To prawdziwy cios dla Magdy Gessler. Restauracja gwiazdy TVN straciła prestiżowe wyróżnienie

Magda Gessler. / Foto: YouTube: tvnpl
Magda Gessler. / Foto: YouTube: tvnpl

Od niemal dekady Magda Gessler kojarzona jest jako „kreatorka smaku i stylu”. Restauratorka przeprowadza „kuchenne rewolucje”, jest także jurorką w Masterchefie. Celebrytka prowadziła też programy o podróżach kulinarnych i „seksownej kuchni”. Teraz przeżywa prawdziwą tragedię, bowiem jedna z jej restauracji została właśnie usunięta z przewodnika Michelin.

Najnowsza edycja kulinarnego Czerwonego Przewodnika Michelin „Main Cities of Europe 2019” przyniosła kilka zmian, z których z pewnością nie jest zadowolona Magda Gessler. Na Warszawskej liście znalazły się trzy nowe restauracje, jednocześnie usunięto część z widniejących tam do tej pory lokali.

W prestiżowym przewodniku umieszczane są nie tylko restauracje wyróżnione gwiazdką Michelin, lecz także te, które zasługują na uwagę pod względem pozakulinarnym.

W tym roku po raz kolejny gwiazdkę Michelin przyznano restauracji Wojciecha Modesta Amaro – Atelier Amaro oraz Senses z Warszawy. O tym, czy dany lokal ją otrzyma decydują anonimowi inspektorzy, którzy wizytują restauracje incognito.

W sumie w „Main Cities of Europe 2019” uwzględniono 27 warszawskich lokali. Wśród nich nie znalazła się jednak Ale Gloria Magdy Gessler, której wcześniej przyznano sztućce – wyróżnienie za wystrój, udogodnienia i obsługę w lokalu.

Oprócz Gwiazdek i sztućców przyznawany jest również tytuł Bib Gourmand za korzystny stosunek jakości do ceny. Zarówno Gwiazdki jak i Bib Gourmand są przyznawane co roku, można je stracić, co niejednokrotnie się zdarza restauracjom na całym świecie.

W sumie w tegorocznym przewodniku Michelin znalazło się 1900 restauracji z 22 krajów Europy.

Źródło: wprost.pl