Z placu Zamkowego wyruszył Narodowy Marsz Życia. Są już pierwsze relacje z Warszawy

Narodowy Marsz Życia. / foto: Twitter
Narodowy Marsz Życia. / foto: Twitter

Narodowy Marsz Życia wyruszył z placu Zamkowego w Warszawie. Uczestnicy domagają się jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” oraz wypowiedzenia przez nasze państwo Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

To program minimum, którego jednak rządząca ekipa ze względów merkantylnych unika jak ognia i ogranicza się do werbalnych deklaracji o ochronie życia. Organizatorzy Marszu słusznie zauważają, że „rządzący dziś Polską mają wszystkie instrumenty, aby spełnić obietnicę, ale przede wszystkim realnie sprawić, by nasz świat stał się choć trochę lepszy.

Mają większość w Sejmie i Senacie, mają większość przekonanych w sprawie ochrony życia posłów i senatorów, mają w Parlamencie gotowy do dalszego procedowania obywatelski projekt ustawy, mają gotowy projekt stanowiska w Trybunale Konstytucyjnym, mają media publiczne”. I nic…

Przed Narodowym Marszem Życia odbyła się Msza św. w akademickim kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Przed wyruszeniem odśpiewano też hymn narodowy, po którym odczytany został list od prezydenta Andrzeja Dudy do uczestników. Prezydent wyraził w nim przekonanie, że życie ludzkie będzie coraz bardziej chronione.

Uczestnicy marszu niosą transparenty z napisami m.in. „Polska rodziną silna”; „głośmy radość życia”; „miłosierni za nienarodzonych”; „miłość zwycięży” czy też „Ruch Prawdziwa Europa za życiem”. Organizatorem marszu jest Chrześcijański Kongres Społeczny.

Źródło: PAP

18 KOMENTARZE

   • Doczekasz się ich przy innych okazjach. Co chwile sejm jest okupowany.

    Poza Korwinem każdy przeciwnik aborcji to zwolennik darmochy, praktyczny lub pragmatyczny.
    Na dodatek antyliberalni interwencjoniści i przeciwnicy wolności osobistej bo idzie to w doskonałej parze z nacjonalizmem.

     • Mam ci pokazać stenogram jak głosował jeden ze zdjęcia, aktualny parlamentarzysta?

      albo jak Braun tego socjalu „nie potępia”?

      w koncu jak dziś mówią A to jutro powiedzą B

      będziesz miał swoje konkrety roszczeniuchu (przepraszam jeśli nazywasz się Mikke)

     • A pojedynczy przypadek od „wszystkich pozostałych” odróżniasz? I oczywiście poproszę tego Brauna.

 1. PPOLSKA za ZYCIEM, SZCZESC BOZE POLSKO !!
  Glosujmy na KONFEDERACJE – RUCH NARODOWY

 2. O widzę, że Bosak i Winnicki w końcu zrobili „coming out” i nawet dziecko adoptowali, gratulacje!

 3. powinna być w nazwie konwencja Konstantynopolska, jak wiemy Konstantynopol okupowany jest tymczasowo przez turków, ale Anatolia i Konstantyopol to stare greckie ziemie. Generalnie takiej konwencji nie powinno być, białe kobiety są gwałcone przez najezdzców pochodzenia islamskiego a władze państw europejskich nic.

  • Czyli rozumiem, ze pod rzadami ‚wolnosciofcuf’ bedzie za to dozywocie (a moze nawet kara smierci, bo przeciez Mikke jest wielkim zwolennikiem KS). Podejrzewam, ze zdecydowana wiekszosc Polakow podziekuje za taka ‚wolnosc’. No ale o czym my w ogole mowimy? Konfederacja Prorosyjska to przeciez tylko grupka skrajnie prawicowych cudakow, ktorzy zawsze beda na marginesie polskiej sceny politycznej.

   • Konfederacja narodowo-socjlalistyczna.
    Braun poza „nie potępianiem” 500 plus mówi wprost o karaniu pedałów za to co robią w swoich czterech ścianach.
    Kaktus mi na ręce wyrośnie jak oni popierają chwalony przez Mikkego Schengen.

 4. „- Lekarz pokazał mi listę z nazwiskami 32 mniszek, u których przeprowadził aborcję. To były dzieci duchownych. Kapłani woleli siostry niż prostytutki, bo były wolne od HIV – opowiada Constance, afrykańska zakonnica.”

 5. PiSdzielce to zydzi ONI nigdy nie zrabia tego dla dzieci rdzennych mieszkańców

Comments are closed.