Skandal! Funkcjonariusze francuskiego rządu będą cenzorami w Polsce. Facebook ogłasza oficjalnie blokowanie i kontrolę treści na swoim portalu

Facebook - cenzura.
Facebook - cenzura.

Polski Facebook ogłosił wprowadzenie cenzury. Rolę cenzorów pełnić będzie należąca do francuskiego państwa i kontrolowana przez rząd agencja AFP.

Facebook już od tego miesiąca wprowadza na swych stronach cenzurę. Oczywiście wszystko pod pretekstem walki z „fake newsami”. „Przez ostatnie dwa lata walka z dezinformacją miała priorytetowe znaczenie dla Facebooka, a jednym ze sposobów na jej ograniczenie jest współpraca z niezależnymi weryfikatorami informacji na całym świecie” – napisał Facebook w swym komunikacie.

Rolę cenzora, zwanego weryfikatorem pełnić będzie uzależniona całkowicie od francuskiego rządu agencja AFP. Jego zadaniem ma być „ocienianie rzetelności i prawdziwości treści na Facebooku”.

Kiedy cenzor uzna, że jakaś treść jest nieprawdziwa to Facebook będzie ograniczał jej dystrybucję. „Gdy weryfikator informacji oceni treść jako fałszywą, pokazujemy ją niżej w aktualnościach, znacznie zmniejszając jej dystrybucję. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się oszustw i zmniejsza liczbę osób, które je widzą” – napisał Facebook.

Tak jak w PRL zostaną wprowadzone zapisy cenzorskie na określone nazwiska, media, czy dowolnego użytkownika konta. Wygląda to tak, że jak cenzorom nie spodoba się co pisze dana osoba, to nie tylko zablokują daną informację, ale tez każdą, którą dany użytkownik napisze.

„Zasięg stron i domen, które notorycznie udostępniają fałszywe wiadomości także zostanie zmniejszony” – pisze Facebook o wprowadzeniu zapisów cenzorskich.

Francuzi bardzo się ucieszyli, że będą w Polsce zaprowadzać cenzurę i pilnować własnych interesów. W swoim kraju mają już spore doświadczenia. We Francji można iść na 3 lata do więzienia za podawanie treści, które mogłyby kogoś zniechęcić do zamordowania swego nienarodzonego dziecka.

„Cieszymy się, że możemy uruchomić nasz program weryfikacji informacji w Polsce z AFP. Zwalczanie dezinformacji to zadanie, które traktujemy bardzo poważnie, dlatego stale pracujemy nad sposobami, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się fałszywych informacji na naszej platformie – napisali agenci AFP, którzy będą cenzurować w Polsce Facebooka.

AFP w 100% należy do państwa francuskiego i jest zależna od francuskiego rządu. 3 członków agencji powołują bezpośrednio premier, minister spraw zagranicznych i minister finansów. Dwóch zaś także państwowe radio i telewizja kontrolowane przez rząd. 8 jest przedstawicielami francuskiej prasy, zaś dwóch wyłanianych jest spośród zatrudnionych w agencji.

Jak będzie wyglądać praca cenzorów, zwanych dla niepoznaki weryfikatorami? Otóż jeśli ktoś napisze, że Macron to kanalia, która nasyła uzbrojonych po zęby policjantów, by brutalnie pacyfikowali ich protesty obywateli i jednocześnie nie robi nic z imigrantami pozwalając im blokować autostrady, napadać na ciężarówki, okupować place i ulice miast – to taka informacja zostanie uznana za fake news i nie będzie dystrybuowana.

Podobnie jak ktoś napisze, że nazizm to ideologia lewicowa, czy, że emigranci dopuszczają się ogromnej liczby przestworze. Wszystko to etc będzie uznane za fake news i blokowane. Ci którzy często będą podawać takie informacje zostaną przez francuskich cenzorów całkowicie zablokowani.

37 KOMENTARZE

 1. O TYM CO TRZEBA ZROBIĆ Z “lewusami” WSZELKIEJ “maści i nazwy” NAWET “euro(pseudo)prawicowej” :
  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s
  KTOŚ JUŻ KIEDYŚ WALCZYŁ PRZECIWKO “lewusom” W OBRONIE SWOJEGO NARODU DAJĄC NAM PRZYKŁAD, ŻE MOŻNA ZWYCIĘŻYĆ :
  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo
  NIEdamy SIĘ “omamić-zaczarować-uśpić” i BĘDZIEMY WALCZYĆ :
  CONTRA MUNDUM – Pieśń Konfederatów Barskich
  youtube.com/watch?v=-0e3vOouvqs

  • to koniec fejsbuka tłitera i innych badziewi.
   Powstaną nowe portale bez cenzury i to szybciej niż myślicie.

   • Idiotów nie sieją. A bo bez pozwolenia grupy trzymającej władzę cokolwiek jest możliwe. W twoich urojeniach.

  • Przypominam uprzejmie, że ekshibicjonizm na fakbuku, gwizdawce, dyndawce itd. NIE JEST OBOWIĄZKOWY!

 2. Francja w Rankingu Wolności Gospodarczej zajmuje dalekie 71 miejsce (Polska 46, Niemcy 24) głównie przez rozbudowaną do granic głupoty biurokracje i sektor państwowy, debilnie wysokie podatki i zadłużenie PKB sięgające 96,6% czego efektem jest 10% bezrobocie.
  Socjaliści każdy kraj doprowadzą do dziadostwa.

  heritage.org/index/country/france

  • Socjalizm jest tylko przykrywką do robienia kasy na frajerach przez kartele i grupy interesów dla których socjalistyczne rządy odwalają brudną robotę. Ot, taki „przyjazy faszyzm”, 21 wieku :-))))

   • Z tego powodu socjaliści wolą korporacje przypominające kołchozy łatwe do kontroli, niż wolnorynkowe rozdrobnienie setek tysięcy firm od których trudniej wyłudzać łapówki.

  • Nie da się! Ja teoretycznie usunąłem. Po dwóch latach podpiąłem starego kompa, gdzie miałem stare hasła. Patrzę, że mogę komentowac na pejzbuku , po zalogowaniu (powtarzam dwa lata karencji) wszystko było. Jedyne to zmienić dane, usunąć ręcznie wszystkie wpisy.

 3. No i chvj ! Jest na to sposób : Reverse psychology.
  —–
  Odwrotna psychologia (revrse psychology) jest techniką polegającą na głoszeniu przekonań lub zachowań, które są przeciwne od pożądanego oczekiwanego efektu. Takie podejście zachęci osobę lub grupę poddaną perswazji do robienia tego, co jest rzeczywiście pożądane.
  —–
  Przegięcie pały w propagandowej retoryce wywoła odwrotny skutek jednocześnie wytrącając cenzorom nożyczki z rąk.

 4. No to ja pierwszy o Francach.
  Kupa gówna. Miliśmy z nimi pakt przed II wojną światową – jak nas Niemcy napadli nie kiwnęli palcem. 2x weszli do nich Niemcy przez Belgię i zawsze byli zaskoczeni. Bronili się tydzień dłużej niż Polska mimo iż mieli wsparcie Angoli. I ostatecznie pół Francji pod okupacją a rzeszta po Vichy kolaboruje z Niemcami i wysyła Żydów do pieców w Europie Centralnej. Pogarda że wszech miar.

 5. A co z Polską konstytucją? Facebook chce pieniędzy – wystarczy zagrozić FB ze rzad przestanie uznawać faktury wystawiane przez FB za legalne z punktu widzenia polskiego prawa skarbowego i po kłopocie.
  Odciąć FB od pieniędzy.

  • Ja też nie mam. Bo jestem przezorny – 51 lat w branży informatycznej.

 6. „…do zamordowania swego nienarodzonego dziecka…” Ale poezja. Macie na mysli stara poczciwa skrobanke?

 7. Wystarczy ze wszyscy skasuja konta na Fecebook-u i ta sama firma natychmiast zmieni swoje poglady.
  Jakie to proste. Komu potrzebny jest Facebook?
  Pracodawca zeby sledzic pracownikow, zwlaszcza jak przyjmuja do pracy
  Sluzba granicznym
  policji
  wszelkiej masci sluzba specjalnym
  bandytom, zlodzieja, porywacza itp.
  Informacje ktore kiedys musieli dostarczc szpiedzy i agenci teraz to sami ludzie je dostarczaja i pozwalaja na ich przegladanie.

 8. Ja cenzuruję pejsbuka: nie mam u nich konta a ich domena jest na 3 miejscu w moich prywatnych filtrach uBlock przeglądarki zaraz po Gemius i googleads! :-)))))))))))))))

 9. No i zaczęło się. Zniknął mój komentarz w którym napisałem że ten związek komunistyczny trzeba rozwiązać. Był też apel do Polaków o mobilizacji do wyborów majowych, by tych lewaków pogonić, teraz pewno mi załomocą do drzwi o 6ej rano

 10. Już kilka lat temu zlikwidowałem konto tak dobrze jak mogłem, nie korzystam i nie planuję.

 11. No i dobrze. Może się lemingom oczy otworzą, jak się Fejsbuk zamknie.

 12. Pora olać pejsbuk i zrobić polski odpowiednik bez cenzury. A tak w ogóle co na to nasz rząd? Przecież to co planuje pejsbuk jest sprzeczne z polską konstytucją, a to konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym w Polsce a nie wymysły FB.

  • Masz namyśli ten „nasz” rząd, który zafundował nam muzeum Polin za odebrane nam w postaci podatków pieniądze? :D

 13. Miejmy nadzieje, ze po tegorocznych wyborach ruszy ustawa, ktora przepedzi z Polski zydowsko-niemeckie media i ograniczy cenzorskie zapedy. Przeciez nikt nie kaze Facebookowi byc obecnym w Polsce – nie Zydzi zabieraja stad swoj klamliwy, cenzorski, lewacki i kradziony serwis.

 14. Olejcie FB. Ja nie mam i nigdy nie miałem konta i żyję. Po co zakładacie konta na FB i innych portalach społecznościowych??

 15. Niech cenzurują-swojego,,guru” i wojsko,które walczy ze swoimi braćmi-Francuzami.

Comments are closed.