
Horror w „Na Wspólnej”. Popularna aktorka Bożena Dykiel mimo swojego wieku (71 lat) dalej intensywnie pracuje na planie filmowym. Przez jej pracoholizm prawie doszło do tragedii. Podczas kręcenia „Na Wspólnej” w pewnym momencie Dykiel straciła przytomność. Diagnoza lekarzy była druzgocząca.
Oto jak całą sprawę opowiedziała sama Bożena Dykiel na łamach „Twojego Stylu”:
„Przez lata bagatelizowałam zdrowie. Wiedziałam, że mam wadę serca, ale dalej żyłam jak wariatka. Pamiętam, kręciliśmy „Na Wspólnej” wątek jak to Ziębowie przechodzili małżeński kryzys. Sceny były emocjonalne i trudne. Pracowałam cztery dni w tygodniu po 12 godzin.”
„Wstawałam o 5.30, kończyłam o 19.30. Mój mózg był niedotleniony, bo wadliwa zastawka raz mi się otwierała, raz nie. I któregoś dnia upadłam „– wspomina przerażona aktorka.
Co gorsza, jak czytamy dalej w wywiadzie, aktorka nie potraktowała tego jako sygnał, że coś niedobrego dzieje się z jej organizmem. Twierdziła, że to pokłosie zwykłego przeziębienia.
Lekarka po zbadaniu Bożeny Dykiel od razu nakazała sprawdzić serce.
„Jeśli pani chce żyć, musimy wstawić nową zastawkę”. Operował mnie w końcu kardiochirurg, dr Andrzej Bochenek z Katowic, jeden z trzech „bogów”. Wszył mi nową zastawkę. Operacja była poważna, przez kilka godzin żyłam na sztucznym sercu” – opowiada aktorka.
Teraz na szczęście Pani Bożena zrozumiała, że zdrowie jest najważniejsze i nie szaleje na planie filmowym.
„Robię to, na co mam ochotę, w swoim tempie i na swoich warunkach” – mówi w „Twoim Stylu”.
Źródło: Twój Styl
![Bąkiewicz skuty przez niemiecką policję. „Pobili nas strasznie” [VIDEO] Bąkiewicz skuty w Berlinie.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/robert-bakiewicz-niemcy-pis-nczas-100x70.jpg)





![Jaśkowiak obrzucony ciastem podczas sesji rady miasta. „Wotum nieufności Poznaniaków dla prezydenta” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/Jaskowiak-100x70.jpg)

