Koniec świata już niedługo!? Gwiazda TVN i członek WWF straszy katastrofą [VIDEO]

"Prognoza pogody" na 2050 rok według WWF/fot. Twitter WWF_Polska

Katarzyna Karpa-Świderek, obecnie członek WWF a przedtem dziennikarka TVN właśnie w tejże stacji pozuje w roli pogodynki do „prognozy pogody” na 2050 rok. W tle wymieranie gatunków, huragany, burze, susze i tylko asteroid brak. Winnemu wszystkiemu oczywiście są ludzie.

 40 stopni we Wrocławiu, na zachodzie gradobicia, w centrum trąby powietrzne. W Łódzkiem susza i pożary. Czy to prognoza pogody na dzisiaj?Na szczęście nie, ale jeśli nic nie zmienimy, takie anomalia mogą być naszą codziennością. Działajmy – zachęca WWF linkując do strony ekopatrioci.pl.

Oprócz tego widzimy inne zdjęcie, na którym widzimy z logiem TVN Meteo Katarzynę Karpę-Świderek w roli pogodynki. Obecnie pracująca dla WWF, wcześniej pracowała właśnie dla TVN.

Widzimy ją na tle mapy pogodowej Polski. – K. Karpa-Świderek: „Mamy do czynienia z szóstym wymieraniem gatunków na ziemi i pierwszym spowodowanym przez człowieka”. Środowisko naturalne to też środowisko NASZEGO życia. Wymagajmy od polityków, by się określali w sprawie jego ochrony – czytamy w tweecie.

Są to materiały promujące najnowszy raport organizacji ekofanatyków zatytułowany „2050 Polska dla Pokoleń”. Przygotowała go we współpracy z Boston Consulting Group.

W raporcie są dwa scenariusze wydarzeń. W pierwszym prowadzona jest „dotychczasowa polityka ekologiczna”, którą nazwano „niebezpieczną dla człowieka”. – Drugi, bezpieczny, stawiający na zmianę – czytamy na stronie TVN Meteo.

Jeżeli dbamy o planetę, to to się przekłada na nasze portfele. Też w postaci bezpieczeństwa. Na przykład mamy mniej klęsk żywiołowych, z którymi później nie musimy sobie radzić. Nie musimy też wydawać pieniędzy, żeby te straty odwracać – mówi dla TVN była dziennikarka stacji a obecnie przedstawicielka WWF Katarzyna Karpa-Świderek.

Okazuje się jednak, że pomysł lansowania ekowymysłów przy użyciu „prognozy pogody” to pomysł niezbyt oryginalny. Na YouTube znajduje się zamieszczony już 12 lat temu film produkcji Greenpeace Polska, na którym mamy „prognozę pogody na rok 2056”.

Mogliby chociaż zmieć dziesięciolecie.

Źródła: tvn24.pl/twitter.com/youtube.com/publicrelations.pl/nczas.com

Comments are closed.