Najnowszy sondaż. KE zwycięża nad PiS, a Konfederacja ma prawie 4 proc.

Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna oraz Jakub Kulesza, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki i Marek Jakubiak (Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy). / foto: PAP/Twitter
Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna oraz Jakub Kulesza, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki i Marek Jakubiak (Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy). / foto: PAP/Twitter

Z sondażu IBRiS przeprowadzonego wyłącznie w okręgu warszawskim wynika, że wśród mieszkańców stolicy największą sympatią cieszy się oczywiście Koalicja Europejska. Jej siła nie jest jednak tak wielka, jak miało to miejsce w przypadku wyborów samorządowych. Nieźle jak na to miasto wypada Konfederacja.

Okręg warszawski obejmuje Warszawę oraz osiem powiatów: Grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni oraz wołomiński. W poprzedniej kadencji do unioparlamentu wybrano z tych okręgów pięciu unioposłów.

Na Koalicję Europejską w okręgu warszawskim zagłosowałoby obecnie 41,2 proc. mieszkańców. Na drugim miejscu znalazł się PiS z 32,3 proc. poparciem.

Na podium i ostatnim ugrupowaniem powyżej progu wyborczego jest – jakże by IBRiS mógł inaczej podać – Wiosna Roberta Biedronia. Oddanie głosu na to ugrupowanie zadeklarowało 6,4 proc. badanych.

Poniżej progu znalazł się Kukiz’15 z wynikiem 4,8 proc. Kolejna jest Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Zagłosowanie na prawicowe ugrupowanie zadeklarowało 3,9 proc. mieszkańców okręgu.

Kolejne miejsca zajmują Lewica Razem (3,3 proc.) i Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego (2,5 proc.). Na ruch Europa Christi, która jest w koalicji z partią Prawica Rp oddanie głosu zadeklarowało 0,3 proc. badanych.

5,5 proc. ankietowanych nie wiedziało, na kogo odda głos.

Sondaż został przeprowadzony 24 marca, po konwencjach wyborczych PO, PiS i Wiosny. Badanie obejmuje próbę 1100 osób z okręgu warszawskiego.

Źródło: wp.pl

27 KOMENTARZE

  • Nielicznych, rodowitych Warszawiaków…pedała wybrali potomkowie nachodźców, których sowieci przywieźli ze wschodu na czołgach, razem z wszami.

 1. 4% XD nieźle
  Warszawiacy bogaci, wykształceni nie dają sobie wcisnąć ciemnoty! Widać kogo popierają ludzie żyjący na poziomie!

 2. Znaczy że Konfederacja ma 12% najmniej! Idziemy po władzę!!

 3. Można tylko się śmiać. Wiosna nawet w Warszawie nie ma żadnych szans, już nie wspominając o Kukizie który się rozpada. Poza POPiSem KONFEDERACJA uzyska wynik w granicach 20 proc., a reszta partii nie ma nawet najmniejszych szans na przekroczenie progu. Będzie większe zdziwienie PiSowskiego skompromitowanego lewactwa, niż z Braunem w Gdańsku.

   • To poczekaj do wyborów upośledzona umysłowo PiSdo. Według mnie to jest bardzo racjonalna prognoza – tym bardziej jeśli frekwencja będzie tak niska jak w drugiej turze wyborów samorządowych.

    • PiS to nie jest centrum, tylko lewica – ochłoń człowieku. Przebicie wyniku KNP z 2014 roku (7,2%) będzie dobrym wynikiem, a osiągnięcie 10% będzie uznane za rewelacyjny rezultat.

     • Jesteś pierwszym człowiekiem który opanował trudną umiejętność telepatii. Gratuluję szurze. Ja tam prognozuję wynik w okolicach 20 proc.

   • Takie sondaże zawsze przeprowadzają smoleńskie PiSdowate obłąkane patałachy – Mam już po dziurki w nosie tych sondaży szurskich PiSd.

 4. Koalicja postępowa
  motto: „Najważniejsze są kadry.” (W.I.Lenin)

  Pan Belka Marek oraz Buzek Jerzy,
  Suchocka Hanna, Cimoszewicz Włodek…
  Tu chwilę godną poświęcić należy;
  Nie olać niby zas. rany wychodek
  Tak postępowo wspaniałej postaci.
  Syna Mariana uczcić się opłaci!

  Cimoszko dostał imię po Leninie,
  Bo ojciec władzę ludową utrwalał.
  Włodek tak samo, tradycja nie ginie!…
  Sikorski Radek natomiast rozwalał
  Radzieckie czołgi, jednak nową manną
  Żywiony, hajtnął się z Appelbaum Anną.

  Naród wybrany Rotfelda Adama
  Też asygnował do tej koalicji.
  Jest w niej Koparka, czyli „trzecia dama”.
  (Ta Kopacz Ewa w świetnej dyspozycji
  Jest mózgu: ściągać chce do Polski Maury
  I kamieniami bije w dinozaury!)

  Jest Miller Leszek, co chciałby „rok Gierka”
  Ogłosić. (Jednak w czas internowania
  Edwarda Gierka… Kto tam w przeszłość zerka!)
  Schetyna Grzegorz rozdziela zadania.
  Najpierw do (Zd)Radka zwraca się z suplikiem:
  „Przestań nazywać mnie lwowskim żulikiem!”

  Potem tak mówi do Marcinkiewicza
  Kazka: „Spier. dalaj. Za głośno o Tobie
  Jest w tabloidach.“ A potem wylicza
  Twitty Izabel. (No cóż, żony obie
  Kazka nie szczędzą… Gdzież belfer z Gorzowa,
  Żeby nie płacić, teraz się uchowa?)

  Czyżby z dziesiątki wspaniałych – dziewiątka?
  Uzupełnienie koalicji w drodze:
  Kosiniak-Kamysz Włodek… Piątka-piątka!
  Program to Unia: jestem gejem – rodzę;
  Więcej uchodźców; prawa podstawowe:
  Eutano-abort in vitro… gotowe!

 5. Korwin da radę. Ze trzy dni przed wyborami załatwi że uzyskacie 0,4%. A i to w porywach. A gdybyście nawet trzymali go przez ten czas w piwnicy, to media wyprodukują takiego newsa w którego wszyscy uwierzą. Bo znamy Korwina. I wiemy że to urodzony polityk.

  • Jaki masz pajacu naukowy dowód na to, że od jakichś konkretnych słów Korwina magicznie spada poparcie? Nie macie żadnego dowodu na to, że akurat od jakichś konkretnych słów Korwinowi spada poparcie. To są tylko Twoje urojenia. Ciebie w kaftan trzeba wziąć – tak jak wielu innych szurów od teorii spiskowych. Nie różnisz się niczym od obłąkanych ułomnych smoleńskich PiSd pokroju Stefcia W – który chciał żeby Kaczor był dyktatorem.

   APEL: Wyśmiewać tych wszystkich szuów z urojeniami, niech selekcja naturalna upomni się o tych ułomnych karłów.

  • (edit)
   Jaki masz pajacu naukowy dowód na to, że od jakichś konkretnych słów Korwina magicznie spada poparcie? Nie masz żadnego dowodu na to, że akurat od jakichś konkretnych słów Korwinowi spada poparcie. To są tylko Twoje urojenia. Ciebie w kaftan trzeba wziąć – tak jak wielu innych szurów od teorii spiskowych. Nie różnisz się niczym od obłąkanych ułomnych smoleńskich PiSd pokroju Stefcia W – który chciał żeby Kaczor był dyktatorem.

   APEL: Wyśmiewać tych wszystkich szuów z urojeniami, niech selekcja naturalna upomni się o tych ułomnych karłów.

 6. Najwyrazniej wiekszosci Polakow podoba sie perspektywa nauki dzieci w wieku przedszkolnym onanizmu, powszechna aborcja i adopcje homo. Coraz bardziej brzydzi mnie ten nasz obludny i zlewaczaly narod.

 7. jesli uzyskaliby tylko 4% (zakladam ze wybory nie sa falszowane) niech konwencja WHO wejdzie w zycie od wrzesnia, niech zboki wychowuja dzieci, niech wzrosna podatki niech tlum zobaczy walki czolgow rosyjskich i hamerykanskich, niech tlum ma to na co zasluguje.

 8. CO TO ZA PARTIA KOALICJA EUROPEJSKA SAMA ZBIERANINA CO NIC NIE POTRAFIA TEN Z BRODA TO TYLKO UMI SPIWAC ALE JAK PRZYJDZIE MU COS NAPISAC TO MA PROBLEM ANALFABETA JEDEN NA DRUGIEGA SIE OSMIESZAL A TERAZ SA RAZEM TO JEST TO BRAK KASY I W GLOWIE SIE PRZEWRACA

Comments are closed.