Franciszek to antypapież! Szokujące słowa głowy Kościoła. „Przestrzegam przed nawracaniem muzułmanów”

Papież Franciszek. Fot PAP/IPA
Papież Franciszek. Fot PAP/IPA

Papież Franciszek znów zaszokował wiernych. Tym razem, podczas wizyty w Maroku, wezwał do… nienawracania muzułmanów. Tym samym odstąpił od trwającej 2 tys. lat tradycji Kościoła, który z założenia jest instytucja misyjną, której głównym celem jest właśnie nawracanie niewiernych, by umożliwić im zbawienie.

– Przestrzegam przed nawracaniem muzułmanów. Prozelityzm zawsze prowadzi w ślepy zaułek – oświadczył papież Franciszek.

Franciszek słynie z kontrowersyjnych stwierdzeń. Pozwolił sobie na przykład na stwierdzenie, że w komunizmie tkwią ziarna prawdy.

Oskarżył Jana Pawła II o krycie pedofilów, w dodatku oskarżenie przedstawił w formie anegdoty.

Próbuje też wprowadzić wiele dziwnych reform. Przykładowo wycofał z katechizmu karę śmierci a jednocześnie ogłosił, że grzechem jest… niepłacenie podatków.

Nic dziwnego, że obecny papież uchodzi za wyjątkowo kontrowersyjnego.

Część komentatorów uważa go więc za antypapieża, czyli głowę Kościoła, która działa po to by go niszczyć. Takich antypapieży w historii ok. 40.

Źródło: v2.vatican.va

18 KOMENTARZE

  • Co ty wiesz na temat muzułmanów??? Jestem wyznania Islamskiego. I w tym momencie mnie obrażasz. Nie myl pojęć. Wszędzie są grzesznicy nawet w śród islamu. I nie czerp informacji tylko z jednego źródła…. Bo tylko Bóg może tu pomóc…. A nie papież który pracuję nie powiem dla kogo…. Trochę wyobraźni…. No proszę przez kogo przemawia agresja… Zacznij czytać z różnych źródeł…. To może gdzieś znajdziesz odpowiedź… A nie telewizja bądź usłyszysz od kogoś coś ….pozdrawiam

 1. to po co sie franek nawrocil, mogl dolaczyc do czerwonych i biegac z komunistami w gorach ameryki poludniowej, a my mielibysmy kosciol.

 2. Nie bronię Franciszka bo to heretyk jak wszyscy w kościele katolickim, ale jak widzę wpis pewnie bogobojnego katolika, który chce nawracać muzułmanów bronią to wolałabym, aby się sam nawrócił i zrozumiał, że wiara to nie to samo co religia.

  • Czyżby Jezus Chrystus też był heretykiem?? Mówił wprost,co jest złe ,każdemu,nawet najbliższym uczniom .
   Ojciec święty ,Franciszek jest najbliżej Ewangelii od wszystkich poprzedników.

 3. Dobrze powiedział,a nawracać to trzeba tzw. katolików co czynią i życzą innym źle a do kościoła co niedzielę chodzą. Tylko patrzeć na historię kościoła katolickiego to te nawracanie wymordowało więcej ludzi na świecie niż obie wojny światowe. I uważam że polski kościół powinien się w pierwszej kolejności nawrócić.

  • Bzdura kompletna, nawet jeśli do ofiar nawracania dodać by ofiary wypraw krzyżowych, to nie uda się przekroczyć 500 tys. ofiar w 2 tys. lat (dodałem spory margines błędu), tymczasem sam Stalin i jego świta za swojego życia ma 23 mln ludzkich żyć na koncie, a wraz ze swoimi kolegami po fachu ponad 100 mln. Wyprawy krzyżowe swoją drogą rozwiązywały sporo problemów ekonomicznych i miałby być przeciwwagą dla działań zbrojnych prowadzących przez ówczesne państwo islamskie, które zajęło zbrojnie już część Hiszpanii. Większość wypraw zwoływana była przez królów, a nie papieży, czarną kartą są tu jedynie pogromy, do których czasem dochodziło. Lokalni władcy wykorzystywali w ten sposób walkę z islamem i jego odłamami do zdobywania nowych terenów, mordowali w ten sposób też chrześcijan. Podobnie u nas Zakon Krzyżacki nawracał ogniem i mieczem katolików setki lat po chrzcie Polski. Poza tym wszystkim można by dodać jeszcze ofiary inkwizycji ale po stronie katolików to około 10 tys. dusz w ciągu 600 lat i nie rzadko byli lokalni przestępcy, inkwizycja powstała też głównie dlatego, że lokalna ludność dokonywała samosądów. Niestety jak we wszystkim trafił się też w szeregach tej instytucji idiota taki jak Kramer, który napisał Młot na czarownice i spalił na stosie min. siostrę jednemu biskupowi – nie muszę chyba dodawać, że nie był lubiany nawet wśród kleru, nadużywał władzy danej mu przez Papierza Innocentego VIII. Wokół tej postaci narosło sporo mitów (chociażby na Wikipedii), min. dlatego, że sam je tworzył, liczba jego ofiar szacowana jest na 200, ale możliwe, że jest przez niego wylobżymiona gdyż w wspomnianej książce mowa jest o 48. Niemniej samych ofiar holokaustu w Polsce było 6 mln, więc to inna skala.

   • Kościół Katolicki na przestrzeni wieków wymordował ok. 60 mln. ludzi i nie dlatego, że ludzie nie wierzyli w Boga ale za sprzeciwianie się nauce kościoła. Czytanie Biblii było dla KK powodem do mordowania. Proponuję pogłębienie wiedzy na temat roli KK w wybuchach konfliktów na świecie bo w większości są one motywowane i sterowane przez Watykan. Hitler i Stalin też był ich tworem a cała ta szopka „wiary w Boga” w kościele katolickim to teatr dla gojów.

  • Brednie. Porównywać inkwizycję odpowiedzialna za setki tysięcy zbrodni w imię papieża (nie Boga) do wojny która wybiła miliony Polakow. Matma się kłania

  • Ich nie da się nawrócić. Każda próba , to włożenie kija w mrowisko i doprowadzic może wyłącznie do wojny. Dlatego Franciszek ma całkowita rację.

 4. Ciekawe czy walenie 🐎 to grzech? Jeśli tak to muszę się wypowiadać bo grzezzę już ponad 35 lat – codziennie… Pozdrawiam 😔

 5. Najbliżej od kogoś nie jest poprawne gramatycznie. Powinno być bliżej od lub najbliżej z (spośród) ewentualnie najbliżej od stu lat.

 6. Charles Russell – Boski Plan Wieków. Warto przeczytac i wyjść z Babilonu.

 7. Nie dorastamy do naszego Franciszka, a On patrzy sercem na człowieka, tak jak to robił Jezus – widział człowieka ponad prawem.

 8. Krk to najgorsza rzecz jaka istnieje balwoflastwo jak moze ks byc kapelanem wojskowym i bron nosic jest w bili napisane kto miecze wojuje od miecza ginie

Comments are closed.