Kaczyński oszalał do reszty. Ogłosił program krowa+. Hodowcy dostaną 500 zł za każdą. Dostaną też właściciele świń

Krowa i Jarosław Kaczyński/fot. Pixabay/PAP/Adam Warżawa
Krowa i Jarosław Kaczyński/fot. Pixabay/PAP/Adam Warżawa

Podczas dzisiejszej konwencji PiS padły propozycje kolejnych przekupstw wyborców, tym razem wobec rolników. Prezes partii Jarosław Kaczyński ogłosił dofinansowanie, które już nazwano świnia+ i krowa+. Za każdą sztukę zwierząt rolnicy dostaną setki złotych.

Dzisiejsza konwencja PiS była ukłonem w stronę rolników. Jarosław Kaczyński zapowiedział nawet, że chce wyrównać poziom życia między miastem a wsią. W jaki sposób realnie to zrobić, biorąc pod uwagę realne różnice w stylu życia – ciężko powiedzieć.

Niestety, partia rządząca postanowiła iść za ciosem i obiecać kolejne rozdawnictwo. Wzorując się na socjalu, złożyła obietnice dofinansowania… zwierząt.

Kaczyński powiedział, że szczególnie ważna, jest „sprawa wsparcia tych gospodarstw rolnych, które będą po pierwsze hodowały zwierzęta, które tu się rodzą, czyli »z własnego chowu«, hodowały w oparciu o własną pasze, zapewniały zwierzętom tzw. dobrostan i w zamian za to otrzymywały bardzo poważne wsparcie”.

Najmniej 100 złotych od jednego tucznika [świni intensywnie karmionej – red.] i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej – obiecał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wygląda więc na to, że PiS chce stworzyć istne 500+ na krowę. Nie wiemy na razie, czy od pierwszej, czy dopiero od drugiej. Wiemy natomiast, że pozostanie tej partii przy władzy to kolosalne podniesienie kosztów i redystrybucji waszych i naszych pieniędzy.

Źródło: polsatnews.pl

Comments are closed.