EXIT POLL: Komik wygrał pierwszą turę wyborów na Ukrainie. W drugiej turze zmierzy się z Poroszenko

Komik Wołodymyr Zełenski zwyciężył w niedzielę w I turze wyborów prezydenckich na Ukrainie; w drugiej turze zmierzy się z urzędującym szefem państwa Petrem Poroszenką – wskazują wyniki exit poll przeprowadzonego przez główne ukraińskie ośrodki socjologiczne.

Zełenski otrzymał 30,4 procent głosów, a Poroszenko – 17,8 procent. Na trzecim miejscu jest była premier Julia Tymoszenko – 14,2 procent.

W sondażu przeprowadzonym przez stacje telewizyjnej 112.Ukraina i Newsone głosowanie na Zełenskiego zadeklarowało 30,7 procent wyborców, na Poroszenkę – 18,6 procent, zaś na Tymoszenko 13,9 procent.

(PAP)

15 KOMENTARZE

 1. Czyli nic nowego… W pierwszej trójce chazaria? No to dopiero do nas się przyssają?…

 2. Komiczny debili,w komicznym ,nikomu nie potrzebnym „państwie” UPAdlińskim.

 3. inteligentny, wykształcony i dobrze wychowany aktor Zeleński to najlepszy z możliwych wyborów na Ukrainie. Do tego nie wspiera nacjonalistów jak Poroszenko i Tymoszenko.

  • Zełeński (czyt. Kołomojski) nie wspiera nacjonalistów? Hahahahaha. A kto płacił za każdą przechwyconą z rąk separatystów sztukę broni? Odpowiedź: Kołomojski. Kto powstrzymał separatystów przed włączeniem Odessy i Sewastopola do tzw. Małorosji? Odpowiedź: Kołomojski.

  • Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski, ukr. Володимир Олександрович Зеленський (ur. 25 stycznia 1978 w Krzywym Rogu[1]) – ukraiński satyryk, aktor filmowy, scenarzysta, producent i polityk, kandydat w wyborach prezydenckich.
   Urodził się w rodzinie ukraińskich Żydów[2][3]. Jako dziecko przez kilka lat mieszkał w Mongolii, gdzie pracował wówczas jego ojciec, profesor cybernetyki.

   Petro Poroszenko jest synem Żyda Aleksieja Walcmana i Eugenii Siergiejewny Poroszenko, którzy pobrali się w 1956 r., Walcman przyjął wówczas nazwisko swojej żony.

   Julia Wołodymyriwna Tymoszenko[1] z domu Hryhian, ukr. Юлія Володимирівна Тимошенко. Urodziła się jako córka syna Żyda i Ormianki, Wołodymyra Abramowycza Hryhiana (ojciec przyjął nazwisko matki), i Rosjanki Ludmiły Nikołajiwnej Telehinej. Ojciec odszedł od rodziny, kiedy Julia Hryhian miała 3 lata[2][3], a matka zarabiała na życie, pracując w centrali firmy taksówkarskiej[2].

Comments are closed.