Z placu Zamkowego wyruszył Narodowy Marsz Życia. Są już pierwsze relacje z Warszawy

Narodowy Marsz Życia. / foto: Twitter
Narodowy Marsz Życia. / foto: Twitter

Narodowy Marsz Życia wyruszył z placu Zamkowego w Warszawie. Uczestnicy domagają się jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” oraz wypowiedzenia przez nasze państwo Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

To program minimum, którego jednak rządząca ekipa ze względów merkantylnych unika jak ognia i ogranicza się do werbalnych deklaracji o ochronie życia. Organizatorzy Marszu słusznie zauważają, że „rządzący dziś Polską mają wszystkie instrumenty, aby spełnić obietnicę, ale przede wszystkim realnie sprawić, by nasz świat stał się choć trochę lepszy.

Mają większość w Sejmie i Senacie, mają większość przekonanych w sprawie ochrony życia posłów i senatorów, mają w Parlamencie gotowy do dalszego procedowania obywatelski projekt ustawy, mają gotowy projekt stanowiska w Trybunale Konstytucyjnym, mają media publiczne”. I nic…

Przed Narodowym Marszem Życia odbyła się Msza św. w akademickim kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Przed wyruszeniem odśpiewano też hymn narodowy, po którym odczytany został list od prezydenta Andrzeja Dudy do uczestników. Prezydent wyraził w nim przekonanie, że życie ludzkie będzie coraz bardziej chronione.

Uczestnicy marszu niosą transparenty z napisami m.in. „Polska rodziną silna”; „głośmy radość życia”; „miłosierni za nienarodzonych”; „miłość zwycięży” czy też „Ruch Prawdziwa Europa za życiem”. Organizatorem marszu jest Chrześcijański Kongres Społeczny.

Źródło: PAP