Trump zrobił to co zapowiedział. USA uznały okupowane Wzgórza Golan za część Izraela

Benjamin Netanjahu i Donald Trump fot. prtscreen Twitter @WhiteHouse
Benjamin Netanjahu i Donald Trump fot. prtscreen Twitter @WhiteHouse

Prezydent Donald Trump, podpisał dziś deklarację w której Stany Zjednoczone uznają zwierzchność Izraela nad okupowanymi Wzgórzami Golan. Sprawa może mieć precedensowe znaczenie.

Donald Trump zapowiedział ten ruch w ubiegłym tygodniu. – Po 52 latach nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone w pełni uznały władzę Izraela nad Wzgórzami Golan – napisał wówczas na Twitterze.

Dziś w obecności składającego wizytę w USA premiera Izraela, Benjamina Netanjahu, podpisał deklarację, w której Stany Zjednoczone uznają okupowane Wzgórza Golan za integralną część izraelskiego państwa.

Izrael zajął znaczną część Wzgórz Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku, a następnie wcielił je administracyjnie do swego terytorium; decyzja ta nie została nigdy zaaprobowana przez wspólnotę międzynarodową, a prawo do tego obszaru rości sobie Syria.

W 2017 roku ONZ przyjęła rezolucję, w której Izrael został skrytykowany za okupację Wzgórz Golan.

Sprawa może mieć precedensowe znaczenie i doprowadzić do sytuacji, w której inne kraje mogą próbować aneksji spornych terytoriów licząc, iż z czasem zostanie ona uznana przez społeczność międzynarodową. Taką politykę może prowadzić np: Rosja w przypadku okupowanego Krymu.

41 KOMENTARZE

 1. Czyli teraz nalezy czekac na efekt domina. Wschodnia czesc Polski bedize uznanan jako nowy krja. POLIN. az zachodnia wezma sobie niemcy za dlugie z tzw. dotacji.

  • „Po odejściu Lota Pan rzekł do Abrama: «Spójrz przed siebie i rozejrzyj się z tego miejsca, na którym stoisz, na północ i na południe, na wschód i ku morzu; 15 cały ten kraj, który widzisz, daję tobie i twemu potomstwu na zawsze.” Na zawsze to na zawsze, nie spierałbym się ze Stwórcą.

   • My się Mike nie spieramy z Bogiem.
    My tylko widzimy, że żydzi sprzeniewierzyli się Panu Bogu i Ziemię Obiecaną utracili. Odrzucili Syna Bożego a wybrali szatana. Odrzucili Słowo Boże na rzecz słowa ludzkiego (Talmud).
    Sami z własnej nieprzymuszonej woli przysięgli: „Krew jego na nas i na nasze dzieci!”.
    Historia świadczy, jak co do słowa spełniło się na Izraelu to straszne zawołanie… Kara Boża przyszła w 70 r.n.e, gdy jeszcze wielu z tych, co tak wołali, żyło, a dzieci ich były tymi, co prowadzili rozpaczliwy bój z Rzymianami i całą srogość Bożej sprawiedliwości za przelaną krew Sprawiedliwego ponieść musieli.
    Żydzi wołali do Piłata: „Ukrzyżuj, ukrzyżuj!” – Tak samo wołali i rzymscy żołnierze do swego wodza: krzyżuj, krzyżuj! ilekroć jakaś grupa Żydów opornych wpadła im w ręce. Prawie codziennie około 500 Żydów przybijano wokoło miasta do krzyża tak, iż drzewa zabrakło na te krzyże.
    „Krew jego na nas i na nasze dzieci!” wołali Żydzi. Przy zdobyciu Jerozolimy były wszystkie ulice miasta zalane krwią jej mieszkańców, a nawet po stopniach świątyni płynęła krew strumieniami. Żydów którzy przeżyli Rzymianie wysiedlili z Palestyny.
    Mówienie dzisiaj o Żydach jako narodzie wybranym to tylko hołd złożony Synagodze Szatana.

    • „Słowo, które Pan skierował do Jeremiasza: 2 «To mówi Pan, Bóg Izraela: Napisz w księdze wszystkie słowa, jakie powiedziałem do ciebie. 3 Bo oto nadchodzą dni – wyrocznia Pana – w których odmienię los mojego narodu, Izraela i Judy – mówi Pan. Przyprowadzę ich znów do ziemi, jaką dałem ich przodkom, i wezmą ją w posiadanie». ” Ziemia żydowska była i będzie ziemią żydowską, bo Bóg zawarł z nimi wieczne przymierze i dał im ją na zawsze. Nie ma też znaczenia czy są na niej obecni czy nie- należy do nich. Słowo Palestyna wdrożyli Rzymianie tylko po to, aby wymazać pojęcie ziemi żydowskiej.

     • Nic nie rozumiesz.
      Lex priori derogat legi posteriori – prawo późniejsze uchyla moc prawa obowiązującego wcześniejszej.
      Nowy Testament uchylił moc Starego Testamentu, oprócz oczywiście tych rzeczy które zostały powtórzone w NT, np. Delakalog.
      Ale większości przepisów z ST nie stosujemy, np. o obrzezaniu.
      No, włąsnie ty pewno obrzezany i dlatego mówisz o przepisach ST. Ja to traktuje – tak jak nalezy – czyli jako historię.

     • Ixiński to ty nic nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Prawo religijne dał Bóg poprzez Mojżesza. Przed Mojżeszem nie ma żadnego prawa religijnego danego przez Boga. Ziemia izraelska natomiast była dana Abrahamowi i nie ma to nic wspólnego z prawem. Poza tym mieszasz prawo sekularne z religijnym.

 2. Niech żyje pan prezydent Trump – najbardziej prożydowski w dziejach USA prezydent! A wy polaczki nie fikajcie Żydom, bo inaczej nici z Fort Trump. Lepiej zacznijcie zbierać na kasę na odszkodowania za zamordowanych Żydów i mienie żydowskie zrabowane przez wasze polskie, katolickie rodziny żydowskim sąsiadom. Pan Pompeo i pani Mosbacher już wam to wyjaśnili. Więc powtarzać nie będziemy. Paniali?

  • Zmienimy rząd na prorosyjski i prochiński i mienimy równowagę sił na niekorzyść pejsatych i jankesów! Zapomnij o roszzeniach, Polin nie powstanie! Ps. zajmij się lepiej degermanizacją dokonywaną przez dzicz z Afryki

  • Nic nie zrozumieli.
   Dalej będą bredzić o wspaniałych republikach bo jakaś część z nich jest przeciwko aborcji biednych murzyniątek. No i za obniżką podatków najbogatszym czyli głównie żydom.

  • Nic nie zrozumieli.
   Dalej będą bredzić o wspaniałych republikanach bo jakaś część z nich jest przeciwko aborcji biednych murzyniątek. No i za obniżką podatków najbogatszym czyli głównie żydom.

  • Kolejny idiota, którego ktoś w samo sedno określił „Polactwo”. Jakbyś miał jeszcze dowody na swoje oszczerstwa inne niż grossowe i grabowskie mistyfikacje. Jak rzekła żydowska filozof Hanna Arendt Żydzi Żydom sprawili ten los a ich „elity” okazały się najgorszą mętownią, która poszła na pełną współpracę z Niemcami. To już wiesz, że jesteś tylko zaplutym śmieciem.

  • Udarienije płocha (uwaga, zapis fonetyczny), depolonizatorze. Jak większość Polaków nie masz pojęcia o wymowie w języku rosyjskim. Akcentuje się pierwszą sylabę słowa „poniali”, zatem „o” w tej sylabie jako nieakcentowane wymawia się „okając”, a nie „akając”. A poza tym, rzeczywiście wygląda na to żeś jest tylko zaplutym śmieciem jak to zauważył mój przedmówca.

   • Wy polaczki jesteście tylko subgatunkiem rosyjskim i to na dodatek tym gorszym – leniwym, nieudacznym, pokracznym, ale za to niezwykle zarozumiałym. Nic dziwnego, że dobrze znasz rosyjski. Masz go w swoich kulturowych genach.

 3. Powinien Kalifornię im sprezentować i może nawet Teksas!! Przecież to do Indian należy , nie do niego .

  • Spoko, nie takie prezenty zrobi tym globalnym watażkom amerykański podatnik dopóki się nie przebudzą i sprzeciwią temu choremu układowi. Tacy Żydzi jak Norman Finkelstein to wiedzą i bronią praw Palestyny do samostanowienia wprost nazywając fanatycznych syjonistów zbrodniarzami.

 4. Przez cały czas dążą do tego USA, Niemcy, Izrael…A chodzi o nie byle co, bo o to co jest w ziemi. Polska leży na skarbach, jakimi są ropa, gaz, tytan, miedź, ołów, złoto, srebro – jeszcze długo by wymieniać. Gdybyśmy mieli polskie rządy, które dbałyby o nasze interesy, to Polska byłaby najbogatszym państwem świata.
  Kto nie wierzy, to niech popatrzy na to:
  Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich)
  Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);
  Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (bilion $).
  W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.
  Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.
  Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen
  Zasobność – 726 000 000 ton rudy (726 milionów ton);
  Wartość samego tylko molibdenu – 14 520 000 000 $ (14,52 mld $).
  Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce
  Zasobność – 14 000 000 ton rudy (14 mln ton);
  Wartość tylko niklu około 4 000 000 000 $ (4,00 mld $).
  Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem
  Zasobność – 40 000 000 000 ton (40 mld ton);
  Wartość – 4 800 000 000 000 $ (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).
  Złoża węgla brunatnego pod Legnicą
  Zasobność – 15 000 000 000 ton (15 mld ton);
  Wartość – 87 000 000 000 $ (87,00 mld $).
  Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska
  Zasobność – 350 ton kruszcu;
  Wartość – 14 000 000 000 (14,00 mld $).
  Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego
  Zasobność:
  Miedź – 8 000 000 ton metalu (8 mln ton)
  Złoto – 100 ton kruszcu
  Wartość razem około 62 500 000 000 $ (62,50 mld $).
  Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie
  Zasobność – 1,7 bln m3
  Wartość – 510 000 000 000 $ (510 mld $)

  RAZEM (podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami) 5 847 020 000 000 $ (5 847,02 mld $ = 5,847 biliona / w USA 5,847 tryliona $)

  Jednak to wcale nie wszystko!!!
  Ropa, która płynie do Polski rurociągiem „Przyjaźń” jest wydobywana z głębokości około 7km w Tatarstanie, około 1000 km na wschód od Moskwy. Surowiec ten nie jest najwyższej jakości ponieważ jest silnie zasiarczony. Przedstawione powyżej dane pochodzą głównie z raportu z 15 letniego programu poszukiwań geologicznych, jaki zainicjował Edward Gierek w 1971 roku. Prace nad raportem ukończono w 1985 roku. Jednak w raporcie wykazano tylko złoża do głębokości 4km. Sowieci zakazali władzom PRL wiercić głębiej niż 4km! Dlaczego? Czyżby pod naszymi stopami znajdowały się szczególnie ważne złoża?
  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $).
  W powyższym wyliczeniu nie uwzględniono złóż uranu, srebra, cynku, ołowiu, bursztynu, siarki i soli oraz innych.
  Jedno musimy wszak dopowiedzieć!
  Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.
  Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!
  Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wspomnianego 15 letniego programu badań geologicznych. Sowieci tak się przestraszyli tych informacji, że polski geniusz geologiczny, prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony i w USA), miał zakaz jakichkolwiek publikacji na ten temat!
  Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 razy! Dzięki temu możemy być naturalną potęgą energetyczną formatu światowego fundując niezależność energetyczną wszystkim ościennym krajom!
  Tymczasem polityka zdrajców stanu to zamykanie kopalń (gdzie jest udokumentowanych 16 miliardów ton wysokiej jakości węgla) by zrobić miejsce dla dotowanego węgla z Rosji oraz wyprzedaż polskich zakładów energetycznych państwowym firmom francuskim, które natychmiast podnoszą dla odbiorców ceny, jak również zachwycanie się drogą i nisko efektywną energetyka wiatrową, którą wciskają nam Niemcy. Niemcy sprzedają nam stare wiatraki jednocześnie u siebie forsownie rozwijają energetykę opartą o spalanie węgla brunatnego i geotermię. W Polsce wiele mówiło się o łupkach (ang. Shale Gas) zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (ang. Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów. Ukrywając wiedzę o naszych bogactwach władza warszawska podpisała z Rosją maksymalnie niekorzystne umowy na dostawy gazu i ropy. Obecnie płacimy Rosji najwyższe na świcie ceny za ropę i gaz (zdrajca Cimoszewicz, zdrajca Pawlak).
  Przyczyny szczegółowe polityczne zatajania przed Polakami bogactw Polski
  Zatajanie przed Polakami bogactw naturalnych Polski miało prócz przyczyn ogólnych (wygnanie polskiej młodzieży z kraju i eksterminacji Polaków wskutek głodowych rent i emerytur oraz żałośnie niskich zarobków; w historii politycznej świata jest to znana praktyka eksterminacji ekonomicznej, która umożliwia skuteczne zlikwidowanie całych narodów; ogólnie cała polityka tzw. III RP to eksterminacja ekonomiczna plus drastyczny atak na dobre imię Polski i Polaków, czyli eksterminacja prawdy historycznej i godności osobistej/narodowej) również i równoległe bardzo konkretne przyczyny polityczne:
  1. Antracyty na Lubelszczyźnie odkryto już przed II wojna światową. Po roku 1946 podjęto kontynuację badań geologicznych. Sowieci zakazali kontynuować badania nad antracytami na Lubelszczyźnie pod koniec lata 40-tych, gdy z kolejnych odwiertów potwierdzało się zanieczyszczenie antracytów złotem (dane z dwóch odwiertów potwierdzały też bardzo silną radioaktywność, co wskazywało na dodatkowe bardzo bogate złoże Uranu /lub Plutonu?/). Zanieczyszczenie złotem węgla była tak wysokie, że Stalin przestraszył się, że gdy Amerykanie się o tym dowiedzą – zrewidują Jałtę i Poczdam i zabiorą Sowietom Polskę. Sowieci nakazali zniszczyć dokumentację wykonanych odwiertów! Polscy technicy i inżynierowie zdołali jednak część najważniejszej dokumentacji zachować. Dokumentacja ta jest przechowywana do dziś.
  2. Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich wymusiłyby „Alliance cordiale” Polska – Chiny.Po prostu dwa jedyne kraje na świecie, które mają takie zasoby – Chiny i Polska – musiałyby koordynować swoje ruchy, a Chiny zrobiłyby co w ich mocy by te zasoby nie wpadły pod kontrolę ich konkurentów (Rosja, USA, Niemcy).
  3. Ruszenie polimetali na Suwalszczyźnie (podobnie jak i innych bogactw) spowoduje też „zalanie” budżetu szybkimi dochodami. Dzięki temu, że skała, w której znajdują się złoża polimetaliczne jest wolna od niebezpiecznych gazów, a złoża są płytko pod powierzchnią eksploatacja byłaby tania i bezpieczna. W ogóle te bogactwa wiążą się z ogromnym przyrostem dochodów budżetu, co bezpośrednio przekłada się na szybkie wzmocnienie państwa polskiego, w tym Wojska Polskiego. Spodziewane dochody będą tak duże, że Polska po prostu nie będzie miała na co wydawać pieniędzy.Niemcom i Rosji nie w smak taka opcja!
  4. Bogata dzięki swoim złożom Polska jako potęga umożliwiłaby szybki postęp gospodarczy całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz wykreowanie silnego bloku politycznego skupionego wokół Polski. To na dobre przekreśliłoby i plany ekspansji Rosji na Europę, a Niemiec na wschód jednocześnie stabilizując pokój na kontynencie.
  5. Jakiekolwiek „ruszenie” przez Polskę swoich złóż ropy i gazu oznaczałoby konieczność podzielenia się przez Rosję paliwowym tortem w Europie z Polakami. W dalszej kolejności do podziału zysków musieliby dopuścić nas inni eksporterzy, zwłaszcza z nad Zatoki Perskiej.

  Oczywiście – nic nigdy nie będzie, dopóki w Polsce będzie „rząd warszawski”, a nie suwerenny rząd polski!
  Bez mówienia o tych tematach kampanii wyborczej się nie wygra! Wiedza o bogactwach Polski ruszy do urn nawet najbardziej zaciekłą absencję wyborczą! I nawet pijacy na moment wytrzeźwieją! Niech tylko zjawi się jeden kandydat, który powie prawdę. Niech do Polaków dotrze jak od ponad 25 lat są oszukiwani i eksterminowani! Powodem są nasze bogactwa, na które jest wielu chętnych.
  zanieczyszczenie antracytów złotem (dane z dwóch odwiertów potwierdzały też bardzo silną radioaktywność, co wskazywało na dodatkowe bardzo bogate złoże Uranu /lub Plutonu?/). Zanieczyszczenie złotem węgla była tak wysokie, że Stalin przestraszył się, że gdy Amerykanie się o tym dowiedzą – zrewidują Jałtę i Poczdam i zabiorą Sowietom Polskę. Sowieci nakazali zniszczyć dokumentację wykonanych odwiertów! Polscy technicy i inżynierowie zdołali jednak część najważniejszej dokumentacji zachować. Dokumentacja ta jest przechowywana do dziś.
  2. Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich wymusiłyby „Alliance cordiale” Polska – Chiny.Po prostu dwa jedyne kraje na świecie, które mają takie zasoby – Chiny i Polska – musiałyby koordynować swoje ruchy, a Chiny zrobiłyby co w ich mocy by te zasoby nie wpadły pod kontrolę ich konkurentów (Rosja, USA, Niemcy).
  3. Ruszenie polimetali na Suwalszczyźnie (podobnie jak i innych bogactw) spowoduje też „zalanie” budżetu szybkimi dochodami. Dzięki temu, że skała, w której znajdują się złoża polimetaliczne jest wolna od niebezpiecznych gazów, a złoża są płytko pod powierzchnią eksploatacja byłaby tania i bezpieczna. W ogóle te bogactwa wiążą się z ogromnym przyrostem dochodów budżetu, co bezpośrednio przekłada się na szybkie wzmocnienie państwa polskiego, w tym Wojska Polskiego. Spodziewane dochody będą tak duże, że Polska po prostu nie będzie miała na co wydawać pieniędzy.Niemcom i Rosji nie w smak taka opcja!
  4. Bogata dzięki swoim złożom Polska jako potęga umożliwiłaby szybki postęp gospodarczy całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz wykreowanie silnego bloku politycznego skupionego wokół Polski. To na dobre przekreśliłoby i plany ekspansji Rosji na Europę, a Niemiec na wschód jednocześnie stabilizując pokój na kontynencie.
  5. Jakiekolwiek „ruszenie” przez Polskę swoich złóż ropy i gazu oznaczałoby konieczność podzielenia się przez Rosję paliwowym tortem w Europie z Polakami. W dalszej kolejności do podziału zysków musieliby dopuścić nas inni eksporterzy, zwłaszcza z nad Zatoki Perskiej.

  Oczywiście – nic nigdy nie będzie, dopóki w Polsce będzie „rząd warszawski”, a nie suwerenny rząd polski!
  Bez mówienia o tych tematach kampanii wyborczej się nie wygra! Wiedza o bogactwach Polski ruszy do urn nawet najbardziej zaciekłą absencję wyborczą! I nawet pijacy na moment wytrzeźwieją! Niech tylko zjawi się jeden kandydat, który powie prawdę. Niech do Polaków dotrze jak od ponad 25 lat są oszukiwani i eksterminowani! Powodem są nasze bogactwa, na które jest wielu chętnych.
  Suwalskie złoża
  Zestawienie polskich skarbów zaczyna się, o suwalskich złóż. Mgr inż. Andrzej Łodziński wylicza:
  „Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich) – Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);
  Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 dolarów USA (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 USD (bilion dolarów!).
  Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu, złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.
  Ruszenie polimetali na Suwalszczyźnie (podobnie jak i innych bogactw) spowoduje też “zalanie” budżetu szybkimi dochodami. Dzięki temu, że skała, w której znajdują się złoża polimetaliczne jest wolna od niebezpiecznych gazów, a złoża są płytko pod powierzchnią eksploatacja byłaby tania i bezpieczna. W ogóle te bogactwa wiążą się z ogromnym przyrostem dochodów budżetu, co bezpośrednio przekłada się na szybkie wzmocnienie państwa polskiego, w tym Wojska Polskiego. Spodziewane dochody będą tak duże, że Polska po prostu nie będzie miała na co wydawać pieniędzy.
  Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich wymusiłyby „Alliance cordiale” Polska – Chiny. Po prostu dwa jedyne kraje na świecie, które mają takie zasoby – Chiny i Polska – musiałyby koordynować swoje ruchy, a Chiny zrobiłyby co w ich mocy by te zasoby nie wpadły pod kontrolę ich konkurentów (Rosja, USA, Niemcy)” – podaje portal za polskim inżynierem.
  Przypomnijmy, że np. amerykański Boeing, kupuje tytan do swych samolotów produkcji od… Rosjan. Tymczasem ogromne jego złoża zalegają właśnie pod piękną ziemią suwalską.
  Tytan, to stalowoszary, lekki, niezwykle twardy i wytrzymały mechanicznie metal, wykorzystywany jest najczęściej jako dodatek do stali. Stopy tytanowe stosowane są w pojazdach kosmicznych, samolotach, statkach. Produkowane są z nich także narzędzia i implanty chirurgiczne (zastępujące ubytki kostne), elementy żaroodporne, narzędzia skrawające, aparatura laboratoryjna. Tytan jest też składnikiem materiałów ceramicznych, farb i lakierów (biel tytanowa). Jest jego w bród na Suwalszczyźnie właśnie.
  Suwalskie skarby
  Na anomalię magnetyczną w rejonie Suwałk pierwsi zwrócili uwagę Niemcy, kiedy przelatujące nad tym terenem samoloty bojowe odczuwały zaburzenia magnetyczne. W 1957 roku prof. Jerzy Znosko i Jan Skorupa z Państwowego Instytutu Geologicznego odkryli tu soczewkowe złoże rud polimetalicznych w skałach anortozytowych (zasadowa skała głębinowa, której odpowiednikiem wylewnym jest m.in. bazalt) Dalsze badania w latach sześćdziesiątych minionego wieku pozwoliły na ustalenie zasobów rud w granicach ok. 1,5 mld ton z możliwością ich dalszego powiększenia. Tylko ilość wanadu i tytanu ocenia się na ok. 50 mln ton każdego z nich. Suwalskie polimetaliczne złoże zawierać zresztą mogą wszystkie pierwiastki tablicy Mendelejewa
  Z kolei w Tajnie, w pobliżu Augustowa, zalega kilkanaście rzadkich metali niezbędnych m.in. do produkcji nowoczesnych silników elektrycznych, supermagnesów, luminoforów, półprzewodników specjalnych, nadprzewodników odnawialnych i czystych źródeł energii. Głównym surowcem są związki niobu, zastępujące obecnie w nowoczesnej technologii wanad. Te złoża mogą stanowić co najmniej 80 proc. zasobów Unii Europejskiej!
  Złoża „Pozabilansowe”
  Ziemia Augustowska, to cud NATURA 2000, więc nawet borowiny wydobywać tam nie wolno, a co tu mówić o metalach rzadkich.
  Ponadto, skarbów z ziemi suwalskiej nikt nie wydobywa, bo w,, Bilansie zasobów kopalin i wód podziemnych w Polsce” z 2002 roku, wydanym przez Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie, w dziale,, Rudy żelaza, tytanu i wanadu” zapisano:,, dla złóż rud magnetytowo-ilemitowych występujących w suwalskim masywie zasobowym zostały opracowane i przyjęte w 1996 roku kryteria bilansowości zatwierdzone przez ministra OŚZNiL. Zasoby złóż Krzemianka i Udryń zostały zatwierdzone jako pozabilansowe. W tym stanie, w Polsce, praktycznie brak jest rud żelaza… głównym dostawcą rud i koncentratów tytanowych jest Norwegia oraz Kanada, Wielka Brytania i Niemcy…”.
  Od tamtego czasu wiele zmieniło się w technologii, czego dowiedli m.in. Finowie, ale nadal nikt nie ma odwagi nawet na poważną dyskusję fachowców na ten temat.
  Dolnośląski tytan
  Jak informowały w lutym 2011r. Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS), z raportu z badań mineralogicznych złoża „Pilawa Górna”, wynika, że w tym rejonie są duże złoża tytanu i innych metali rzadkich. DSS zamierzał wystąpić o udzielenie koncesji na rozpoznanie złoża i jego późniejszą eksploatację.
  „Badania te prowadzone były celem potwierdzenia występowania w złożu związków rzadkich metali. Otrzymana przez emitenta analiza potwierdza, że zawartość minerałów tytanu w złożu „Piława Górna” daje wysokie prawdopodobieństwo możliwości komercyjnego ich wykorzystania oraz stwierdza obecność rud innych metali rzadkich, występujących w żyłach pegmatytowych znajdujących się w złożu” – głosił komunikat spółki. – Przemysłowa eksploatacja rudy tytanu byłaby ważnym elementem rozwoju. Potencjalny sukces w tym obszarze mógłby pozwolić na wprowadzenie na rynek nowych produktów opartych na tytanie, takich jak: koncentraty (półprodukty do dalszej przeróbki chemicznej) oraz produktów bazujących na materiale mineralnym będącym pozostałością w procesie pozyskiwania tytanu (np. mączka mineralna stanowiąca wsad do produkcji takich materiałów budowlanych jak sztuczny kamień, wełna mineralna, szkło, czy też nawozy mineralne) „ – czytamy w komunikacie.
  Tak się jakoś dziwnie złożyło, że DSS popadło akurat w tym czasie w tarapaty finansowe, a w 2012 roku sąd ogłosił nawet uch upadłość. Co prawda spółka nadal funkcjonuje, ale tytanu nie eksploatuje.
  Złoża złota, węgla, niklu, gazu
  Andrzej Łodziński wylicza zaś kolejne skarby:
  Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen
  Zasobność – 726 000 000 ton rudy (726 milionów ton);
  Wartość samego tylko molibdenu – 14 520 000 000 $ (14,52 mld $).
  Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce
  Zasobność – 14 000 000 ton rudy (14 mln ton);
  Wartość tylko niklu około 4 000 000 000 $ (4,00 mld $).
  Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem
  Zasobność – 40 000 000 000 ton (40 mld ton);
  Wartość – 4 800 000 000 000 $ (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).
  Złoża węgla brunatnego pod Legnicą
  Zasobność – 15 000 000 000 ton (15 mld ton);
  Wartość – 87 000 000 000 $ (87,00 mld $).
  Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska
  Zasobność – 350 ton kruszcu;
  Wartość – 14 000 000 000 (14,00 mld $).
  Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego
  Zasobność:
  Miedź – 8 000 000 ton metalu (8 mln ton)
  Złoto – 100 ton kruszcu
  Wartość razem około 62 500 000 000 $ (62,50 mld $).
  Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie
  Zasobność – 1,7 bln m3
  Wartość – 510 000 000 000 $ (510 mld $)
  RAZEM (podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami) 5 847 020 000 000 $ ((5 847,02 mld $ = 5,847 biliona dolarów USA!)
  Mamy też ropę.
  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300,1635 biliona USD.
  Pod całą Polską znajduje się „gąbka” nasączona największą ilością ropy i gazu – to z ich części Norwegia, Arabia Saudyjska, Iran, Irak, Kuwejt czerpią swoje bogactwa!!! – o tych złożach pisał w 2009 roku w książce „Pola Laska: Alef Stern przypomina portal pressmix.eu.
  W Polsce wiele mówi się o łupkach (ang. Shale Gas) zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (ang. Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów – podają w/w portale.
  Dlaczego nikt nie schyla się po polskie skarby?
  Teorii jest wiele. Nawet sensacyjnych. Ponoć za poprzedniego ustroju, przeciwni temu byli Rosjanie. No, ale już nie ma Związku Radzieckiego, tak samo jak i polski miłości do braci Rosjan, a mimo to nie kopiemy, nie wydobywamy. Kolejne polskie rządy za słuszne uważają uwagi ekologów o szkodliwości wydobycia.
  Trudne do wytłumaczenia jest jednak braku zainteresowania polskich władz wydawałby się nieszkodliwymi z punktu widzenia środowiska taki zasobami, jak gorące wody termalne.
  Szacunkowa wartość możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego! Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 razy.
  Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach 15 letniego programu badań geologicznych realizowanego za czasów Edwarda Gierka.
  Portal pressmix.eu przypomina też postać prof. Ryszarda H. Kozłowskiego, który jest autorem słów: „Unikalny fenomen geotermalny wskutek zbiegu i nałożenia się czterech płyt tektonicznych pokrywa 80% powierzchni Polski. Tylko północno wschodnia część Polski nie posiada tego potencjału hydrotermalnego i petrotermalnego. W przeliczeniu na tony paliwa umownego wartość energetyczna tego fenomenu co najmniej 70 razy przekracza wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego. Polska może produkować praktycznie nieograniczone ilości taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej.”

 5. „dane z dwóch odwiertów potwierdzały też bardzo silną radioaktywność, co wskazywało na dodatkowe bardzo bogate złoże Uranu /lub Plutonu?/”

  Na geologii się nie znam, więc jakoś tę propagandę sukcesu czytałem, aż do momentu, gdy znalazłęm powyższy fragment. Na tym już się znam i oświadczam, że nie ma czegoś takiego jak „złoża plutonu”.

  Inna sprawa to byłby uran, możliwe jest dziś wyodrębnianie go z wody z odwiertów. www-pub.iaea.org/MTCD/Publications/PDF/te_1239_prn.pdf

  • @Tajemniczy don Pedro. Czujnie:-) To antynatowska wrzutka, tym razem oddzielona od elementu: „amerykanie są tu po to by okupować nasze złoża”.

 6. Komisja Millera w stanach zjednoczonych badała domniemane związki Trumpa z Rosją, ale chyba powinni zbadać jego związki z Izraelem, bo to co on wyprawia to przechodzi najśmielsze oczekiwania szefów Mossadu, Amanu czy Szin bet. Trump jest na smyczy gudłajskiej, i zrobi wszystko aby im dogodzić.

  • Zięciu go podpuścił, a jego głupi synalek już zwyzywał demokratów od antysemitów bo… nie odcięli się wyraźnie i publicznie od antysemityzmu! Idiota.

 7. Żydzi mają najlepszych prawników na świecie i USA za nimi stoi. Polski rząd powinien się z nimi dogadać proponując zapłatę za mienie bezspadkowe w zamian za pomoc prawną/lobby w celu wyciśnięcia odszkodowań od Niemców za wojnę. Oczywiście płatne po albo w trakcie otrzymywania kasiory od Niemców.

  • Kwestia została uregulowana i to byłaby zdrada stanu. Nie tylko polscy Żydzi pozostawili mienie bezspadkowe i nie będzie obowiązywało żadne plemiene prawo własności. To jakby Nigeria zgłosiła się po mienie bezspadkowe Afroamerykanina pochodzenia nigeryjskiego. Nonsens.

   • Jak mawiał zdaje się Al Capone dobry prawnik z walizką wyniesie więcej z banku niż gangster z bronią. Jeżeli chcemy wycisnąć z Niemców kasę to tylko poprzez żydowskich prawników. Dlatego należy się z żydostwem dogadać i odpalić im część za dobrą robotę.

    • Tak z pół Polski pewnie by nie wystarczyło. Tylko głupcy wchodzą w interesy z plemieniem żmijowym, z USraelskimi prawnikami tylko bardzo, bardzo głupi goje.
     Tak w ogóle to spadaj stąd. Żydowska propagandę uprawiaj sobie na żydowskich portalach.

  • Nie będzie żadnego „w zamian”, polaczku. Po prostu oddaj to, co ukradli twoi dziadkowie.

  • Gadasz tak, jakby Zydzi mieli honor i sumienie, i mozna bylo sie z nimi dogadac na uczciwych zasadach.

  • Przypominam, że IIRP zawarła z syjonistami układ: wy się wyniesiecie, a my wam pomożemy zakładać Izrael. Można tylko dyskutować, czy swoim wściekłym antypolonizmem Żydzi pierwsi nie złamali tego ukłądu.

   • To sobie dyskutuj, polaczku. Ale kasa za zabitych przez was Żydów ma być. I to szybko!

    • Jak to niby Polacy zabijali Zydow – tak, ze ich nie ratowali, bo sie bali Niemcow? Naciagana teza.

     A co z kasa za Polakow zabitych przez Zydow? Przeciez cala bolszewicka wirchuszka to byli Zydzi – a tylko w czasie tzw. Operacji Polskiej wymordowali oni ponad 100 tysiecy Polakow. O okupacji przez Zydo-Komune i setkach tysiecy wymordowanych po IIWS Polakow tez pamietaj.

 8. a co miał powiedzieć ten ramolowaty trampek jak całe dente usa też jest okupowane przez srulków przynajmniej od 1913

  • No widzisz, jakie te „stulki” silne i potężne. A twój mały, głupawy narodek taki słaby i taki bez znaczenia.

   • Srulu, nie wiesz że w piśmie napisane jest, że Arabowie zepchna zydów do morza?
    Trenuj pływanie, tak Bałtyk jak i tym bardziej Morze Śródziemne to nie jakieś tam bajoro. Zaczynaj od dzisiaj. Albo jakąś arkę sobie zbuduj z kartonów.

 9. Ciekawe jak Trump wytlumaczy teraz Amerykanom, ze Wzgorza Golan mozna sobie podbic, zawlaszczyc i zalegalizowac, a takiego Krymu, czy Donbasu nie mozna i dlatego USA musi sie pchac w konflikt z Rosja.

  Trump okryl sie hanba.

Comments are closed.