekt nowości powoli zanika (partia straciła 4,1 proc.) i może się okazać, że całego tego LGTB+ na 5 proc. się zbierze. Na granicy błędu statystycznego wokół 5% progu balansuje też Paweł Kukiz.

W stosunku do poprzedniego badania tej pracowni, poparcie dla PiS wzrosło o 3,7 proc., dla KE o 6,1 proc. (wraca elektora Biedronia).

Niestety pod progiem jest Konfederacja: Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy z wynikiem 3,4 proc. Ale i tu mamy przynajmniej wzrost o 0,2 proc.. Daleko z tyłu są Lewica Razem z poparciem 1,9 proc. oraz Polska Fair Play Bezpartyjni, na którą głosować chce 1,1 proc.

Przy takich wynikach Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 24 mandaty, a Koalicja Europejska – 22, Wiosna dostałaby 6 mandatów, a ruch Pawła Kukiza 3.

11 KOMENTARZE

 1. Chyba trzeba będzie emigrować do Mongolii żeby zachować wolność. W stepie szerokim, czy pośrodku pustyni Gobi będę sobie pasł kózki z owieczkami. Jedno będzie pewne – żaden lewak, ani żaden żyd mi nic nie zabierze. Idiotyzm narodu polskiego, który pozwolił z siebie zrobić naród żebraków czekających na dotacje unijne po prostu poraża.

  • Spokojnie!
   Chociaż może warto trochę poczekać, gdyż Niemcy powiadają „Hochmut kommt vor dem Fall”, co się przekłada pycha kroczy (skutkuje) upadkiem. Jest to cytat biblijny, występuje w kilku wersjach. Himilsbach, gdyby żył, powiedział by to prościej „to wszystko pi…lnie”. Mam tu na myśli Unię Europejską.

  • Jezeli chcesz byc zebrakiem w Mongolii, to twoja sprawa. Szerokiej drogi i powodzenia.

 2. Spokojnie.
  Nie wierzę w ten sondaż. Obecnie żyjący Polacy są w większości głupi, ale nie aż tak głupi żeby popierać wyłącznie Żydów ( PiS ) albo Niemców ( PO ). Liczę na to, że nasza KONFEDERACJA dostanie minimum 10 % głosów.

  • 100/100
   KONFEDERACJA ZWYCIEZA alw ” obce wrogie Polsce” sadaze klamia aby nas oszukac ,, nie ustajmy w walce RODACY zwyciezymy, tak nam dopomoz Bog!

  • Drugie zdanie jakże potwierdza trafność pierwszego! Tyle, że z drobną korektą – nie wszyscy ludzie w większości, ale wielu komentujących tu artykuły, takich jak ty. Spokojnie, z trzeciego zdania już się nie będę śmiał:)

  • Wiekszosc moze i jest glupia, ale na pewno nie az tak, zeby zaglosowac na prorosyjskiego pajaca Mikkego.

 3. Jak się wyda jakie antypolskie komentarze tu utrzymuje Sommer i spółka notowania Konfederacji będą słabe…

 4. „Niestety pod progiem jest Konfederacja: Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy z wynikiem 3,4 proc. Ale i tu mamy przynajmniej wzrost o 0,2 proc.”

  W poprzednim badaniu było 3,89%, bardzo mozolny ten wzrost z 3,89% na 3,4%:). Żartuję, przecież wiem, że chodzi o porównanie dwóch badań, ale robionych przez tę samą sondażownię – niech wam wiec będzie, jest sukces:)

 5. Jakiż to matemaryk dzielił mandaty do PE dla Wiosna i Kukiz. Pogubił się okrutnie

Comments are closed.