Już niedługo w Warszawie Rabieja i Trzaskowskiego. Władze miasta w USA usuwają restaurację za wspieranie chrześcijańskich wartości

Restauracja Chick-fil-A. Źródło: chick-fil-a.com
Restauracja Chick-fil-A. Źródło: chick-fil-a.com

Prokurator generalny Teksasu zapowiedział wszczęcie śledztwa przeciwko władzom San Antonio o łamanie amerykańskiej Konstytucji. Zdominowana przez lewaków Rada Miasta usunęła z miejscowego lotniska restaurację Chick-fil-A za wspieranie chrześcijańskich i konserwatywnych wartości. Podobnie dyskryminacyjne zasady chce w Warszawie wprowadzić prezydent Trzaskowski i nie dopuszczać do udziału w przetargach miejskich firm, które nie dość entuzjastycznie podchodzą do LGBTUMW.

Prokurator Ken Paxton zarzuca władzom miejskim złamanie pierwszej poprawki do amerykańskiej konstytucji. Przewiduje ona pełną wolność słowa, głoszenia poglądów i wyznawania religii. Tymczasem władze San Antonio usunęły z należącego do miasta lotniska restaurację Chick-fil-A za poglądy głoszone przez właścicieli i jawne manifestowanie wiary chrześcijańskiej. Ta ogromna sieć restauracji znana jest m.in z wielkiego zaangażowania w dobroczynność chrześcijańskich organizacji.

Rada San Antonio głosami 6 do 4 postanowiła usunąć ją z lotniska właśnie z tych powodów. Radny Roberto Trevino pochwalił to i publicznie przyznał z jakich motywów to zrobiono.

Tą decyzją Rada Miasta potwierdziła kolejny raz jak wielką pracę wykonało nasze miasto, by zostać liderem w sprawach równości i niewykluczania nikogo – powiedział Trevino rozmowie z telewizją NBC News 4. – San Antonio jest miastem pełnym troski i nie ma u nas miejsca w miejscach publicznych na biznesy z anty-LGBTQ.

Prokurator Paxton twierdzi, że decyzja miasta jest dokładnie zaprzeczeniem wartości, które głosi.

Decyzja San Antonio, by wykluczyć Chick-fil-A ze względu na wyznania religijne jej właścicieli jest dokładnie zaprzeczeniem tolerancji – napisał na Twitterze. – Jest dyskryminacyjna i nie tylko wbrew wartościom Teksasu, ale też niezgodna z konstytucją i teksańskim prawem.

Przeciwko decyzji władz miasta zaprotestowali też gubernator stanu Greg Abbott, teksański senator Ted Cruz i kongresmen Chip Roy. Prokurator zwrócił się także do Elaine Chao sekrtetarz ds. transportu o zbadanie czy władze miasta nie złamały przepisów federalnych. Miasto otrzymuje bowiem dotacje na utrzymanie lotniska z budżetu federalnego.

Chick-fil-A jest jednaą z najbardziej znanych i największych sieci restauracji w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia blisko 140 tysięcy osób. W kilku stanach jest najpopularniejszą siecią fast foodów. Jej właściciele wspierają hojnie organizacje chrześcijańskie i łożą wielkie sumy na prowadzone przez nie akcje w tym charytatywne. Zawsze podkreślali, że kierują się „biblijnymi zasadami” wyznawanymi przez jej założyciela.

Władze miasta podjęły dyskryminacyjną decyzję po tym jak lewacka organizacja Think Progress doniosła iż w raporcie sieć wykazała, że przeznaczyła 1,8 miliona dolarów na organizacje chrześcijańskie.

Chick-fil-A znajduje się na liście 100 najlepszych pracodawców w Stanach Zjednoczonych sporządzonej przez magazyn „Forbes” i Narodowe Stowarzyszenie Szkół Średnich.

Prezydent Trzaskowski po podpisaniu deklaracji LGBT+ zapowiedział stosowanie praktyk dyskryminacyjnych na kształt tych, które chce wprowadzić amerykańskie miasto San Antonio. Firmy, które z niedostatecznym entuzjazmem będą popierały proponowane seksindoktrynowanie dzieci już od przedszkola i nie dość gorliwie przyjmowały narzucaną ideologię LGBTZBOQ mają być wykluczane z przetargów organizowanych przez miasto.

22 KOMENTARZE

 1. Idolami prawiczków są chińscy komuniści którzy burzą kościoły katolickie

  deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35216,dramatyczna-sytuacja-w-chinach-z-dnia-na-dzien-wyburzaja-koscioly-katolickie.html

  • Twoimi idolami „ala” są ci z Sodomy i Gomory, tylko dlaczego ciągle udajesz, że nie pamiętasz jak ta ich „przygoda” z odczłowieczeniem skończyła się? Hmm!?…

  • Srala, zdaję sobie sprawę, że dobry Bóg zabrał ci rozum. Nie wiem, jaki miał w tym cel, ale będę się modlił, żebyś zmadrzał(a).

  • Przepraszam wszystkich komentujących ale nie wzięłam dziś psychotropów, do tego męczy mnie okropna sratschka, nie mam kontroli nad tym co robię. Pozdrawiam ciepło wszystkich, całusy.

 2. nikt nie powinien robić z własnej wiary lub zboczenia religii państwowych

  ludzie lubią być frajerami wiec dawają sobie założyć chomąto przez jednych lub drugich okupantów

  • Mając alternatywę w postaci korporacyjnego kultu otoczającego korporacyjnego logo i związane z tym koroporacyjne sekciarstwo, państwowa religia jest oazą wolności.

 3. No właśnie. Ludzie najgłośniej krzyczący o tolerancji sami jej za grosz nie mają. Akceptują tylko to co jest zgodne z ich światopoglądem a wszystko inne agresywnie zwalczają. Podwójna moralność a właściwie jej brak..

 4. ROTFLA Jak zwykle fakenewsy i lgarstwa u was patologiczne fundamentalisci religiijni. Restauracja wyleciała z lotniska bo tak zadecydowala rada miejska. Demokracja to nie zrozumialy dla was ustroj tawarisze. A wyleciała dlatego, ze sponsoruja organizacje ktore z założenia dyskryminuja LGBTQ. Wyborcy się poskarzyli swoim radnym a ci zrobili porządek z oszolomami.

  • Jeśli dla ciebie oszołomem jest uczciwy, ciężko pracujący, czytający Biblie człowiek a normalnym i szlachetnym zbok z piórkiem w d…i skórzanych stringach to gratuluje.

  • Te, bat. Ciesz się, że u nas nie ma demokracji, bo większość chętnie przepędziłaby pederastów nie tylko ze szkół. A o czymś takim jak praworządność słyszałeś? I o tym, że konstytucji nie można łamać nawet większością głosów. A ta w USA zezwala na wolność słowa i nie zmusza do schlebiania homoseksualistom czy innym agresywnym mniejszościom.

  • Gdyby w w Polin była demokracja to pedauy już dawno siedziały by w wiezieniach zgodnie z wolą Narodu Polskiego

 5. Oni chociaż stworzyli restauracje i dali ludziom prace, a zboczeńcy co stworzyli ? Większość siedzi na zasiłkach i leczy HIV.

 6. Lewacka tolerancja dziala tylko w jedna strone.

  Juz niedlugo Chrzescijanie stana przed wyoborem – albo z bronia w reku zaczna bronic swoich idealow, albo sila zostana przechrzczeni na wiare LGBT.

 7. Ot lewacka tolerancja i demokracja. Zatrzymać to lewackie szaleństwo bo zniszczą świat zupełnie. I tak większość lewaków ma tylko wiatr między uszami i owszem.

Comments are closed.