Gwiazdowski wyśmiewa PiS. „PiS partią wolności. O czym świadczą…”

Prof. Robert Gwiazdowski. / foto: PAP/Maciej Kulczyński
Prof. Robert Gwiazdowski. / foto: PAP/Maciej Kulczyński
REKLAMA

Robert Gwiazdowski odniósł się na Twitterze do słów Jarosława Kaczyńskiego, który podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości oznajmił, że PiS będzie bronił wolności. To nie pierwsze takie śmieszkowanie, wcześniej Morawiecki stwierdził, że PiS jest najbardziej wolnościową ekipą po 1989 roku.

Chcę obiecać wszystkim internautom, że będziemy walczyć o wolność słowa w internecie, że to jest dla nas niezbywalny imperatyw wolności gospodarczej; drodzy internauci jesteśmy z wami – mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Gdańsku na konwencji regionalnej PiS.

REKLAMA

Prezes PiS mówił, że ostatnio poza Polską, w Parlamencie Europejskim zapadła decyzja, która „w wolność godzi, a przynajmniej może godzić” (ACTA 2 – red.). – Polska w dzisiejszym świecie, gdzie wolność się cofa – trzeba tak to sobie jasno powiedzieć – w Europie pozostanie wyspą wolności. Dzięki komu? Dzięki Polakom i dzięki PiS – dodawał Kaczyński.

Można powiedzieć, że to długa droga. Trzeba pamiętać, że wolność nigdy nie jest na zawsze, że są na świecie przeciwnicy i wrogowie wolności, że ci przeciwnicy i wrogowie bardzo często o wolności mówią, a nawet często o niej krzyczą – podkreślił naczelnik państwa i chyba nawet nie zauważył jak samokrytycznie to zabrzmiało.

PiS partią wolności! O czym świadczą m. in.: wolność handlu w niedzielę, wolność sprzedaży nieruchomości rolnych i leśnych, wolność otwierania aptek, wolność przenoszenia biznesu za granicę, wolność zgromadzeń, wolność grania w Internecie – wyśmiał rządzącą partię na Twitterze Robert Gwiazdowski, lider partii Polska Fair Play.

REKLAMA