Prezes rolniczej AgroUnii oskarżony. Grozi mu 5 lat więzienia

Michał Kołodziejczak. fot. Twitter
Michał Kołodziejczak. fot. Twitter

Prezes AGROunii Michał Kołodziejczak usłyszał w poniedziałek zarzuty karne w związku z protestem rolników, do którego doszło w Warszawie w połowie marca. Mężczyzna ma odpowiedzieć m.in. za podżeganie do niszczenia nawierzchni jezdni oraz sygnalizatora ulicznego. Grozi mu 5 lat więzienia!

W poniedziałek rano przed komendą rejonową policji na warszawskiej Ochocie, gdzie Kołodziejczakowi miały zostać postawione zarzuty, zebrali się rolnicy związani z AGROunią.

„W Polsce gminnej, Polsce powiatowej my jesteśmy rozumiani, niestety schody zaczynają się tutaj w Warszawie, która oderwała się od polskiej rzeczywistości” – mówił podczas pikiety Michał Kołodziejczak. Dodał, że „nazywanie rolników, którzy stają w obronie miłości do polskiej ziemi chuliganami, bandytami, jest wysoko nieodpowiednie i nienormalne”. „Jesteśmy ostatnim bastionem polskości. (…) Nikt z nas się nie cofnie (…) Obrzydliwej nagonce na nas, na rolników, postawimy się” – mówił.

O godz. 11 rozpoczęło się przesłuchanie Kołodziejczaka. Jak powiedział w rozmowie z PAP rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak, prezes AGROunii został wezwany na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.

„Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące podżegania do zniszczenia mienia w postaci nawierzchni jezdni oraz sygnalizatora przy ulicy Grójeckiej w Warszawie. Usłyszał także zarzut brania czynnego udziału z zbiegowisku” – powiedział kom. Marczak.

Po przesłuchaniu Kołodziejczak wyszedł przed komendę wraz ze swoim pełnomocnikiem. Podejrzany poinformował, że nie zgadza się ze stawianymi mu zarzutami i się do nich nie przyznał.

„Zażądaliśmy sporządzenia uzasadnienia zarzutów na piśmie, wtedy będziemy mogli się z tymi zarzutami zapoznać w stopniu szerszym” – powiedział pełnomocnik lidera AGROunii mec. Tomasz Gabryelczyk. Dodał, że na tym etapie postępowania podejrzany nie miał możliwości zapoznania się ze zgromadzonym przez policję materiałem dowodowym. Adwokat powiedział, że „zachodzi szereg wątpliwości co do prawidłowości postępowania organów ścigania”, dotyczących m.in. publikacji wizerunków osób, które 13 marca były uczestnikami protestu.

„Dla nas największą zniewagą i policzkiem jest to, że od tygodnia mówi się, że spłonął jakiś sygnalizator za 16 tysięcy złotych, kiedy ja mogę pokazać ludzi, którzy mają z powodu nieudolności prawa w Polsce straty liczone w setkach tysięcy złotych. Na to nikt nie zwraca uwagi. (…) My ponosimy straty w milionach złotych, o tym nikt nie mówi” – zauważył Kołodziejczak. „Nasza praca jest ważniejsza niż kawałek nawierzchni bitumicznej, który i tak był uszkodzony” – dodał.

Za podżeganie do zniszczenia mienia prezesowi AGROunii grozi do 5 lat więzienia. Udział w zbiegowisku opisany w art. 254 p. 1 kodeksu karnego zagrożony jest nawet trzyletnim pozbawieniem wolności.

Kołodziejczak zaapelował do rolników by „za dziewięć dni”, czyli 3 kwietnia, ponownie stawili się na placu Zawiszy w Warszawie, gdzie 13 marca odbył się poprzedni protest. Tego dnia rolnicy związani z AGROunią wysypali na jezdnię jabłka, obornik, słomę oraz podpalili opony. Wtedy zgromadzenie nie zostało zgłoszone w ratuszu.

„Dziś albo jutro będziemy kierować do ratusza dokumenty na legalną manifestację. Zapraszamy od godziny 7 rano” – poinformował prezes AGROunii. Dodał, że rolnicy są „dumą tego kraju”, dlatego będą „jasno protestować”, a nie jak „niektóre grupy zawodowe” w kraju „chować się jak szczury w domach”.

Na stronie Komendy Stołecznej Policji wciąż publikowane są wizerunki rolników, którzy brali udział w zgromadzeniu 13 marca. Jak podaje KSP, są to osoby, które „zakłóciły porządek publiczny, utrudniały ruch pojazdów i zanieczyściły drogę publiczną”. Kom. Marczak powiedział, że w stosunku do kilkudziesięciu osób zostały już skierowane wnioski do sądu o ukaranie w związku z popełnionymi wykroczeniami.

Źródło: rp.pl/ PAP

53 KOMENTARZE

 1. Szalom ! Witamy w polin! A na pieczatce sadu Polskiego sa gwiazdy dawida i wszystko jasne!!
  „MAJATEK I ZYCIE GOJA NALEZY DO ZYDA”

  Talmud o gojach:

  „Żyd tylko żyda uważa za bliźniego, każdego człowieka innej wiary nazywa obcym (mochrim), a nadto uważa go jako bydło, bo: nasienie obcego jest nasieniem bydła”.

  • Martin, ale ty jesteś chłopie głupi, że aż mi się ciebie żal zrobiło.

   P.S. Obrzezałeś się już? Skoro witasz w Polin, to chyba powinieneś, nie?

   • Przecież sam prezydent Duda nazywa Polskę Polin (popatrz sobie na filmik z wizyty Dudy w Nowym Jorku aż Polonia Amerykańska zwróciła mu uwagę), więc to nic nowego.

    • Andrzej Duda NIE JEST POLAKIEM. Jest pochodzenia semickiego. Prosze wnikliwie poszukać rodowodu tego człowieka.

  • 100/100 prawde napislaes –plemie zmijowe chce nas POLAKOW zniszczyc a POLSKE ZAWLASZCZYC !!

   link- Sp. X. BISKUP ZYGMUNT ŁOZIŃSKI polecam gazeta Polska z 1932 r. NIEDZIELNY DZWON!

  • @martin. Te „gwiazdy Dawida” to asteryski, separatory tekstu, gamoniu.

  • Nie nie. Zydostwo szykuje sie na kradziez polskiej ziemi wiec trzeba uwalic kogos kto walczy o rolnictwo a tempym polskim gojom wlewac do glow prymitywna propagande PO-PIS. ABY BYLO TAK JAK BYLO.
   SZALOM goje!

 2. Trzeba było zaje*ać 130 mld z OFE alb czajnik z Pałacu Prezydenckiego, a nie protestować. Do dołu z wapnem buntowników.

 3. Słusznie. Trzeba tępić wszelkiej maści związki zawodowe. Pan Kołodziejczak to były pisowiec, czyli komuch. Rolnicy powinni wziąć się do roboty, a nie być pasożytami żyjącymi przywilejami oraz kosztem innych zawodów. Jak się im nie podoba to niech zmienią sobie profesję, ja nie chcę utrzymywać tych leni śmierdzących, podobnie jak górników, czy emerytów.
  Tylko liberalna gospodarka, nie socjalizm!

  • Nie podzielam twoich poglądów ale cieszy mnie ich spójność.
   Szacunek dla mniejszości korwinowskiej w partii Korwina.
   :)

  • Oni właśnie chcą bardziej liberalnej gospodarki. Nie chcą dopłat, wręcz przeciwnie. Chcą, żeby im tylko nie przeszkadzać, aby reguły gry były sprawiedliwe. Chcą móc robić swoje i sprzedawać to gdzie chcą, nie wg stawek, które się narzuca, degradując ich pracę i energię. Właśnie teraz w ich odczuciu (i nie tylko ich) jest socjalizm, odgórne sterowanie gospodarką i oni się temu sprzeciwiają. Tyle.

   • Czego chcą rolnicy i AGROunia?
    Wprowadzenia przepisów nakładających na sklepy wielkopowierzchniowe obowiązku oferowania do sprzedaży produktów rolno-spożywczych z minimalnym udziałem 51% produktów pochodzenia i produkcji krajowej.
    Graficznego znakowania produktów rolno-spożywczych flagą kraju pochodzenia produktu.
    Nałożenia na Rosję embarga na sprzedaż do Polski węgla kamiennego – do czasu zniesienia przez Rosję ograniczeń w eksporcie polskich owoców i warzyw.
    Reformy Izb Rolniczych.
    Audytu rolniczych związków zawodowych i funduszy promocji żywności oraz reformy tych instytucji.
    Wprowadzenia ustawowego zakazu komercjalizacji ujęć wody oraz potraktowanie wody jako strategicznego surowca do produkcji żywności.
    Podjęcia natychmiastowej interwencji państwa w celu uratowania rynku trzody chlewnej.

    • Postulaty takie z doopy, szczególnie o ratowaniu hodowli świń. Embargo na węgiel to wyższe ceny prądu, jedyne co chyba ważne to ujęcia wody.

     • Trochę jestem w temacie więc dodam że już dziś są państwowe kontrole towarów rolniczych w celu weryfikacji czy rzeczywiście są polskie jak sprzedawca podaje.
      Nie ma jeszcze „parytetów” ale żeby były one jakkolwiek efektywne to 51% wydaje się śmieszne niskie.
      Kto w sezonie handluje zagraniczną drożyzną jak jest urodzaj?
      Zimą faktycznie może być wybór – drogie dobre polskie i nieco tańsze niesmaczne zagraniczne guwno.

     • To ma sens u przewidujących bowiem zmiany klimatyczne mogę się przełożyć na dobry interes z głównie importowanymi do tej pory winogronami. Niestety kosztem plantatorów zbożowych.

 4. ciekawe czy go do psychiatryka nie wsadza do końca życia … wiezienie to sanatorium dla kryminalistów, politycznych wsadza się do psychiatryka (schizofrenia bezobjawowa)

  • unijna miernoto ….
   Prezes AGROunii Michał Kołodziejczak to BOHATER NARODOWY AD 2019. Polacy murem za
   Prezesem AGROunii Michałem Kołodziejczakiem!!!!!!! wszystkich nas nie powsadzaja>>>> GEST KOZAKIEWICZA!!!!!!!

   • Zgadzam się w pełni. Wygląd może nie za tęgi ale warto go posłuchać – niejednego z tych wymądrzających się „inteligentów” argumentami rozłożyłby na łopatki.
    Prokuratura powinna scigać tych, którzy doprowadzili rolników do ostatecznosci a nie karać ludzi za to, ze domagają się zdrowej, uczciwej konkurencji w swoim własnym kraju. Hańba!

 5. prowydnyk serhij chce zniszczyć polskie rolnictwo by zrobić miejsce dla swych umiłowanych upaińców

  • słuchałem wypowiedzi Pana Kołodziejczaka. Na pewno jest zdroworozsądkowy i wie czego chce, choć nie ze wszystkim, co powiada, da się zgodzić. Największą jednak jego słabością, w mojej ocenie, jest jego młodzieńcza, silna i nieco naiwna wiara w siebie. Wiele niepotrzebnych, trudnych chwil jeszcze przed nim.

 6. To są działania celowe – wszelką narodowość niszczyć, opluwać, żeby Polaków całkowieie już pozbawić suwerenności.

 7. No bo w polskiej „demokracji” to bezkarnie mogą protestować jedynie koledzy z KODu i popierający ich na wiecach goście z innych partii z układu „Magdalenki”…

 8. *Próba puczu w 2016 – nikt nie siedzi
  *Zamieszki pod sejmem i atak na posłów PiS (od razu zastrzegam: tyle mam wspólnego z PiSem co Rabiej z przedszkolem) – nikt nie siedzi
  *Blokady miesięcznic przez Obywateli SB – nikt nie siedzi
  *Blokady marszów ONR – nim nie siedzi
  *Przewrócenie pomnika prałata Jankowskiego (nie przesadzam jego winy lub braku winy) – nikt nie siedzi chociaż nagrywała to kamera
  *Zamek w centrum Puszczy Noteckiej – nikt nie siedzi
  *Komisja AmberGold – nikt z urzędników nie siedzi (skierowano akt oskarżenia przeciwko niektórym prokuratorom ale jak znam życie żaden nie posiedzi – zmieni stanowisko)
  *Komisja VAT – to już teraz jest groteska (teatrzyk dla PiSowej szurii) – głaskanie Tuska, Grasia, Rostowskiego – nikt tu nie posiedzi nawet dnia nawet z urzędników „trzeciego rzędu”
  Rolnicy z AgroaUnii – nie mają żadnych „pleców” -po prostu walczą o swoje i z rządową propaganda sukcesu – tu nie będzie litości – do pierdla – „państwo zdało egzamin”

  Ja pierd***le – mieszkam niestety w Banana Republic of Poland

  • jest jeszcze gorzej:
   -katastrofa smoleńska – niewyjaśniona
   – ustawa 447 – zignorowana
   – szczepienia – lista rozszerzona
   – sowa i friendsi – nikt z podsłuchanych nie siedzi
   -ustawa o IPN – odszczekana
   – sędziowie komuniści – przywróceni
   -odszkodowania od Niemców – buahahahah
   Ja pierd***le – mieszkam niestety w Banana Republic of Israel

  • Dobrze, że to przypomniałeś.
   Może niektóre tłuki, tak lemingi jak i mohery w końcu zrozumieją, że POPiS to nie jakiś slogan, ale twarda polityczna rzeczywistość.
   Skopiuję sobie to i użyję w dyskusji. Chyba nie będziesz miał nic przeciwko?

  • rolnik żywi i broni, i pierwsze i drugie tamuje drogę do budowy Polin,
   stąd też wróg śmiertelny nr 1

 9. „zarzut brania czynnego udziału z zbiegowisku” – ta ferajna z prokuratori to już czysty faszyzm !!Protest nazywa zbiegowiskiem!! Szarańcza jakaś?
  Panie Michale My Polacy murem za panem !!

 10. Zapomniałem dodać:
  *Aktorzy i reżyser „Klątwy” w Teatrze Powszechnym w Waszawivie za jawne łamanie paragrafu o obrazie uczuć religijnych i przedmiotów kultu – nikt nie siedzi ..

  Rząd boi się własnego cienia więc musi pokazać jaki jest silny – potrzebny tylko bo jakiś „słaby frajer” do flekowania…

 11. słuchałem wypowiedzi Pana Kołodziejczaka. Na pewno jest zdroworozsądkowy i wie czego chce, choć nie ze wszystkim, co powiada, da się zgodzić. Największą jednak jego słabością, w mojej ocenie, jest jego młodzieńcza, silna i nieco naiwna wiara w siebie. Wiele niepotrzebnych, trudnych chwil jeszcze przed nim.

 12. Bo Warszawa jest dla Zydow, Pederastow, Lesbijek, ESbekow, WSIokow, ale nie dla polskich rolnikow.
  Tego sie musza nauczyc

 13. a teraz po kolejny wykład o wyzszości socjalizmu korwinowskiego nad innymi

  Czego chcą rolnicy i AGROunia?
  Wprowadzenia przepisów nakładających na sklepy wielkopowierzchniowe obowiązku oferowania do sprzedaży produktów rolno-spożywczych z minimalnym udziałem 51% produktów pochodzenia i produkcji krajowej.
  Graficznego znakowania produktów rolno-spożywczych flagą kraju pochodzenia produktu.
  Nałożenia na Rosję embarga na sprzedaż do Polski węgla kamiennego – do czasu zniesienia przez Rosję ograniczeń w eksporcie polskich owoców i warzyw.
  Reformy Izb Rolniczych.
  Audytu rolniczych związków zawodowych i funduszy promocji żywności oraz reformy tych instytucji.
  Wprowadzenia ustawowego zakazu komercjalizacji ujęć wody oraz potraktowanie wody jako strategicznego surowca do produkcji żywności.
  Podjęcia natychmiastowej interwencji państwa w celu uratowania rynku trzody chlewnej.

  kto tego nie popiera ten lewak

  • bezpieczeństwo „żywnościowe” powinno być tak samo traktowane jak bezpieczeństwo narodowe. Czyli powino sie w rosądny sposób chronić rolnictwo, przedewszystkim przed nieuczciwą konkurencja.
   ps. zawsze i wszędzie policja j… będzie !!!

   • No i doskonale.
    Mnie tylko denerwuje że prawicowi narodowi-socjaliści podają się za wolnościowców.

    Oszuści od Mikkego niech w końcu oficjalnie wyjdą z szafy bo ich poglądy w znakomitej części są w rażącej sprzeczności do punktu widzenia wodza.
    To nie jest normalne że jeden wyzywa drugiego od lewaka bo ten chce (jak Mikke) handlować ziemią lub chrzci go lewakiem bo jest temu przeciwny.
    Przykłady można przytoczyć masę.

 14. Spójne, logiczne. Pan Kołodziejczak wykazał, że skoro można palić sygnalizację ponieważ inni ponieśli straty, to można spalić ciągnik pana Kołodziejczaka. Może to zrobić osoba, która poniosła straty przez protest (nie dostała paczki, nie dotarła do firmy na czas itp.). Pan Kołodziejczak nie może rościć pretensji o spalony ciągnik.

 15. Polińska Warszawa jest dla zboczeńców z LGBT, talmudystów …
  a nie dla prawdziwych Polaków na nadzorców wybrano umoczonego miłośnika narkotyków Trzaskowskiego, Rabieja byłego chłopaka prezesa Kaczyńskiego …

 16. już od kilku dobrych lat mówi się, że Izrael jest zagrożony programem jądrowym Iranu musi się ewakuować,
  uroszczenia żydowskie (acta447) sprawiają, że ziemia jest w cenie a polski rolnik jest na przeszkodzie

  • padły polskie PKS-y, inwestor z Izraela wykupił przedsiębiorstwa PKS, i nagle słyszymy w piątce żoliborskiego prezesa, że będziemy z budżetu dotować bilety PKS, z tym, że już izraelskiego PKS-u Mobilis,

   dokładnie tak samo będzie z rolnictwem, na przeszkodzie jedynie polski chłop stoi w zagrodzie

  • Wolny rynek faktycznie wykańcza rolników. Podatki płacą niskie a cen skupów nikt nie reguluje. Brak też wyrażnego wsparcia w przypadku klesk żywiołowych.
   Nie zapomnij podziękować za to odpowiednią wpłatą na konto pana Michalkiewicza, z nieznanych przyczyn jeszcze nie honorowego obywatela Izraela.

   palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/12/stanislaw-michalkiewicz-zatrute-pioro-do-oglupiania-polakow/

Comments are closed.