Lewacka ofensywa na antypodach. W Nowej Zelandii usunięto wszelkie nawiązania do Jezusa z modlitwy parlamentarnej

chrześcijanie w Pakistanie zdj. ilustracyjne/ pixabay
zdj. ilustracyjne/ pixabay
Po ataku na meczet w Christchurch, Speaker z Nowej Zelandii podjął decyzję o usunięciu odniesienia do Jezusa z modlitwy parlamentarnej, wywołując oburzenie wśród chrześcijańskiej społeczności w kraju.
Marszałek Trevor Mallard, podjął decyzję o usunięciu odniesień do Jezusa, aby uczynić modlitwę „bardziej otwartą” dla wszystkich parlamentarzystów. Jak donosi The Guardian
pozostawiono odniesienie do „wszechmocnego Boga”, ale nie jest ono jednoznacznym odniesieniem do chrześcijańskiego Boga.
Decyzja wywołała oburzenie chrześcijan w całym kraju. Protestujący w Wellington, argumentują, że Nowa Zelandia jest narodem chrześcijańskim. Carmel Morgan, powiedział, że Mallard powinien skonsultować się z Nowozelandczykami lub ogłosić referendum przed podjęciem decyzji.
To kraina demokracji, to kraina wolności, wiesz, chcemy być krajem pierwszego świata… A on nam ten wybór odebrał – mówi.
Politycy tacy jak Jacinda Ardern i Winston Peters powiedzieli, że rozsądnie byłoby, gdyby wcześniej skonsultowano się z opinią publiczną przed wprowadzeniem zmian.
Cóż, decyzja o tym, co należy zmienić, powinna zostać podjęta przez parlamentarzystów, a nie speakera – Takie jest nasze stanowisko – powiedział w rozmowie z RNZ wicepremier Winston Peters.
źródło:voiceofeurope.com

Comments are closed.