Konfederacja przedstawiła pierwsze „jedynki” na listach [WIDEO]

Konfederacja w Lublinie/fot. Facebook Robert Winnicki
Konfederacja w Lublinie/fot. Facebook Robert Winnicki

Konfederacja przedstawiła pierwsze „jedynki” na swoich listach. Jeden z nich to przedstawiciel środowiska narodowców związany ze stowarzyszeniem „Marsz Niepodległości”. Drugi zaś to obecnie sprawujący funkcję posła w Sejmie.

Najpierw ogłoszono, kto wystartuje z pierwszego miejsca na liście Konfederacji w okręgu lubelskim.

Konfederacja środowisk patriotycznych, niepodległościowych zawiązana na początku roku rozpoczyna właśnie w Lublinie prezentację numerów „1” na listach wyborczych. Cieszymy się bardzo, że udało się doprowadzić do tego porozumienia nowej prawicy: Młodej, ruchów niepodległościowych, które nie klękają przed brukselskimi komisarzami – powiedział poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego.

Żyjemy w ważnym momencie, w którym trzeba bardzo jasno walczyć o suwerenność. Dlatego cieszę się, że liderem listy Konfederacji w okręgu lubelskim będzie Witold Tumanowicz – wieloletni prezes a obecnie wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości – ogłosił Winnicki.

Poseł Ruchu Narodowego podkreślił, że Tumanowicz od lat angażuje się w działalność patriotyczną, ale także w sprawy wolności obywatelskich, chociażby „z tym, co działo się 11 listopada w Warszawie”.

Jest alternatywa młodej prawicy i środowisk ideowych, które są alternatywą dla POPiS-u – tego całego duopolu dwóch plemion politycznych. My nie bierzemy polityki w taki sposób, że od kadencji do kadencji. Chcemy podejść do tego na poważnie – podkreślił Tomanowicz, kanydat Konfederacji w okręgu lubelskim do Parlamentu Europejskiego.

Wartości takie jak suwerenność czy niepodległość traktujemy na serio. W Parlamencie Europejskim reprezentacja wolnościowców, narodowców, konserwatystów jest bardzo potrzebna, ponieważ prawdopodobnie ten parlament będzie jednym z najbardziej uniosceptycznych parlamentów – zaznaczył Witold Tumanowicz.

Z kolei w Poznaniu „jedynką” Konfederacji jest poseł Piotr Liroy-Marzec ze „Skutecznych”.

Dla mnie POPiS to jedna wielka klika, która nic nie daje młodym ludziom. Mamy dość tego systemu, dlatego budujemy jedność i stworzyliśmy Konfederację. Żeby wygrać z duopolem POPiS potrzebujemy szerokiej koalicji – stwierdza poseł Liroy-Marzec.

Źródło: facebook.com

20 KOMENTARZE

 1. Oj KONFEDERACJA stawia WIELU Endeków w ,,rozkroku”.Czyli poprzeć PiS ,jako ,,Mniejsze Zło”.Lub zagłosować na KONFEDERACJA ,która ma około 25% szans dostać się do Parlamentu Europejskiego. Wiem Jedno ZAPRZAŃCY-PO nie może WYGRAĆ Wyborów Europejskich i Krajowych. Za późno powstała KONFEDERACJA.

  • A mógłbyś napisać jak obliczyłeś te „około 25%? Z moich obliczeń wynika, że Konfederacja ma 71,92% szans na dostanie się do PE.

  • Endek głosujący na zdradzieckie mordy z żydokomunistycznego PiS?
   Walnij się młotkiem w swój pusty łeb kliniczny kretynie.

  • To jest chyba właściwy moment aby spróbować. Jeśli nie wejdą do unioparlamentu to trudno. A że (ewentualnie) zamiast PiSowców wejdą POKOmeni to tragedii wielkiej nie będzie. Natomiast przed krajowymi wyborami będzie sprawdzian sił, taktyki i skuteczności. Ja sam przez lata byłem „w drużynie Korwina” (aż w końcu czara goryczy i tolerancji wobec p. Janusza przelała się) więc przegrana mi nie straszna ;-) Zagłosuję na Konfederację i Narodowca (no ewentualnie byłego kolegę partyjnego jeśli będą wiedział, że jest ok). PS Proponuję w retoryce używać słów Unia (bez „europejska” – chyba jasne dlaczego?) do walki z którą staje Konfederacja!

  • Ja bardziej obawiam się PiS-u, bo PiSuary podpisują wszystko co im podstawią pod nos. PO potrafi lepiej się wykręcać.

   • To widać po twoim niku. Jak mówi potęga podświadomości spotka cię to czego pragniesz lub czego się boisz.

    • Ile jeszcze dowodów mam przedstawić? Fanatyczne PiSdy to debile i szury. Kolejna obłąkana PiSda szura.

  • Precz z obcym wrogim POPIS-em

   Rodacy tylko glosowac KONFEDERACJA –Tak nam dopomoz Bog!!!

  • bo to okreg berkowicza a berkowicz w krakowie chce, taki uklad okregow na ue poszukajcie w necie jak wygladaja okregi, tak wiem to wszystko jest popieprzone

 2. Jest nadzieja, ze w wielu osrodkach kandydaci Konfederacji przejda i bedzie duze poruszenie w Eurokolchozie.

 3. Ale suspens psia mać, Hitchcock by usechł z zazdrości gdyby żył! „..pierwsze „jedynki” na swoich listach. Jeden z nich to przedstawiciel środowiska narodowców (…). Drugi zaś to obecnie sprawujący funkcję posła w Sejmie.”
  Zapewne trzeci drugiego lutego występował w „Wiadomościach”, a czwarty waży 108 kg i nie mieszka w Warszawie?
  Szybko i dokładnie podana informacja to podstawa, a nie jakaś ściema rodem z interii i łonetu, byle tylko zmusić czytelnika do przeczytania całego artykuliku.. Nie lubię być manipulowany i nie czytam takich „sprytnych” tekstów.

Comments are closed.