Sośnierz ujawnia: Którzy europosłowie z Polski głosowali za cenzurą Internetu? „Wiecie co z nimi zrobić” [LISTA]

Stop Cenzurze Internetu! / foto: Twitter/Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy
Stop Cenzurze Internetu! / foto: Twitter/Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Parlament Europejski w Strasburgu poparł we wtorek unijną dyrektywę o prawach autorskich: 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. Przeciwko był m.in. europoseł partii KORWiN Dobromir Sośnierz, który ujawnia listę polityków głosujących „za”.

Parlament Europejski w Strasburgu poparł we wtorek tzw. unijną dyrektywę o prawach autorskich. Przed ostatecznym głosowaniem odrzucono wniosek o głosowanie poprawek przed całością projektu nowych przepisów.

Najwięcej kontrowersji budzą artykuły 11. i 13. dyrektywy. Przeciwnicy tych regulacji mają wątpliwości, czy przepisy nie będą ograniczały wolności słowa w internecie. Przeciwko tej dyrektywie był m.in. europoseł Dobromir Sośnierz, który bronił wolności w sieci.

W ogóle nie uznaję majątkowych praw autorskich, ponieważ albo uznaje się prawo własności, albo własności intelektualnej. Dlatego też jestem przeciw tej dyrektywie – powiedział Sośnierz w Polskim Radiu.

Niektóre krytyczne głosy są nadmiernie panikarskie, jednak ostrożności w temacie wolności nigdy za wiele. Niebezpieczny jest artykuł 13, zaszyte jest w nim niebezpieczeństwo prewencyjnej cenzury – dodał europoseł.

Na Facebooku Dobromir Sośnierz opublikował listę europosłów, którzy poparli cenzurę w sieci:

Polscy posłowie głosujący za ACTA2:

Platforma Obywatelska:
Danuta HÜBNER
Agnieszka KOZŁOWSKA-RAJEWICZ
Barbara KUDRYCKA
Julia PITERA
Marek PLURA
Bogdan ZDROJEWSKI
Tadeusz ZWIEFKA

Niezrzeszeni:
Michał UJAZDOWSKI

Wstrzymali się:
Bogusław LIBERADZKI (SLD)