Amerykańskie bombowce strategiczne ćwiczą bombardowania nad Polską

Amerykański bombowiec strategiczny B-52H fot. Twitter @usairforce
Amerykański bombowiec strategiczny B-52H fot. Twitter @usairforce

Amerykańskie bombowce strategiczne B-52H ćwiczyły wczoraj bombardowania nad polskim poligonem. To kolejny etap treningu amerykańskiego lotnictwa w Europie.

Amerykańskie bombowce ćwiczyły nad 21 Centralnym Poligonem Lotniczym znajdującym się niedaleko Wałcza w województwie Zachodniopomorskim. Najprawdopodobniej zrzucały bomby ćwiczebne.

21 Centralny Poligon Lotniczy w Nadarzycach jest największym poligonem lotniczym i jedynym czynnym obecnie bombowiskiem w Europie. Z poligonu korzystają także Siły Powietrzne państw NATO między innymi Włochy, Anglia, Belgia, Niemcy, Kanada i USA.

Amerykańskie bombowce operują z bazy RAF w Fairford w Wielkiej Brytanii. Sześć bombowców B-52H należących do 2 Skrzydła Lotnictwa Bombowego USAF stacjonującego w Barksdale Air Force Base w Luizjanie w USA, przybyło do niej w piątek 14 marca.

Operujące z bazy w Fairford amerykańskie bombowce przeprowadziły szereg misji treningowych w rejonie Morza Bałtyckiego, Morza Barentsa, a także w Grecji, Rumunii, Holandii i Szkocji.

17 KOMENTARZE

 1. Najlepiej jak wojnę z Rosja przeprowadzą tam pod Nowym Jorkiem czy Waszyngtonem a wszelkie pachołki co im służą zabiorą wraz z ich rodzinami będą mieli okazje pokazać jacy są wierni.

 2. Rosja oprócz projekcji militarnej nie ma niczego ciekawego do zaoferowania światu.

  • Ich towarem exportowym są śmierdzące onuce admin takie nosi ba nawet w nich spi

   • Ty pewnie chodzisz i śpisz z dildem w tyłku jak każdy lewak :)

    • Masz oksymoronalną ksywę, albo tautologiczną – vide : słownik wyrazów obcych.

 3. To one jeszcze latają? Konstrukcja z 1952 roku, niebywałe… A mówią że to nasze lotnictwa lata na starych maszynach :D ;)

 4. Wojska „amerykanskie” w Polsce beda zaciecie walczyly do ostatniego Polaka!!? he he he he he he

  • Miło, że tak wprost kopiujesz słowa rosyjskiej ambasady z Twittera, nie silisz się na żadne udawanie, parafrazy..

 5. Ćwiczą bombardowania, Nie „nad Polską”, a „na Polskę”. A to w razie, gdyby tubylcy się stawiali w przejmowaniu państwowości przez naszych… za przeproszeniem… „sojuszników z Izraela z ustawą 447 w kieszeni.

 6. Mieszkam nie daleko poligonu w Nadarzycach Drgania ziemi po detonacjach są odczuwalne na kilkanaście kilometrów a dźwięk na kilkadziesiąt Walą intensywnie od 3-4 lat Przygotowania do wojny idą całą parą

Comments are closed.