Wiosna w odwrocie. Jutro będzie jeszcze gorzej [PROGNOZA POGODY/ZDJĘCIA]

prognoza pogody weekend ochłodzenie
Zdjęcie ilustracyjne (śnieg, zima). / fot. pixabay.com

Wiosna chwilowo w odwrocie. Chłodne powietrze z północy napływa do Polski. Dzisiaj sypnęło śniegiem w wielu regionach. Niestety jutro będzie jeszcze gorzej.

W niektórych regionach Polski, szczególnie na południu kraju, poranek przywitał nas białą kreacją. Spadł śnieg, śnieg z deszczem, krupa śnieżna a nawet mały grad.

Internauci dzielili się zdjęciami zabielonego krajobrazu na portalach społecznościowych.

Co nas czeka jutro? Niestety kontynuacja ochłodzenia i opadów śniegu.

Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszczał się będzie znad Zatoki Botnickiej nad Białoruś. Z północy na południe kraju, przesuwać się będzie zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym. Początkowo kraj obejmować będzie chłodne powietrze polarne morskie, stopniowo z północy, za frontem, zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami małe. Miejscami przelotne opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i gdzieniegdzie śnieg, stopniowo od północnego zachodu zanikające. W górach opady śniegu.

Temperatura minimalna od -2 st. na krańcach północno-wschodnich, Pomorzu i w obszarach podgórskich, do 0 st., 1 st. na przeważającym obszarze i 3 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na południu rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, od północy stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami możliwa krupa śnieżna, po południu na wschodzie śnieg. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu również w górach i na pogórzach.

Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, po południu stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 85 km/h.

Od środy powoli zacznie się ocieplać i wstępne prognozy mówią o kilkunastu stopniach powyżej zera w najbliższy weekend.

Źróło: PAP/IMGW/meteoprognoza.pl