To będzie sensacja polityczna! Jakubiak zapowiada przejście co najmniej 10 posłów do Konfederacji. „Będziemy przedstawiać kolejne nazwiska. Są chętni”

Koło poselskie Konfederacja/fot. Twitter Korwin Braun Liroy Narodowcy
Koło poselskie Konfederacja/fot. Twitter

Klub poselski Konfederacja jeszcze w obecnej kadencji Sejmu? Jak się okazuje to bardzo realny plan, o czym przekonuje Marek Jakubiak. Zdaniem posła, zebranie 15 posłów to tylko kwestia czasu. Obecnie Konfederacja posiada koło poselskie złożone z 5 posłów.

Jak stwierdził Jakubiak, obecnie „są chętni, którzy chcą przejść do koła Konfederacji” i w najbliższych miesiącach pojawiać się będą kolejne osoby, które wzmocnią Konfederację w Sejmie.

– W ciągu miesiąca będziemy ujawniać kolejne nazwiska – stwierdził Jakubiak, dodając, że wśród tychże osób mogą również pojawić się osoby z Prawa i Sprawiedliwości, które zdecydowanie sprzeciwiają się socjalizmowi proponowanemu przez Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, aby w Sejmie mógł powstać klub poselski należy posiadać łącznie 15 posłów członków. Obecnie koalicja posiada w swoich szeregach 5 posłów, co pozwoliło na utworzenie koła poselskiego. Są to: Marek Jakubiak, Jacek Wilk, Jakub Kulesza, Piotr Liroy Marzec i Robert Winnicki.

W rozmowie z RP.pl Jakubiak odniósł się także do tzw. „piątki Kaczyńskiego” czyli kolejnych, bardzo rozbudowanych programów socjalnych, które obiecywane są przez rząd PiS.

Apeluję do pana premiera: jest moment wycofania się z tej piątki na rzecz podniesienia kwoty wolnej od podatku wszystkim – zaapelował poseł, dodając, że taka decyzja powstrzymałaby falę kolejnych protestów niezadowolonych grup zawodowych.

Źródło: RP.pl / NCzas.com

Comments are closed.