„Wdowa” po Diduszce świętuje nominację do „Okularów Równości” za… walkę z „patriarchalnym modelem traktowania kobiet przez media”

Agata Diduszko, wdowa po św. pamięci Wojciechu Diduszko, który w grudniu 2016 poległ pod Sejmem, ale nadludzkim wysiłkiem woli zmartwychwstał
Agata Diduszko, "wdowa" po Wojciechu Diduszko, który w grudniu 2016 poległ pod Sejmem, ale nadludzkim wysiłkiem woli zmartwychwstał

Kapituła „Okularów Równości” po raz kolejny ogłosiła nominacje do tej zaszczytnej, lewackiej nagrody. W ubiegłym roku wyróżnienie to dostała m.in. Magdalena Środa, Obrońcy Puszczy Białowieskiej, JCC Centrum Społeczności Żydowskiej, czy Parada Równości. W tym roku na nominację załapała się „wdowa” po cudownie zmartwychwstałym Wojciechu Diduszce i warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska.

16 grudnia 2016 roku, podczas „puczu” przed Sejmem miał miejsce istny cud. Na oczach całego świata Wojciech Diduszko miał się stać pierwszą ofiarą kaczystowskiego reżimu na Ciamajdanie. Cały plan niechybnie by się powiódł, gdyby Diduszko nie wstał zbyt wcześnie.

Otoczony dymem Diduszko legł na ulicy przed Sejmem. Gdy kamery prawomyślnych stacji telewizyjnych zarejestrowały to zdarzenie, mężczyzna nadludzkim wysiłkiem woli powstał. Niestety, cud szybko zdemaskowali internauci, ponieważ w sieci pojawiły się nagrania zrobione już po wyłączeniu kamer telewizyjnych.

To kiepskie zmartwychwstanie nie odnowiło wiary „wdowy” Agaty Diduszko-Zyglewskiej, która w ubiegłym roku walczyła o „świecką wigilię” w warszawskim ratuszu. Teraz chwali się nominacją do „Okularów Równości” w kategorii „prawa kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji z powodu płci”.

„Ależ mi miło! Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej nominowała mnie do OKULARÓW RÓWNOŚCI za stworzenie PRZY KAWIE O SPRAWIE a dokładnie „za stworzenie programu, który w prześmiewczy, ale nieobrażający sposób perfekcyjnie wskazał powszechność szkodliwych stereotypów dotyczących kobiet i mężczyzn i stał się wezwaniem dla mediów do zrozumienia, że uniemożliwiając kobietom prezentowanie kobiecego punktu widzenia i opisywania świata z perspektywy gender ponoszą część odpowiedzialności za utrwalanie dyskryminacji z powodu płci. Za podnoszenie świadomości społecznej na temat praw kobiet i ośmieszenie wszechobecnego, patriarchalnego modelu traktowania kobiet przez media” – pęka z dumy na swoim profilu na Facebooku.

„To też sukces wszystkich wspaniałych twórczych ekspertek i wodzianków, którzy współpracowali przy poszczególnych odcinkach. Bardzo się cieszę i bardzo Wam wszystkim dziękuję <3” – dodaje.

Do „Okularów Równości” nominowano także m.in. grupę strajkujących w Sejmie rodziców i osób niepełnosprawnych „Strajk RON”, I SLO Bednarska „Polonez Równości”, za zatańczenie na studniówce poloneza w parach „jednopłciowych”, czy „OKO PRESS – za nieugięte i konsekwentne opowiadanie się po stronie krzywdzonych, wykluczanych, poniżanych i wyzyskiwanych”.

Ależ mi miło! Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej nominowała mnie do OKULARÓW RÓWNOŚCI za stworzenie PRZY KAWIE O SPRAWIE…

Opublikowany przez Agata Diduszko-Zyglewska Niedziela, 24 marca 2019

Czy „wdowa” po Diduszce otrzyma „Okulary Równości”, okaże się już 25 kwietnia.

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, że Kapituła "Okulary Równości" spośród nadesłanych zgłoszeń postanowiła…

Opublikowany przez Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej Sobota, 23 marca 2019

Źródło: Facebook

Comments are closed.