Grzegorz Schetyna i Robert Biedroń/Fot. PAP/Jakub Kamiński/Twitter Bezczelny Lewak (kolaż)
Grzegorz Schetyna i Robert Biedroń/Fot. PAP/Jakub Kamiński/Twitter Bezczelny Lewak (kolaż)

Lider PO Grzegorz Schetyna stanowczo zaprzeczył odpowiadając na pytanie, czy jego partia poprze wprowadzenie homomałżeństw. To bardzo rozsierdziło Roberta Biedronia! Lider Wiosny zbeształ na Twitterze przywódcę Platformy.

Czy, jeżeli wygracie wybory, pańska koalicja wprowadzi adopcję dzieci przez pary homoseksualne? – zapytał Grzegorza Schetynę dziennikarz Polsatu.

Na pewno nie, jestem pewny –– stanowczo odparł lider PO. Tak zdecydowany nie był już w przypadku związków partnerskich. – To zobaczymy, jaki będzie skład koalicji, jaki będzie skład parlamentu, jakie będzie oczekiwanie wyborców w tej sprawie – mówił o tej kwestii.

Michalkiewicz. The Movie

Jeżeli będziemy mieli gotową większość w parlamencie do tej kwestii, to jestem gotowy przeprowadzić ten projekt – zapewnił jednak.

Te słowa bardzo zdenerwowały Roberta Biedronia. „Halo, @SchetynadlaPO? Mamy 21. wiek. Żyjemy w środku Europy. Równe prawa dla wszystkich obywateli to naprawdę nie jest żaden „rewolucyjny” postulat. A jego wprowadzenie w niczym nie przeszkadza w załatwianiu innych ważnych kwestii – reformie służby zdrowia, walce ze smogiem itp.” – napisał na Twitterze forsujący sodomię polityk.

Źródła: polsatnwews.pl/Twitter